up
ara
Thomas Mann

Thomas Mann

AArpat

AArpat

@aarpat

Bir sonbahar günü anacaddede yürürlerken ansızın yağmur başladığında sanki bir komuta uyarak, herkesin başının üzerine bir şemsiye açtığını görünce nefretini kusmak için iyi bir olanak elde etmiş oldu.
İşte korkaklığın ve adi bir yumuşaklığın simgesi ve uygarlığın ürünü buydu.
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AArpat

AArpat

@aarpat

Adam prensip, biraz da sırf iş olsun diye Yahudi karşıtıydı.
Yahudilere karşıtlık saplantısından sevinç duyuyordu çünkü yaşamına anlam ve onur katan bu düşmanlıktı.
Artık işadamı değildi, bu dünyada hiçbir şey değildi ama anti-semitikti.
Çok hastaydı ve çok kötü öksürüyordu-bazen, ciğeriyle hapşırıyormuşçasına kısa süreli, tatsız bir ses çıkarıyordu.
Am Yahudi değildi ya, bu onun olumlu yönüydü.
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AArpat

AArpat

@aarpat

Sağlık fışkıran bir felsefenin oğlu sayılabilecek maddeci bir insanın , ruhun maddenin fosfor gibi karanlıkta ışıldayan bir ürünü olduğuna olan inancını yıkmak olanaksızdır.
Buna karşın, yaratıcı isteri ilkesinden yola çıkan idealist bir insanın öncelik sorunsalına bunun tam tersi bir yanıt verme eğilimi, hatta kesin bir yanıtı vardır.
Sonuç olarak bu, eskiden beri süregelen 'yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan' tartışması gibi hangisinin öncelikli olduğu sorunsalını getirir ve bu sorunsal iki açıdan kafa karıştırır:
Birincisi, tavuktan çıkmayan bir yumurta düşünemeyiz, ikincisi de olmayan bir yumurtadan tavuk çıkmaz.
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AArpat

AArpat

@aarpat

Büyülü Dağ
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AArpat

AArpat

@aarpat

İnsan ruhunun ve zihninin yarattığı herhangi bir yaratı önemlidir çünkü kendini aşarak, evrensel ruhun ve zihnin ve tüm duygu ve düşünce dünyasının onda neredeyse kusursuz bir yansısını bulduğu bir şeye dönüşür; öneminin derecesi de bununla ölçülür.
Ayrıca, böyle bir yaratıya duyulan sevginin kendisi de önemlidir çünkü bunu hisseden kişiyle ilgili bir şeyler söyler bize; onun evrenle olan ilişkisini, yaratının temsil ettiği dünyaya yaklaşımını ve bilinçli ya da bilinçsizce ona olan sevgisini sergiler.
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AArpat

AArpat

@aarpat

Bedensel istek oraya buraya yöneldiği,sadık ve durağan olmadığı için ona hayvansal deriz ama bir kez, yüzü olan tek bir bedene yöneldiğinde ağzımızdan aşk sözcüğü çıkar.
Yalnızca bir kabuk olan bedenini, göğüslerini arzulamazsın, yüzü biraz farklıysa, bedenini istemediğin bile olur.
Bu, onun ruhunu arzuladığımı ve onu ruhumla sevdiğimi kanıtlar çünkü yüzü sevmek ruhu sevmek demektir.
ataç ikon Büyülü Dağ
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Seçilen
1970
Tonio KrögerTristan kitabının da yazarı Tonio KrögerTristan ve Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt kitaplarının da yazarı Thomas Mann tarafından kaleme alınan Seçilen kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755108063 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Seçilen isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Seçilen kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tonio KrögerTristan
2000
Seçilen kitabının da yazarı Seçilen ve Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt kitaplarının da yazarı Thomas Mann tarafından kaleme alınan Tonio KrögerTristan kitabı Roman, Nobel Ödülü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 2000 yılında 9789754066593 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tonio KrögerTristan isimli kitap 163 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Kamuran Şipal çevirmiştir. Tonio KrögerTristan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt
1970
Seçilen ve Tonio KrögerTristan kitaplarının da yazarı Thomas Mann tarafından kaleme alınan Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hece Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758988891 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt isimli kitap 568 sayfadan oluşuyor. Yusuf ve Kardeşleri Doyuran Yusuf 4. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mario ve Sihirbaz
1970
Seçilen kitabının da yazarı Thomas Mann tarafından kaleme alınan Mario ve Sihirbaz kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754066944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mario ve Sihirbaz isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Mario ve Sihirbaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yusuf ve Kardeşleri Yusuf'un Gençliği 2. Cilt
1970
Seçilen ve Tonio KrögerTristan kitaplarının da yazarı Thomas Mann tarafından kaleme alınan Yusuf ve Kardeşleri Yusuf'un Gençliği 2. Cilt kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hece Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758988440 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yusuf ve Kardeşleri Yusuf'un Gençliği 2. Cilt isimli kitap 295 sayfadan oluşuyor. Yusuf ve Kardeşleri Yusuf'un Gençliği 2. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Death in Venice
1981
Başrollünde oyuncu Robert Gard yer aldığı, yönetmenliğini Tony Palmer üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Death in Venice isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Project X
2012
Başrollünde oyuncu Thomas Mann yer aldığı, yönetmenliğini Nima Nourizadeh üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Project X isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ben, Earl ve Ölen Kız
2015
Başrollünde oyuncu Thomas Mann yer aldığı, yönetmenliğini Alfonso Gomez-Rejon üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ben, Earl ve Ölen Kız isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0