up
ara
İvan Sergeyeviç Turgenyev

İvan Sergeyeviç Turgenyev

GÖKHAN YILMAZ

GÖKHAN YILMAZ

@gokhanyilmaz952

-Biz son damlasına geldik.
-Neyin ?
-Elbette Şampanyanın Kukşina. Kanımızın değil..
ataç ikon Babalar ve Oğullar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
GÖKHAN YILMAZ

GÖKHAN YILMAZ

@gokhanyilmaz952

Bazarov: Biz son damlasına geldik ama...
Kukşina :Neyin ?
Bazarov: Şampanyanın,Sayın Kukşina. Elbette şampanyanın. Kanımızın değil.
ataç ikon Babalar ve Oğullar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
ÖMER CAN KOÇ

ÖMER CAN KOÇ

@omercankoc862

Aşık olmayı becerememiş bütün kadınlar gibi, o da bir şey isterdi ama ne istediğini tam olarak bilemezdi.Daha doğrusu ona her şeyi istiyormuş gibi gelirdi ama aslında hiçbir şey istemezdi
ataç ikon Babalar ve Oğullar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Görkem Kılıç

Görkem Kılıç

@gorkemkilic8

"bense şöyle düşünüyorum: yatmışım bu ekin yığının altında... kapladığım şu daracık yer, var olmadığım ve benimle hiç ilgilenilmeyen bütün diğer evrenle karşılaştırıldığında o kadar ufak ki... ve yaşayacağım kısacık zaman dilimi, var olmadığım ve olmayacağım sonsuzlukla karşılaştırıldığında tam bir hiç... ve bu atomda, bu matematiksel noktada kan dolaşıp duruyor, beyin çalışıyor bir şeyler istiyor kendince... nedir bu rezalet böyle! ne boş işler!"
ataç ikon Babalar ve Oğullar
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Reşat Karakaş

Reşat Karakaş

@resatkarakas

Ham Toprak
-Kahretsin be! -diye haykırdı. - Galiba yine şiir yazacağım!


Sayfa 32 Kültür Yayınları
ataç ikon Ham Toprak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Reşat Karakaş

Reşat Karakaş

@resatkarakas

Ham Toprak
... ayrıca ne âşık olacak zamanı var, ne de âşık olacak biri.

Sayfa 11 - Kültür Yayınları
ataç ikon Ham Toprak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 2 yorum
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Borges gördüm sanki 😅
08.01.19 beğen cevap
Reşat Karakaş (@resatkarakas)
evet :) sırada bekliyor :)
09.01.19 beğen cevap
cansu berk

cansu berk

@cansuberk

‘“Gece yarısı… Yine masamdayım… Aşağıda, zavallı arkadaşım artık tamamen çatallaşmış sesiyle şarkı söylüyor… Ve ruhumda, geceden daha siyah bir karanlık var. Sanki mezar, beni yutmak için acele ediyor gibi… boş, amaçsız, renksiz gün, sanki yalnızca bir an gibi geçiveriyor. Daha çevrene bakmadan, yine yatağa gitme zamanı gelmiş… Yaşamak için ne hakkım ne de isteğim var” turgenyev....
İvan Sergeyeviç Turgenyev
ünlüye 9 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Babalar ve Oğullar
2010
Duman kitabının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Babalar ve Oğullar kitabı Roman, Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789750711985 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babalar ve Oğullar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Babalar ve Oğullar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Duman
2011
Babalar ve Oğullar kitabının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Duman kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786053606253 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Duman isimli kitap 212 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ergin Altay çevirmiştir. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Duman kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Avcının Notları
1970
Babalar ve Oğullar kitabının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Avcının Notları kitabı Öykü (Çeviri), Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750708282 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Avcının Notları isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Avcının Notları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rudin İlk Aşk İlkbahar Selleri
1970
Babalar ve Oğullar ve Duman kitaplarının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Rudin İlk Aşk İlkbahar Selleri kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944886369 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rudin İlk Aşk İlkbahar Selleri isimli kitap 441 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Rudin İlk Aşk İlkbahar Selleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Turgenyev'in Mektupları
1970
Babalar ve Oğullar kitabının da yazarı İvan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınan Turgenyev'in Mektupları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Agora Kitaplığı yayınevinden 1970 yılında 9786051031095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Turgenyev'in Mektupları isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Turgenyev'in Mektupları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9
1 oy
0