up
ara
Tuncer Cücenoğlu

Tuncer Cücenoğlu

Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler;
Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! dediler...
Künyeni almak için, partiye ettim telefon:
Bizdeki kayda göre, şimdi o mebus dediler!..
ataç ikon Neyzen
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Öleceğiz bir gün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler.
ataç ikon Neyzen
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

KADINCIKLAR

PARLAK - Şimdi, Abdullahcığım.. İlk filmimi çevirmekteyim.. Cüneyt ağbi başrolde.. Kız da Türkan Sultan.. Cüneyt ağbi gariban, bizim gibi.. Türkan Sultan varlıklı bir pezevengin kızı.. Cüneyt ağbi de yoksul bir pezevengin oğlu.. Aşk ferman dinler mi, bi görüşte vuruluyor Cüneyt ağbimize.. Buluşacaklar.. Türkan Sultan arabasıyla, yoksul delikanlı Cüneyt ağbimizin beklediği Sarıyer sırtlarına gelmektedir.. Cüneyt ağbi uzaktan arabayı tanıyor.. "Sultan, Sultaaaan" diye koşarken, aniden bir kamyon.. (Müzik sesi yapar) altına alıyor Cüneyt ağbiyi.. Kör oluyor kör.. Artık o, kör bir kemancıdır!.. Ona acıma, gözleri açılacak sonunda.. Bana acı asıl.. Dublör benim!.. Kamyon bana çarpıyor, Cüneyt ağbi yatıyor.. Sahneyi yeniden çekiyorlar, kamyon bana çarpıyor, Cüneyt yatıyor.. Beğenmiyorlar yeniden çekiyorlar, kamyon yine bana çarpıyor.. Cüneyt yatıyor!.. Türkan'ın sevgisi sahte değildir.. Babasının karşı koymalarına rağmen, Cüneyt'in çalıştığı, kör keman çalıp arabesk söylediği meyhaneye gelmektedir, her gece. Buraya dikkat.. Yeşilçam'da bir kahve vardır, siz görmediniz oraları.. O kahvede bizim figüran takımı bekler.. (Duygulanır..) Bir rol verilir umudu ile beklerler.. (Yeniden neşeli.) İşte o kahvede, günlerdir bir rol verilir umuduyla bekliyoruz.. Bir minibüse doldurdular hepimizi.. Yallah Sarıyer sırtlarındayız.. İşte o meyhanedeki içki içenleri oynayacağız.. Hani dedim ki, madem içki içenleri oynayacağız, filme uygun olarak sosyal gerçekçi olsun, baştan bir iki kadeh atalım.. Tam bizim sahne geldi ki hepimiz zom, aynen.. O Memduh olacak bağırdı!.. Recisör.. "Ben sizden meyhanede içer gibi yapacak adamlar istedim.. Bunlarla olmaz.." Ben de vallaha da billaha da sırf latife olsun diye, kolumla da destekleyerek "Yeşilçam'da ayık adam nah bulursun!." demiş bulundum. Birden, başta Memduh ağbi olmak üzere, setçisi, ışıkçısı, kameramanı ve hatta Cüneyt'in üstüme doğru geldiklerini gördüm.. Fatma abla var ya, o da çekimi seyrediyormuş, ayakkabıyı çıkarttığı gibi yallah üstüme!. Yer misin yemez misin? Hani, Cüneyt karateci ya, kolumu kırmaya çalışıyor, Fatma topuklusuyla başıma, hele o Türkan yok mu, bi de hanımefendi derler, hayalarıma hayalarıma ver ediyor tekmeyi.. Memduh ağbi desen, durmadan kafa atıyor!.. Tam bayılıyordum ki Memduh'un şunu söylediğini duydum: "Bu ****yi!" Yani beni! "Bu delikanlıyı, en seri vasıtayla İstanbul il sınırları dışına çıkartın, bu yaştan sonra hapishanelere giremem!" Gözümü açtığımda burdaydım, Ankara'daydım.
ataç ikon Toplu Oyunları-2 Helikopter / Yıldırım ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Kadın Sığınağı
1970
Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam ve Neyzen kitaplarının da yazarı Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan Kadın Sığınağı kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757785835 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadın Sığınağı isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Kadın Sığınağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam
1970
Kadın Sığınağı kitabının da yazarı Kadın Sığınağı ve Neyzen kitaplarının da yazarı Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757785101 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Neyzen
1970
Kadın Sığınağı ve Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam kitaplarının da yazarı Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan Neyzen kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758106509 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Neyzen isimli kitap 84 sayfadan oluşuyor. Neyzen kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mustafam Kemalim
1970
Kadın Sığınağı ve Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam kitaplarının da yazarı Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan Mustafam Kemalim kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757468332 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mustafam Kemalim isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor. Mustafam Kemalim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
BoyacıKomedi 3 Bölüm
1970
Kadın Sığınağı kitabının da yazarı Kadın Sığınağı ve Toplu Oyunları 4 - Che Guevara / Tiyatrocular / Ah Bir Yoksul Olsam kitaplarının da yazarı Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan BoyacıKomedi 3 Bölüm kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758106134 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan BoyacıKomedi 3 Bölüm isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. BoyacıKomedi 3 Bölüm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0