up
ara
Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi

Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi

EL_NINO

EL_NINO

@elnino

...insanlar mantığı, ne dediklerini ayırt etmek için değil, her dediklerini mantığa uydurmak için icat etmişler !
(90)
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 1 yorum
Çizmeli Kedi (@cizmelikedi)
yaklaşık 2 dakikalık derinn tefekkür (!) neticesinde vardığım _tartışılmaz sonuç_ mantığın icat edilen bir olgu değil _yaratılıştan gelen bir yeti_ olduğu yönünde, _filhakika bünye düşünmeye alışık olmadığından bahisle_ 2 dakikalık derin tefekkürün yarattığı şiddetli miğren aydınlık (!) dünyamı karattı_ bir daha düşünmek mi_töbeler olsun, paylaşmayın şöyle şeyler diye de sitemimi edip karanlık odaya uzuyorum.
04.03.19 beğen 2 cevap
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

... insanların gözü, hakikati görmekte arpacık soğanı kıymeti ve nispetindedir.
(69)
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Hiclik zirvesine insanların binde,hatta yüz binde biri bile çıkmayı başaramaz.Çünkü ona çıkmak için insan öncelikle kendine hakim olmalı.Eğer bu kalpte hırsın ve dünyaya ait tutkuların kırıntısı dahi bulunursa bu işe yeltenen kişi yolda kalır.
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Ben, insanlardan fazlaca kötülük görmüş birisiyim. Fakat onlara kötülük etmeyi hiç düşünmedim ve böyle yaşamayı yeğledim.
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Acaba mutluluk nedir? İşte bunu bilen yok... Belki de yalnızca bu dünyanın gürültü patırtısından uzak olan deliler mutlu sayılabilir.
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Her insan, akil ve vicdan sahibi herkes, hatta basit bir hayvan bile, bu dünyada, ihtiyaç hissettiği andan itibaren mutluluğu aramaya başlar. Bu öyle bir kanundur ki, bütün tabiat kanunları değişse bile bu kanun değişmez.
ataç ikon Amak-ı Hayal
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer
1970
Zorlu Süvari kitabının da yazarı Zorlu Süvari ve A'mak-ı Hayal kitaplarının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Revak Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9786056263545 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer isimli kitap 191 sayfadan oluşuyor. İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zorlu Süvari
1970
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer ve A'mak-ı Hayal kitaplarının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan Zorlu Süvari kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaknüs Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9799756698111 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zorlu Süvari isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Zorlu Süvari kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
A'mak-ı Hayal
1970
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer kitabının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan A'mak-ı Hayal kitabı Tarihi Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Araf Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786055205607 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan A'mak-ı Hayal isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. A'mak-ı Hayal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Huzur-ı Akl ü Fende Maddiyyun Meslek-i Dalaleti
2012
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer ve Zorlu Süvari kitaplarının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan Huzur-ı Akl ü Fende Maddiyyun Meslek-i Dalaleti kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Çizgi Kitabevi Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054639014 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Huzur-ı Akl ü Fende Maddiyyun Meslek-i Dalaleti isimli kitap 212 sayfadan oluşuyor. Huzur-ı Akl ü Fende Maddiyyun Meslek-i Dalaleti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İslam Tarihi
1970
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer ve Zorlu Süvari kitaplarının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan İslam Tarihi kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Huzur Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944301985 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslam Tarihi isimli kitap 688 sayfadan oluşuyor. İslam Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0