up
ara
Thomas R. P. Mielke

Thomas R. P. Mielke

Canan Yalçın

Canan Yalçın

@cananyalcin

"Herkes yalnızca kendini düşündüğü müddetçe, öncelikle kendi yerini sağlamlaştırmak isteyecektir! Hiçbir idareci işine gelmediği zaman doğrudan yana karar vermiyor! Hiçbir kral karşı tarafın elçilerinin hoş gördüğü bir barışı tesis edemiyor. Güçten beslenen herkes, o gücü her gün yeniden ispatlamak zorunda! Kralın dizginleri ancak can yakmaya başlayınca etkilidir: Bu aynı ölçüde hekimlerin ilimleri için de geçerli, aşk ve oyun, mutluluk ve hüzün için de, ciddiyet gerektiren ayinlerde gülmek isterken ve herkes sevinç çığlıkları atarken kederinden göğsün sıkıştığında da geçerli."

sf-593
ataç ikon Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Canan Yalçın

Canan Yalçın

@cananyalcin

Evet, Altın Çağ'da da Gümüş Çağ'da da, erkeklerin hayvanları avlamalarına hiç gerek yokmuş fakat kadınlardan üstün olmak ve çabuk elde edilecek bir ganimet için kendilerini tehlikeye atmak hoşlarına gidiyormuş, sonra toplandıklarında da atlattıkları tehlikeleri anlatıp sohbet ediyorlarmış. Bir zaman sonra da avladıklarını birbirinin ellerinden kapmaya ve ihtiyaçları olmadığı halde fazladan malzeme biriktirmeye başlamışlar. bu da ticaretin, çapulculuğun, savaşların, yerleşilen bölgelerin çevresine duvarların ve zanaatin başlangıcı olurken, Büyük Ana Tanrıça'nın sonunu getirmiş!

sf-181
ataç ikon Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Canan Yalçın

Canan Yalçın

@cananyalcin

N-Peki ya halkımız? Hayatta kalanlar ne olacak? Hepsinin içinden en iyilerini seçip köle olarak götürmeyecekler mi?

H-Hepimiz yüce efendilerimizin hizmetçileri değil miyiz? diye sordu Harrap şaşırtıcı bir sesle."Özgürlük hasreti ne kadar büyük olursa olsun, ancak hayak kurabildiği yer insanın vatanıdır.

N-Bunu şimdi mi söylüyorsun? Dün geceden sonra?
Harap'a döndü. Hadım sessizce gülümsüyordu.

H-Eğer hasadı mahveden dolu yağmasaydı, güç bela tamamladığımız kanal ağını tahrip eden sel baskını olmasaydı ve barışı böylesine hayati derecede değerli kılan savaş yaşanmasaydı, daha güzel günleri nasıl ümit edebilirdik?

sf-147
ataç ikon Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Bu bir bilmece değil, aksine bir sayı oyun" diye düzeltti Attila. Greka gülerek onun koluna vurdu ve Hunların meşhur tekerlemesini söylemeye başladı:

"Hayvan yetiştiren bir adamın iki eli,
Dört ayaklı bir hayvan için şöyle der:
Üç rakamında benden bir domuz alacaksın,
Bir koyunun dört rakamına ihtiyacı var,
Altı rakamı bir dana demektir,
On rakamı ise küçük bir tay!"
5 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Ben bir Roma imparatoru muyum ki, böyle bir şeyi yasaklayayım?" diye güldü Attila bu kez yüksek sesle. "Bizde herkes dilediği dine girmekte serbesttir. Biz sadece tanrılarının isimleri bizimkilerden farlı diye kimseyi öldürmeyiz"
9 beğen · 0 yorum
Promiyer

Promiyer

@pronuyer

"Sen söylediğinden çok daha fazlasını biliyorsun!" dedi sonunda Aybars'a dönerek.
"Sana onları öldürmediğimi söyledim!"
"Fakat..." Attila ansızın neler olduğunu kavramıştı. "Buna engel de olmadın!"
"Evet" diye karşılık verdi şaman. "Bunu yapmadım. Çünkü ölüm de yaşamın bir parçasıdır."
7 beğen · 0 yorum
Tanrının Kırbacı Atilla 2
2018
Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap ve Tanrının Kırbacı Atilla 1 kitaplarının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Tanrının Kırbacı Atilla 2 kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Olimpos Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9786059609876 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Kırbacı Atilla 2 isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Tanrının Kırbacı Atilla 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap
2012
Tanrının Kırbacı Atilla 2 kitabının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap kitabı Tarihi Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2012 yılında 9789757076322 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Dirim çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tanrının Kırbacı Atilla 1
2009
Tanrının Kırbacı Atilla 2 ve Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap kitaplarının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Tanrının Kırbacı Atilla 1 kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Olimpos Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786059609869 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Kırbacı Atilla 1 isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Tanrının Kırbacı Atilla 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş
2011
Tanrının Kırbacı Atilla 2 kitabının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş kitabı Roman (Çeviri), Öykü (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2011 yılında 9789759025106 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş isimli kitap 619 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bünyamin Taşdemir çevirmiştir. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölümsüzlük Peşinde Gılgameş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşk Tanrıçası İnanna Mitolojinin Romanı
2010
Tanrının Kırbacı Atilla 2 ve Tanrının Kırbacı Attila 1. Kitap kitaplarının da yazarı Thomas R. P. Mielke tarafından kaleme alınan Aşk Tanrıçası İnanna Mitolojinin Romanı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2010 yılında 9789757076308 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk Tanrıçası İnanna Mitolojinin Romanı isimli kitap 560 sayfadan oluşuyor. Aşk Tanrıçası İnanna Mitolojinin Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0