up
ara
Abdülkadir Geylani

Abdülkadir Geylani

Süvari

Süvari

@kasva

- Recep tövbe, Şaban muhabbet, Ramazan Hakk'a yakınlık ayıdır.
- Recep hürmet, Şaban hizmet, Ramazan nimet ayıdır.
- Recep ayında iyilikler kat kat artar. Şaban ayında kötülükler kalkar. Ramazan-ı şerifte ikram ve ihsana ulaşılır.
ataç ikon Gunyetü't Talibin (Ciltli)
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
G.Atalay

G.Atalay

@gatalay

Dış alemine ait bir şey olursa dua et. Sabırlı ol. İlahî emirlere uymaya bak. Hakk’a darılma. Nefsin isteğini yerine getirmeye bakma. Onun boynunu eğdir. Boş şeylere uyma; çünkü boş şeyler insanı Allah yolundan alıkoyar. Allah için iyi düşün. O’nun sözlerini doğrula. Ve böylece işin sonunu bekle.
Eğer birisini mutlaka kötülemen gerekse önce kabahati kendinde gör. Daima isyan bayrağını elinde tutan nefsini itham et; onu kötüle. Nefse darılman Hakk’a darılmandan daha iyidir.

Abdulkadir Geylani / Futuhu'l Gayb
ataç ikon Fütuhu'l Gayb
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Merve

Merve

@merve92

Bütün hayır haddi bilmekte ve ona razı olmaktadır. Bununla beraber başkalarının
hiçbir şeyine göz dikmemektedir. Başka bir şeye iltifat etmemektedir. Çünkü o
baktığın ve arzu ettiğin şey üç kısma ayrılır. Birincisi, senin nasibin olmasıdır.
İkincisi başkasının nasibi olma ihtimali. Üçüncüsü, ne senin ne de başkasınındır.
İhtimal ki; Allah’ü Teala, onu bir tecrübe vasıtası olarak yaratmıştır..
ataç ikon Fütuhu'l Gayb
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

“Uyanmayı, ölüm anına bırakmayın”
ataç ikon Gizliden Sesler - Fütuh'ül - Gayb
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Merve

Merve

@merve92

Duan herzaman duyulur ama ihtiyacın kadar verilir. Sonrası öteki aleme kalır. İhtimal ki her arzunun bu alemde yerine gelmeyişi bir hikmet icabı ve senin hayrına olmaktadır. Sonra, her olan şey, Allah'ın(cc) kaza ve kaderine uygundur.
ataç ikon Fütuhu'l Gayb
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğen · 0 yorum
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

El- Fethur Rabbani (Ciltli)
ataç ikon El- Fethu'r Rabbani (Ciltli)
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Gökler dolusu sustum ve gök gürültüleriyle doldum.. paylaşım fotoğrafı
"Gökler dolusu sustum ve gök gürültüleriyle doldum.."
Hayatı kolaylaştırmanın, şu fâni dünya da huzûr ve sükûn bulmanın yolu, O'ndan gelene rıza göstermektir..!

*Herkesin kabullenişi, huzur ve mutluluğa olsun diliyorum.*
Abdülkadir Geylani
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Risaleler
1970
Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitabının da yazarı Dört Kutbun Gizemli Dünyaları ve Menakibu'l Geylani kitaplarının da yazarı Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınan Risaleler kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnsan Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755744576 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Risaleler isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Risaleler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dört Kutbun Gizemli Dünyaları
1970
Risaleler ve Menakibu'l Geylani kitaplarının da yazarı Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınan Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ocak Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759799212 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dört Kutbun Gizemli Dünyaları isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Menakibu'l Geylani
2016
Risaleler ve Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitaplarının da yazarı Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınan Menakibu'l Geylani kitabı Tasavvuf, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gelenek Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786054810437 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Menakibu'l Geylani isimli kitap 196 sayfadan oluşuyor. Menakibu'l Geylani kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tasavvuf ve Tarikat Adabı
2009
Risaleler ve Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitaplarının da yazarı Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınan Tasavvuf ve Tarikat Adabı kitabı Tasavvuf, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gelenek Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 9786054810031 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tasavvuf ve Tarikat Adabı isimli kitap 118 sayfadan oluşuyor. Tasavvuf ve Tarikat Adabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Abdülkadir Geylani'nin Sohbetleri
2013
Risaleler ve Dört Kutbun Gizemli Dünyaları kitaplarının da yazarı Abdülkadir Geylani tarafından kaleme alınan Abdülkadir Geylani'nin Sohbetleri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Uyanış Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9789759815318 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Abdülkadir Geylani'nin Sohbetleri isimli kitap 555 sayfadan oluşuyor. Abdülkadir Geylani'nin Sohbetleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0