up
ara
Can Dündar

Can Dündar

Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Bizim ülkemizde araştırmacı gazetecilik yapmak suçtur. İşini layıkıyla yapan kişiler bizde suç işler. İyi insan olmak zor zanaat.
Can Dündar
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcann

1961 doğumlu, araştırmacı gazeteci, belgesel yapımcısı ve televizyoncudur. kendisini ilkokulda izlediğimiz sarı zeybek belgeseliyle tanıdım. Bir kaç gün önce haksız yere müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Can Dündar
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
ColinMCRY

ColinMCRY

@colinmcry

Dokunulmazlıkların malum kişilerden alınıp, yazarlara verilmesi için pek çok sebep vardır; kalem tutanların hücre de silah tutanların dışarıda olduğu bu ülke de...
Can Dündar
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
zeynep koçoğlu

zeynep koçoğlu

@zeynepkocoglu

'Baba,

Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış
bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir.
Bu nedenle ben, erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki, benden önce giden arkadaşlarım, hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de etmeyeceğimden şüphen olmasın.
Oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir.
Bu yola bilerek girdi. Sonunda da bu olacağını biliyordu.
Seninle düşüncelerimiz ayrı ama, beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil, (…) anlayacağını inanıyorum.
Cenaze için, avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara´da 1969´da ölen arkadaşım Taylan Özgür´ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul´a götürmeye kalkma.
Annemi teselli etmek sana düşüyor. Kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki, bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir. Son anda, yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymadığımı belirtir seni, annemi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım…


Oğlun Deniz Gezmiş

Merkez Cezaevi'
ataç ikon Abim Deniz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Uzaylıkardes

Uzaylıkardes

@uzaylikardes

Biz daima ezilenden yana olmak zorundayız.
ataç ikon Abim Deniz Albüm
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 1 yorum
Ka!?. (@nfk1)
Biz koyun olduğumuz için onlar kurt olacaklar
29.12.18 beğen cevap
Serenay Ulusoy

Serenay Ulusoy

@sahaf

İngiliz Kralı VIII. Edward sevdiği kadın için tahtını terk ettiğinde de kimse bu tercihe anlam verememişti. Çünkü "geçer akçe" olan "taht"tı ve bir kadın için koca imparatorluğun nimetlerini tepmek "akıldışı" sayılıyordu.
birini her şeyden vazgeçebilecek kadar sevmenin, insanın başına hiçbir tacın sağlamayacağı türden bir asalet halkası takacağını düşünemediler.
ataç ikon Yarim Haziran
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Burcu

Burcu

@bburcu

 paylaşım fotoğrafı
Thomas Cook, bir araştırma gezisi sırasında Atlas Okyanusu’nun bir yerinde; milyonlarca kuşun havada çığlıklarla daireler çizerek uçtuğunu görür.

Kulakları sağır edecek kadar yüksek sesle çığlıklar atan kuşlardan yorulanlar, okyanusun dev dalgalarına atılarak intihar ederler.

Bu olayı yıllar boyunca birçok balıkçı görür, birçok bilim adamı araştırır.

Kuş bilimcileri yaptıkları araştırmalarda göçmen kuşların farklı yönlerden gelerek okyanusta bu noktada birleştiklerini keşfederler; ancak intihar etmelerinin nedenini çözemezler.

Yıllar süren araştırmalar sonucunda bu trajik olayın yaşandığı yerde bir ada olduğunu, kuşların göç yolu üzerinde bulunan bu adanın deprem sonucunda okyanusa gömüldüğünü bulurlar.

İnsanların yokluğunu bile fark edemedikleri ada; kuşlar için göç yollarının vazgeçilmez durağıdır. Kuşlar, binlerce yıllık alışkanlıkla adanın yerini bilmektedirler ve yıpratıcı bir yolculuktan sonra aradıkları adayı bulamayınca yorgunluktan bitkin düşen bedenlerini çığlık çığlığa okyanusun sularına gömmektedirler?

Peki ya siz?

Sizin hiç bir adanız oldu mu? Yaşamın uzun göç yollarında size bir yudum taze soluk verecek, yolunuza dinç devam etmenizi sağlayacak bir adanız var mı?

Bir gün yerinde bulamazsanız, ille de ulaşmak ve sığınmak için başınızın döndüğü ve dengenizi yitirinceye kadar kanat çırpacağınız bir ada yaratabildiniz mi kendinize?

Sınırsızca her şeyi paylaşabileceğiniz bir dost!

Yola birlikte çıkacak kadar güvendiğiniz bir arkadaş, daima huzur ve mutluluk verecek biri, ulaşmak için yıllardır uğraş verdiğiniz bir amaç edinebildiniz mi?

Yılbaşında şöyle daha bir yakın bakın çevrenize?

Size gelen, sizin gittiğiniz, sizi bulan, sizin bulduğunuz kaç ada var çevrenizde?

Kaç tane durup nefeslendiğiniz ada yaratmışsınız kendinize?

CAN DÜNDAR
Can Dündar
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Baran Yusuf

Baran Yusuf

@baranyusuf

 paylaşım fotoğrafı
"Bahar, yalvarırım çek git işine!
Salma üstüme çiçeklerini,
…aklımı çelme!
Her sabah çimenlerin çiyden ürpererek
uyanıyor bahçemde sonra güneşle oynaşıp
tütsülenmiş gibi buğulanıyor.
Ne zaman sokağa çıksam badem ağaçları
salkım saçak çiçek…
Kavaklar kıpır kıpır, ıslık ıslığa meltem…
Kırda dayanılmaz bir kekik kokusu,
toprakta türlü çeşit börtü böcek…
Yapma bunu bana bahar,
Böyle üstüme gelme…."
Can Dündar
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
22 beğeni · 4 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
Güzeeel!.. De,,,gelsin artık şu bahar Baran!
30.03.18 beğen 1 cevap
ruhadam (@ruhadam)
Dağlara, denizlere, ovalara
Uzansaydık yağarak iplik iplik,
Tohumları susamış tarlalara
Bahar, gölge ve yağmur götürseydik.
Ahmet Muhip Dıranas
30.03.18 beğen 3 cevap
Gölgedekiler
1970
Yarim Haziran kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Gölgedekiler kitabı Tarih, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9799755331187 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gölgedekiler isimli kitap 239 sayfadan oluşuyor. Gölgedekiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yarim Haziran
1970
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Yarim Haziran kitabı Roman, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750714733 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yarim Haziran isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Yarim Haziran kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Savaşta Ne Yaptın Baba?
1970
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Savaşta Ne Yaptın Baba? kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750714764 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Savaşta Ne Yaptın Baba? isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Savaşta Ne Yaptın Baba? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor
1970
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9789755336459 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor isimli kitap 550 sayfadan oluşuyor. Anka Kuşu: Erdal İnönü Anlatıyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Duvar
1970
Gölgedekiler ve Yarim Haziran kitaplarının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Duvar kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Angora yayınevinden 1970 yılında 2880000015512 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Duvar isimli kitap 16 sayfadan oluşuyor. Duvar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mustafa
2008
Mustafa Kemal Atatürk'ün liderlik ettiği kurtuluş savaşı ve sonrası dönemde daha çok insani yönünü anlatmaya çalışan bir belgesel.
Aynalar Belgeseli /sezen Aksu
1997
Başrollünde oyuncu Can Dündar yer aldığı, yönetmenliğini Can Dündar üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aynalar Belgeseli /sezen Aksu isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sarı Zeybek
1993
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Can Dündar üstlendiği film Belgesel türünde izleyicisini bekliyor.Belgesel, Atatürk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sarı Zeybek isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bahçedeki Fener
2004
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Can Dündar üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor., türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bahçedeki Fener isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Garip: Neşet Ertaş Belgeseli
2005
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Can Dündar üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Garip: Neşet Ertaş Belgeseli isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Demirkırat
1991
Başrollünde oyuncu yer aldığı, 1991 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Demirkırat isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ismet Paşa
1999
Başrollünde oyuncu yer aldığı, 1999 yılı yapımı dizi film türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ismet Paşa isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0