up
ara
40lar Kulübü

40lar Kulübü

mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

Burası 40'lar Kulübü;
Düşünceleri cilalayıp, kelimelerin gölgesinde yaşayan güzide insanlar topluluğu. Kelimelerini bohçalayıp, gönülden gönüle köprüler kurmak için, birbirlerinde kaçak göçek yaşayan, yanan alfabesine kelimeleriyle kendisini siper eden, mürekkebi kara, fikir işçilerinin yolculuğu.

Yazıyooor Yazıyor!
Cebinde olmayıp, Kalbinden verenlerin Kelimeleri tarif edişini yazıyor...
40lar Kulübü
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

28 Şubat sürecinin yegane amacı İslamı ve Müslümanları kötü göstermektir. Bahsedilen olaydan ziyade genelleme yapacak olursak Dünya üzerinde faal olarak -İslamı yok etmek amacında olan- görev yapan ‘Ehli-Küfr’ isimli örgüt vardır.

Bu örgütün içerisindeki piyonlardan birkaçı ise ( Ergenekon, Pkk ve Mossad) gibi büyüklü küçüklü bir çok alt örgüt yer almaktadır.

Bahsedeceğim olay ise Uğur MUMCU’nun 3. Katili olarak yakalanıp 1999 yılından beri hapiste olan Ferhan ÖZMEN isimli 28 Şubat mağdurudur.

Bilmeyenler için Uğur MUMCU Cumhuriyet Gazetesi yazarlarındandır. Ferhan ÖZMEN ise tek suçu İran’a gitmek ve Tekvando yapmak olan sıradan yurdum insanıdır. Uğur MUMCU bu Ehli-Küfr isimli örgütün kovanına çomak soktuğu için (Pkk-Ergenekon-Mossad ittifakını deşifre etmiştir.) derhal katledilmiştir.

Ve tabi ki suçu da Müslümanlar nezdinde İslama atarak amiyane tabir ile bir taş ile iki kuş vurmuşlardır.
ataç ikon 1 perde 40 Gölge
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

Ayasofya bizim kanayan yaramızdır. Bu yara kapanmadıkça hasta adam iyileşmeyecek ve ayağa kalkamayacaktır. Üzerimizde Fatihin bedduası olduğu sürece bu ülke ve bu ülke de yaşayanlar gün yüzü görmeyecektir.

İşte bu sebepler ile uyanmalı ve üzerimizde ki ölü toprağını silkelemeliyiz. Uyan ey Mümin kardeşim tok karınlar bizi cehennem ateşinden korumayacaktır.

Kurtuluş İslamdadır ve bunun yolu da Ayasofya’nın derhal tekrar Cami olmasıdır. Şu anda yapmamız gereken Allah’ın (c.c.) ipine sapılmak ve emrolunduğumuz gibi dosdoğru olmalıyız. Bunları yaptığımız takdirde Ayasofya kapılarını Müslümanlara açacak ve İslam’ın hükümdarlığı başlayacaktır.İnşallah.
ataç ikon 40 Zincirli Ayasofya
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

İletişim çağı denilen 21. yüzyılda dahi birbirini anlamayan, anlayamayan, algılayan, dinlemeyen, yadırgayan, ötekileştiren, kutuplaştıran, yakıp yıkan, kırıp döken hatta öldüren! Bir toplum vardı karşısında... (S. 44)
ataç ikon Kırk Kelamda İstanbul
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

İnsanoğlu işte, elindekiyle yetinmeyen hep ama hep daha fazlasını isteyen... Bunu kendime hatırlatmak için gidiyorum. İnsanlar beni de terk edebilir. İyi ya da güzel olup olmamak önemli değil çünkü. Daha iyisini bulmak, gitmek için yeterli bir sebep başkaları için. Bu yüzden fazla bağlanmamalı insanlara. Hem sevmeli hem de terk edeceklerini unutmamalı. İstanbul gibi olmalı yani. Terk edilen ve terk edilmeyen yerleriyle bir İstanbul... s. 33-34)
ataç ikon Kırk Kelamda İstanbul
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Zamanla kavga etmek gibi burada yaşamak, zamanı ağzında çatur çutur ezmek gibi bir şey.

... Tanımak için dokunmak lazımdır taşına toprağına. Fotograf çekerek, vitrin bakarak tanınmaz bir şehir. (S. 22)
ataç ikon Kırk Kelamda İstanbul
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

O kocaman trafiği, insan koşuşturması, telaşesinin içinde bir yerlerde aslında adım atılan her köşede görürsünüz sokak müzisyenlerini. Flütünden, akerdeonundan, gitarından kemanına, uduna, çellosundan melodikasına, genci yaşlısı şarkıcılarına kadar bütün sokak sanatçıları ve enstrümanlar dile gelir katılır bu ritmin ahengine. (S. 19)
ataç ikon Kırk Kelamda İstanbul
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Kırk Kelamda İstanbul
0
Resul'e Kırk Mektup kitabının da yazarı 40lar Kulübü tarafından kaleme alınan Kırk Kelamda İstanbul kitabı Deneme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. 40'lar Kulübü yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırk Kelamda İstanbul isimli kitap 129 sayfadan oluşuyor. Kitap İstanbul Üzerine Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kırk Kelamda İstanbul kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Resul'e Kırk Mektup
0
Kırk Kelamda İstanbul kitabının da yazarı 40lar Kulübü tarafından kaleme alınan Resul'e Kırk Mektup kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Miran Yayıncılık yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Resul'e Kırk Mektup isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Kitap Türk Edebiyatının Mutlaka Okunması Gereken En Değerli Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Resul'e Kırk Mektup kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Resul'un Kırk Nuru
2015
Kırk Kelamda İstanbul ve Resul'e Kırk Mektup kitaplarının da yazarı 40lar Kulübü tarafından kaleme alınan Resul'un Kırk Nuru kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. 40'lar Kulübü yayınevinden 2015 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Resul'un Kırk Nuru isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Resul'un Kırk Nuru kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mekkeye 40 Adım
2018
Kırk Kelamda İstanbul ve Resul'e Kırk Mektup kitaplarının da yazarı 40lar Kulübü tarafından kaleme alınan Mekkeye 40 Adım kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mola Kitap yayınevinden 2018 yılında 9786054611812 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mekkeye 40 Adım isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor. Mekkeye 40 Adım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4 Çınarın 40 Dalı
0
Kırk Kelamda İstanbul kitabının da yazarı 40lar Kulübü tarafından kaleme alınan 4 Çınarın 40 Dalı kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mola Kitap yayınevinden 0 yılında 9786054611775 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 4 Çınarın 40 Dalı isimli kitap 153 sayfadan oluşuyor. 4 Çınarın 40 Dalı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0