up
ara
William Cuthbert Faulkner

William Cuthbert Faulkner

Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

"Çünkü şimdiye kadar hiçbir savaş kazanılmamıştır. Dahası, savaşılmamıştır bile. Savaş alanında insanların delilikleri ve umutsuzlukları dışında bir şey yoktur; burada zafer felsefecilerin ve budalaların hayalidir."
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
RT.D.

RT.D.

@312

Ses ve Öfke
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
RT.D.

RT.D.

@312

Ses ve Öfke
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
RT.D.

RT.D.

@312

Ses ve Öfke
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
RT.D.

RT.D.

@312

Ses ve Öfke
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Ela koukla mou

Ela koukla mou

@pisipisine

Pencerenin gölgesi perdelerin üstüne vurduğu zaman yedi ile sekiz arası idi, sonra zaman içinde yeniden buldum kendimi, saati işitince. Büyükbabamındı ve babam bana verdiği zaman, Quentin, sana bütün umutların ve özlemlerin mezarını veriyorum demişti; o daha çok insan yaşantılarının saçmalığına varman için acıta acıta kullanılmaya elverişlidir, böylece senin kişisel ihtiyaçlarını babanın ve onun da babasının ihtiyaçlarını karşıladığından daha çok karşılamayacaktır. Bu saati sana zamanı hatırlayasın diye değil, ara sıra onu bir an unutasın ve soluğunun hepsini onu elde etmek için harcamayasın diye veriyorum. Çünkü şimdiye kadar hiçbir savaş kazanılmamıştır demişti. Dahası savaşılmamıştır bile. Savaş alanı insanların delilikleri ile umutsuzluklarını ortaya çıkarır ve zafer felsefecilerle budalaların hayalidir.
ataç ikon Ses ve Öfke
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Yenilmeyenler
1970
Abşalom, Abşalom! kitabının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Yenilmeyenler kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750822858 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yenilmeyenler isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Necla Aytür çevirmiştir. Yenilmeyenler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Abşalom, Abşalom!
2010
Yenilmeyenler kitabının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Abşalom, Abşalom! kitabı Roman (Çeviri), Kuzey Amerika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789750802126 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Abşalom, Abşalom! isimli kitap 315 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aslı Biçen çevirmiştir. Abşalom, Abşalom! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Li Ber Sikrate
1970
Yenilmeyenler ve Abşalom, Abşalom! kitaplarının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Li Ber Sikrate kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Lis Basın Yayın yayınevinden 1970 yılında 9786054497485 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Li Ber Sikrate isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Li Ber Sikrate kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tapınak
1970
Yenilmeyenler kitabının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Tapınak kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750812101 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tapınak isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Necla Aytür çevirmiştir. Tapınak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kurtar Halkımı Musa
2012
Bir Amerikalı yazar. Dönem romanı ve şiirsel bir dil.
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0