up
ara
Yevgeni İvanoviç Zamyatin

Yevgeni İvanoviç Zamyatin

okuyankoala

okuyankoala

@burcuskmn

" Kendimi hissediyorum. Ama sadece içine kirpik kaçmış göz, şişmiş bir parmak veya çürük bir diş kendini hissettirir, varlığının bilincine varır. Sağlıklı bir göz, bir parmak ya da diş adeta yoktur. Kendini hissetmenin bir hastalık olduğu gayet açık değil mi? "
ataç ikon Biz
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Evet, evet, doğru! Ve herkes çıldırmalı , herkes , kesinlikle çıldırmalı ve derhal çıldırmalı! Çok önemli bu ! Biliyorum!
ataç ikon Biz
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

O'dandı. Bir yara daha: Kağıdın sağ alt köşesinde mürekkep bozulmuştu... Üzerine bir şey damlamış gibi... Mürekkep veya başka malzeme fark etmez, bulaşmalara, böyle bozulmalara dayanamam ben. Ve eskiden böyle bir leke gözlerimi rahatsız eder, canımı sıkardı. Ama şimdi... Grimsi küçücük bir nokta nasıl her şeyi karartan bir yağmur bulutuna dönüşebiliyordu? Yoksa bu da "ruh"la mı ilgiliydi?
ataç ikon Biz
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 9 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
"O'dandı." Bu nedir Kübra? Çözemedim!
26.12.17 beğen 1 cevap
Kübra Ç? (@kedilikitapsever)
"O" karakterin adı Semih ağbi :) Yani mektubu gönderen kişi "O" imiş.. Ondandı olmazdı , ismi "O" olduğu için O'dandı oluyor :)
26.12.17 beğen 1 cevap
T. Dmrc

T. Dmrc

@demirci3557

Sevgili, mucizevi IQ! Siz, şüphesiz haklısınız: ben sağduyulu değilim, ben hastayım, benim “ruhum” var, ben bir mikrobum. Peki çiçek açmak bir hastalık değil midir? Peki tomurcuk açarken acı çekmez mi?
Ve spermlerin mikropların en korkuncu olduğunu düşünmüyor musunuz?
ataç ikon Biz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
T. Dmrc

T. Dmrc

@demirci3557

... orada, sizin şu sonu olan Kainatınızın bittiği yer var ya? Oradan ötede ne var?
ataç ikon Biz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
T. Dmrc

T. Dmrc

@demirci3557

Hıristiyan, en yüce gönüllü Tanrı tüm boyun eğmeyenleri cehennem ateşinde yakarken cellat olmuyor mu sanki? Hıristiyanlar tarafından ateşte yakılanların sayısı yanan Hıristiyanlardan daha mı azdır? Yine de bu Tanrı’yı yüzyıllar boyunca sevginin Tanrı’sı olarak yüceleştirdiklerini unutmayın. Saçma mı? Hayır, tam tersine: bu insanın yok edilmesi imkânsız olan sağduyusunun kanla yazılan patentidir.
ataç ikon Biz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... paylaşım fotoğrafı
...
Yalnızım..

Akşam...

Hafif bir sis var.

Gökyüzü altınımsı süt rengi bir dokuyla kaplanmış,

Orada daha yukarıda ne olduğunu kimbilir..?

Ya benim kim olduğumu..?
Yevgeni İvanoviç Zamyatin
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Biz
2010
Üç Gün kitabının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Biz kitabı Roman (Çeviri), Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789755391243 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Biz isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Füsun Tülek çevirmiştir. Kitap En İyi Bilim Kurgu kitapları listesinde de yeralmaktadır. Biz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Üç Gün
1992
Biz ve Taşkın kitaplarının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Üç Gün kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1992 yılında 9789754703337 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Gün isimli kitap 52 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Fehmi İmre çevirmiştir. Üç Gün kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Taşkın
1991
Zamyatin'in yayımlanmış son eseri. ''Sıradan bir kadın'ın gözünden, sıradan'' bir yaşantının taşıdığı müthiş bir gerilim yükü... Bir su baskınının o ''sıradanlığın'' içinden bir ''Taşkın'ın patlamasına vesile oluşu... Tahammülden isyana o şaşırtıcı kısalıktaki yolun hikayesi.
Elektrik
2015
Biz kitabının da yazarı Biz ve Üç Gün kitaplarının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Elektrik kitabı Roman (Çeviri), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Büyülüdağ yayınevinden 2015 yılında 9786058510883 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Elektrik isimli kitap 179 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Fehmi İmre çevirmiştir. Elektrik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ejderha
2017
Biz ve Üç Gün kitaplarının da yazarı Yevgeni İvanoviç Zamyatin tarafından kaleme alınan Ejderha kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Basın Yayın yayınevinden 2017 yılında 9786059878760 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ejderha isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Ejderha kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0