up
ara
Selçuk Aydemir

Selçuk Aydemir

Erva

Erva

@erv4

"Abi burası Amerika değil, bize pilot çekelim diye para vermezler."
"Kendi paramızla çekeriz."
"Erdal Abi öncelikle cebindeki para hakkında ' kendi paramız' diyerek buna beni de dahil etmen göğsümü kabarttı. Çünkü bende para mara yok. Aylarca kredi borcu ödedim. Üç kuruş biriktirdim Çalgı Çengi'yi çektim. İstifa ettim sayılır, birkaç aya tekrar vericem dilekçeyi,para bende bu ara baya bir sıkıntı. THY'nin Sarıyer servisine binerek geldim yanına. Sordum sabah 6.20'deymiş dönüş servisi,o saate kadar sizdeyim,yola para harcamak benim için israf, âdeta şımarıklık. Bu arada eğer senin paran benim de paramsa, benim payıma düşeni ver bana dağılalım, ben kendi paramı böyle şeylere çarçur edemem. Kolay mı kazandım o parayı? Düşün daha kazanamadım bile yedirmem onu senin heveslerine abi! Selçuk pilot çekecekmiş,siktirsin göt! Bir türlü vazgeçmedi! Anlasın artık ya, kiminin kumara düşkünlüğü vardır, kiminin karşı cinse zaafı vardır, kiminin uyuşturucuya, Selçuk'un da bu huyu var illa bir şey çekecek,yeter da," dedim gülmedi.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Burak, "Belime kadar kar var," diyerek Sadi ile birlikte girdi eve. Elindeki poğaçaları masaya bıraktı. Gerçekten beline kadar ıslanmıştı, Sadi diz kapağına kadar ıslanmıştı.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Hayatımda gördüğüm en garip ve masraflı hobi babamın inşaat aşkıydı. 2+1 olarak aldığımız ev 1+1, 3+1 , 4+2 ,2x2 olmak üzere her türlü kombinasyonu tatmıştı. Annemle zemin kattaki apartman dairesine asansör yaptırmayı konuştuklarını hatırlıyorum. Annem yatay giden asansörün saçma olduğuna ikna etmese modern mimariye şekil verecekti babam.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Haluk Abi senin için de en iyisi buydu. Lütfen şu kırgınlığı bir kenara bırakalım. Yokluktan oynatamadık seni abi, yıllar geçti irili ufaklı bir sürü iş yaptık ama hâlâ yokluktan oynatamıyoruz. Abi nasıl paralar istiyosun gözünü seveyim, o parayı ödeyecek olanlar da insan. Sürekli yabancı filmlerde oynama sebebin ingilizcenin iyi olması değil abi, o filmlerde kaşeleri dövizle ödüyorlar,malum kurdan haberin vardır, onların parasının alım gücü daha yüksek. Adamlara koymuyor ama biz telef oluyoruz.
0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Selçuk hocam her yönetmen gibi seni de evden alıp eve bırakıyoruz.

Evden almak ne demekti? Benim için mafyatik bir terim o. Evin 200 metre yakınına otobüs koyuldu diye ailecek şükür namazı kılmış insanlarız biz. Siz de biraz beni anlayın, görmemişim arkadaş! Küçükçekmece'de suç işlesen poli gelip evden almazı seni. Telefon açar "Karakola gel" derdi."
0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Babamın hayallerinden biri de dedemin evini kapatıp temelli bize taşınmasını sağlamaktı. Babam dedemi bizim takımın bayrağı altında bizim formayı terletirken görmek istiyordu çünkü dedemin papatya gibi beyaz ve ince bir emekli maaşı vardı."
0 yorum
Düğün Dernek 2
2015
İlk filmde oğlunu evlendirmesini izlediğimiz İsmail’in bu filmde torununu sünnet ettirmek için eski ekibi bir araya getirip oyunlara başvurmasını ve torununu düzenlediği toplu sünnet düğününde sünnet ettirmesini izleyeceğiz.
Çalgı Çengi
2010
Gürkan ve Salih, çeşitli organizasyonlarda sahne alarak para kazanmaktadırlar. Bir gün bir kömürlükte sahne almak üzere hazırlanırken bir mafyanın rehin aldığı güvenlik görevlisini sorgulamak üzere bu mekana gelince, işler biraz karışır.
Yüzük
2007
Çalgı Çengi İkimiz
2017
Salih ve Gürkan, başları beladan bir türlü kurtulmayan iki kuzendir. Bundan 6 yıl önce ünlü olmak için çabalarken yolları mafya ile kesişmiş ve o günden itibaren mafya camiasının düğünlerinde şarkıcılık yapmaya başlamışlardı. Çalgı Çengi'nin bu devam filminde, iki kuzen mafyadan kurtulup kendi yollarını çizmenin vaktinin geldiğini düşünerek bir plan yaparlar. Ancak planları bekledikleri gibi gitmez ve başlarına yine türlü komik olaylar gelir.
Düğün Dernek
2014
Tarık ve Letonyalı Nugesha, aynı ülkede yaşayabilmek için evlenmek zorundadır. Tarık'ın babası Sivas geleneklerine uygun şatafatlı bir düğün yapılmasını ister ancak Tarık'ın maddi gücü buna yetmez. Bunun üzerine imece usulu düğün hazırlıklarına başlanır.
Kardeş Payı
2014
Aslında bir kesit sunuyor yaşamdan. Burnu yukarıda izole bir yaşam değil anlatılan. Sıradan işlerle uğraşan sıradan insanların trajikomik öyküsü.
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0