up
ara
Susan Sontag

Susan Sontag

Quaf

Quaf

@quaf

Düşünceler, hayatın hizasını bozuyor.
ataç ikon Yeniden Doğan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ece Hatice

Ece Hatice

@ecehatice

"Edebiyat özgürlüğün ta kendisidir." (syf. 129)
ataç ikon Başkalarının Acısına Bakmak
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Ece Hatice

Ece Hatice

@ecehatice

"Fotoğraflar,nesneleri ne olursa olsun,hep dönüştürücü bir etki yaparlar;herhangi bir şey,bir görüntü halini aldığında,gerçek hayatta olmadığı şekilde güzel -korkutucu,dayanılmaz- olabilir pekala."
ataç ikon Başkalarının Acısına Bakmak
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Sedat Karal

Sedat Karal

@sedatkaral

Biz insanlar korkunca ateş eder, nostalji duyunca fotoğraf çekeriz.
ataç ikon Fotoğraf Üzerine
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Sedat Karal

Sedat Karal

@sedatkaral

Bir çok insan fotoğrafı çekilmek üzereyken bir endişeye kapılır. İlkel insanlarda görüldüğü şekliyle kendi hayat alanları ihlal edildiği için duyulan bir korku değil, fotoğraf makinesinin kendilerini onaylamamasından duyulan bir korkudur bu. Çünkü herkesin arzusu, kendisinin idealleştirilmiş görüntüsünü -kendilerini en güzel gösteren fotoğrafı- elde etmektir. Fotoğraf makinesinden çıkan şey, kendilerini gerçekten olduklarından daha güzel gösteren bir görüntü olmadığında herkes bir şekilde azarlanmış duygusuna kapılır.
ataç ikon Fotoğraf Üzerine
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Black Garden

Black Garden

@blackgarden

Onun gözüne neredeyse bütün insanlar acayip ve çirkin görünür. Her gün daha kötüye gidiyor bu durum. Diddy insanların şekli bozulmuş davul gibi şişmiş sararıp solmuş ve iğrenç salgılarla dolu dış görünüslerine tanık oluyor. ..... ..... çok fazla farkındalığın acıma duygusunu uyandıran ağır yükü Diddy'nin kalbini parçalıyor.
ataç ikon Ölüm Tüneli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Bilmek başka, duymak başkaydı.... paylaşım fotoğrafı
Bilmek başka, duymak başkaydı....
Bu gene geçmişin baştan çıkarıcılığı olsa gerek. Şu anın geçmiş zaman olmasını bekle. Ne denli mutluyduk anlayacaksın...

Susan Sontag - Amerikalı deneme ve roman yazarı, kuramcı.
Susan Sontag
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
19 beğeni · 1 yorum beğen ikon
feza (@feza)
Bildiğini duymak istemek vardır ya hani.. Duymak bilmekten daha da guzel gelir bazen..
17.12.17 beğen 2 cevap
Fotoğraf Üzerine
1970
Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitabının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Fotoğraf Üzerine kitabı Sanat, Fotoğraf ve Fotoğrafçılık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9786051030166 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fotoğraf Üzerine isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Osman Akınhay çevirmiştir. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Fotoğraf Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar
2015
Fotoğraf Üzerine ve Metafor Olarak Hastalık Aids Ve Metaforları kitaplarının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789753422178 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Metafor Olarak Hastalık Aids Ve Metaforları
2008
Fotoğraf Üzerine ve Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitaplarının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Metafor Olarak Hastalık Aids Ve Metaforları kitabı Sağlık, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 2008 yılında 9789758829699 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Metafor Olarak Hastalık Aids Ve Metaforları isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Metafor Olarak Hastalık Aids Ve Metaforları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Başkalarının Acısına Bakmak
0
Fotoğraf Üzerine kitabının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Başkalarının Acısına Bakmak kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 0 yılında 9789758829224 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Başkalarının Acısına Bakmak isimli kitap 151 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Başkalarının Acısına Bakmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Amerika'da
1970
Fotoğraf Üzerine ve Sanatçı: Örnek Bir Çilekeş Susan Sontag'tan Seçme Yazılar kitaplarının da yazarı Susan Sontag tarafından kaleme alınan Amerika'da kitabı Öykü, Kuzey Amerika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752890190 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amerika'da isimli kitap 421 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Püren Özgören çevirmiştir. Amerika'da kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0