up
ara
Bediüzzaman Said-i Nursi

Bediüzzaman Said-i Nursi

Beraat

Beraat

@beraat

Asrın son Alimi. Kuran-ı Kerim'in açıklayıcısı. Ve Asrın doktoru. Risale-i Nur Kuran-ı Kerim'in açıklayıcısı olduğu için günümüzün her sorununa şifa olacak nitelikte. Rabbimizin bizlere Kuran-ı Kerimde buyurduğu ayetleri temsil hikayelerle anlatıp kanıtlarla pekiştirerek hatta ahireti 2x2=4 eder şeklinde kanıtlamış,82 yılını İslama adamış büyük bir insandır. Cennetmekan Said Nursi'den Allah razı olsun.
Bediüzzaman Said-i Nursi
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Feraceli

Feraceli

@feraceli38

Katlandığı zorluklara rağmen hiçbir zaman yılmamış,usanmamış bize miras olarak bıraktığı Risale-i Nurlarını yazmaya devam etmiştir.Allah ondan razı olsun ki onun yazdığı kitaplar sayesinde daha çok bilinçlendik ve bilinçlenmeye devam ediyoruz.Davası uğruna herşeyi göze almıştır.Allah ondan razı olsun...
Bediüzzaman Said-i Nursi
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcan444

MEKTÛBAT
"Eğer vermek istemeseydi istemek vermezdi"

Dua eden adam bilir ki, birisi var ki;onun sesini dinler,derdine derman yetiştirir,ona merhamet eder,Onun kudret eli her şeye yetişir.Bu büyük dünya hanında o yalnız değil;bir kerim Zât var;ona bakar,ünsiyet verir.Hem onun hadsiz ihtiyacını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını def'edebilir bir Zât'ın huzurunda kendini tasavvur ederek,bir ferah,bir inşirah duyup, dünya kadar ağır bir yükü üzerinden atıp "Elhamdülillahi rabbil alemin" der.
ataç ikon Risale-i Nur Külliyatı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 4 yorum
Elsa Rose (@elsarosee)
İnşallah bnde yazın okumaya başlayacağım.. ;)
21 sa beğen 1 cevap
ahmet özbakır (@ahmetozbakir)
Hakikatı hakilattan ögrenmek en güzeli bizleri kıldıkları namazlarla tuttukları oruçlarla kandıranların vay haline dogru yolu herkese Allah nasip etsin
21 sa beğen 2 cevap
küçük bey (@kucukbey)
Çok güzel
21 sa beğen 1 cevap
Selim Akif (@sherlock)
Harika bir tespit.
19 sa beğen 1 cevap
HANIMCI BEYZADE

HANIMCI BEYZADE

@koraycem

“Eğer siyasi İslam, toplumda yüzde 90’ın üzerinde güçlü olmazsa, İslam siyasete girdiği zaman kendisini tahrip eder”.
ataç ikon Barla Lahikası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Tirendaz

Tirendaz

@tirendaz1453

Şahlanan bir ata benzer kırarım kanlı gemi,
Sinsi düşmanlara haşa satamam benliğimi.
ataç ikon Tarihçe-i Hayat
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Reyhan Kurt

Reyhan Kurt

@reyhankurt

Gençlik hiç şüphe yok ki gidecek. Yaz güze ve kışa yer vermesi ve gündüz akşama ve geceye değişmesi kat'iyetinde gençlik dahi ihtiyarlığa ve ölüme değişecek. Eğer o fani ve geçici gençliğini iffetle hayrata - istikamet dairesinde- sarfetse, onunla ebedi, bâki bir gençliği kazanacağını bütün semâvi fermanlar müjde veriyor.
ataç ikon Asa-yı Musa
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Hakan

Hakan

@hakan896

"Hırs sebebi mahrumiyettır. Tevekkül ve kanaat ise vesileyı rahmettır. "
ataç ikon İhlas Risaleleri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Mâverâ

Mâverâ

@mavera

'' Hayatın lezzetini ve zevkini isterseniz, hayatınızı iman ile hayatlandırınız ve ferâizle zinetlendiriniz. Ve günahlardan çekinmekle muhafaza ediniz. ''
ataç ikon Gençlik Rehberi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Sevd@

[email protected]

@kitapsver

 paylaşım fotoğrafı
Allah'a dost olabilmek ümidiyle...
Bediüzzaman Said-i Nursi
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Sözler
1970
Reflections on the Divine kitabının da yazarı Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan Sözler kitabı Tefsir, İbadet türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şahdamar Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759090074 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sözler isimli kitap 1176 sayfadan oluşuyor. Kitap Fikirlerinizi değiştirten en iddialı kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sözler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Reflections on the Divine
1970
Sözler kitabının da yazarı Sözler ve kitaplarının da yazarı Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan Reflections on the Divine kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tughra Books yayınevinden 1970 yılında 9781597840453 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Reflections on the Divine isimli kitap 135 sayfadan oluşuyor. Reflections on the Divine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ene ve Zerre Risalesi
1970
Sözler kitabının da yazarı Sözler ve Reflections on the Divine kitaplarının da yazarı Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan Ene ve Zerre Risalesi kitabı İslam, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şahdamar Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758642120 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ene ve Zerre Risalesi isimli kitap 84 sayfadan oluşuyor. Ene ve Zerre Risalesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hanımlar Rehberi
2010
Sözler kitabının da yazarı Bediüzzaman Said-i Nursi tarafından kaleme alınan Hanımlar Rehberi kitabı İslam, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Asya Neşriyat yayınevinden 2010 yılında 9789755253954 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hanımlar Rehberi isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Hanımlar Rehberi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0