up
ara
Şaban İba

Şaban İba

Hanımcı Beyzade

Hanımcı Beyzade

@koraycem

Ordu Devlet Siyaset
Dönemine göre oldukça radikal Batılılaşma çabalarını sürdüren 2. Mahmud'un amacı; İmparatorluğun giderek küçüldüğü, merkezi otoritenin zayıfladığı ve devlet sisteminin bir bütün olarak çürümeye başladığı bu dönemde, devlet otoritesini yeniden tesis etmekti. 2. Mahmud bu yolda önüne çıkan engelleri Makyevelist tarzda aşmaya çalışacak, kendisine karşı olan güçleri birbirine kırdırarak, satın alarak veya aldatarak ortadan kaldıracaktı.

s. 22-23.

Kaynak :
Cemal Özkan, Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Ordu, Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Türkiye Ansiklopedisi, s. 1260.
ataç ikon Ordu Devlet Siyaset
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma
1970
Hal ve Gidiş kitabının da yazarı Hal ve Gidiş ve Parlamento İçtüzük Metinleri kitaplarının da yazarı Şaban İba tarafından kaleme alınan Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Chiviyazıları Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789758086511 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma isimli kitap 286 sayfadan oluşuyor. Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hal ve Gidiş
2010
Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma ve Parlamento İçtüzük Metinleri kitaplarının da yazarı Şaban İba tarafından kaleme alınan Hal ve Gidiş kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789758460915 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hal ve Gidiş isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Hal ve Gidiş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Parlamento İçtüzük Metinleri
2014
Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma ve Hal ve Gidiş kitaplarının da yazarı Şaban İba tarafından kaleme alınan Parlamento İçtüzük Metinleri kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789944886635 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Parlamento İçtüzük Metinleri isimli kitap 736 sayfadan oluşuyor. Parlamento İçtüzük Metinleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
TKKKÖ Savunması
2010
Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma ve Hal ve Gidiş kitaplarının da yazarı Şaban İba tarafından kaleme alınan TKKKÖ Savunması kitabı Siyaset, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786054049387 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan TKKKÖ Savunması isimli kitap 170 sayfadan oluşuyor. TKKKÖ Savunması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ordu Devlet Siyaset
0
Milli Güvenlik Devleti Dünyada ve Türkiye'de Belgeleriyle Milli Güvenlik İdeolojisi ve Kurumsallaşma kitabının da yazarı Şaban İba tarafından kaleme alınan Ordu Devlet Siyaset kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Chiviyazıları Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789758086382 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ordu Devlet Siyaset isimli kitap 308 sayfadan oluşuyor. Ordu Devlet Siyaset kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0