up
ara
Canan Tan

Canan Tan

Şebnem Avsom

Şebnem Avsom

@sebnemawesome

2012 yılının en çok kazanan 5. yazarıdır. 657 bin tl telif geliri elde etmiştir.
Canan Tan
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Canan Tan'ın, kendini okutturan akıcı ve sade bir dili olduğu muhakkak. Öyle ya da böyle, okunabiliyor. "En Son Yürekler Ölür"de organ bağışına, "Eronle Dans Alevden Küle"de de madde bağımlılığı ile sosyal konuları ele alması da gayet hoş bir şey bence. Özellikle "Piraye", "Yüreğim Seni Çok sevdi", "En Son Yürekler Ölür" ve kısmen de olsa "İz" kitaplarında özellikle baş karakterlerinin ve aile, çevre yapısının birbirinin aynı olması çok kötü olmuş bence. Ki bunu da bu kitaplarından birinin başlangıcına "Önceki kitaplarımdaki karakterlerle bu kitabın karakterleri arasında bir bağ yoktur." şeklinde bir not iliştirmesi bilinçli ya da bilinçsiz bunu bir şekilde kabul ettiğinin bir göstergesi şeklinde düşündüm. Yani bu üç kitaptan birini okuduysanız bence diğerlerini okumaya gerek yok ya da uzun bir aradan sonra aynı tadı alabilmek için okunabilir. "Eroinle Dans Alevden Küle" içeriği bir daha farklı bir kitap.Yine de başta da dediğim gibi akıcılığı sayesinde okunabilir bir yazar, ama benim çerez niyetine okumam gibi bir özelliği var.
Canan Tan
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Pelin Tezal

Pelin Tezal

@pelintezal

Genelde kadın okuyuculara hitap eden İzmir'li yazardır. Okuması keyiflidir. Basit ama etkileyicidir.
Canan Tan
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Eylül Serçe

Eylül Serçe

@eylulserce

yazılarında seçtiği konularından ziyade beni en çok etkileyen üslubu oldu. Kişi yazar olmayı ancak bu kadar hak edebilir diyorum ;)
Canan Tan
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@hayatkitapta

Canan Tan en sevdiğim yazarlardan biri.. bir kaç yıl öncesine kadar kitap okumayı hiç sevmiyordum.. yani kitap okumayı sevmememin tek nedeni kendime uygun kitap bulamayışımmış.. çünkü hangi kitabı elime aldıysam polisiye/gerilim kitaplarıydı ve adeta beni okumaktan soğuttular diyebilirim :) ama daha sonra cok sevdiğim bi arkadaşımn sürekli okuduğunu gördüm ve bana da önerdi. Canan Tan ilk okuduğum kitabı pirayeydi.. ve Canan Tan'ın bütün kitaplarını okudum diyebilirim..
Canan Tan
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
RUHASTASI

RUHASTASI

@ruhastasi679

Bir keresinde yanlızlıkla yapayanlızlık arasındaki farkı anlatmıştı bana Dünya : ¨ çevrende kimse yokken yanlızsındır demişti. Yaşamın ıssızlığında kimsesiz kalmaksa bambaşka bir duygu. Yapayanlızlık budur işte. O zaman sığınıcak bir yer ararsın kendine...
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@huzunkovankusu

Derin bir uykunun içinde unuttular beni
Ejderhanın karnında
Doğmayı bekleyen bir bebek gibi
Aşk orucuna girmiş yüreğim
Bütün kapılarını kapatmış
Ölümü bekliyor...
ataç ikon Sızı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@huzunkovankusu

Kör oldum
Göremedim yürüdüğüm yolu
Savruldum
Lime lime oldu her bir yanım
Keşke dönebilsen bana
Ya da
Beni de alabilsen yanına...
ataç ikon Sızı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@huzunkovankusu

Gitme...
Kırık dökük bir yürek bıraktın geride
Sızılı ve sensiz...
ataç ikon Sızı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@huzunkovankusu

Gülüşlerini özledim senin
Tutkuyla bakan gözlerini
Yeniden yaşamak istiyorum seni
Beni bırakıp hiç gitmemişsin gibi...

Hani çok uzak değildi gittiğin eller
Hani bir telin ucundan ses verecektin
Hani özlemin devleşince
Geliverecektin...
ataç ikon Sızı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@huzunkovankusu

Başımı göğsüne dayayıp
Ağlamamı bekleme benden
O baş çoktan ayrıldı gövdesinden
Ruhun bedenden ayrılması gibi
Sessizce, ama onurlu

Gitme kal, diyemem
Git...
Bu baş bunu da atlatır
Ama...
Yürek için söz veremem!
ataç ikon Sızı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ayşenur Tekpınar

Ayşenur Tekpınar

@aysenurtkpnr

Bitirmek üzereyim
Okudukça okuyası geliyor insanın diyorlar ya tam olarak öyle sıkmayan bir anlatımla ne olacağını kestiremeyip merak konusu oluyor bir genç kızın hayatı.
ataç ikon Piraye
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Issız Erkekler Korosu
1970
Sokaklardan Bir Ali kitabının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Issız Erkekler Korosu kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752114357 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Issız Erkekler Korosu isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Issız Erkekler Korosu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sokaklardan Bir Ali
1970
Issız Erkekler Korosu kitabının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Sokaklardan Bir Ali kitabı Çocuk, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752106949 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sokaklardan Bir Ali isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Sokaklardan Bir Ali kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ah Şu Uzaylılar!
1970
Issız Erkekler Korosu kitabının da yazarı Issız Erkekler Korosu ve Sokaklardan Bir Ali kitaplarının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Ah Şu Uzaylılar! kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752108462 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ah Şu Uzaylılar! isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Ah Şu Uzaylılar! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sızı
2018
Issız Erkekler Korosu ve Sokaklardan Bir Ali kitaplarının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Sızı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2018 yılında 9786050955217 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sızı isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Sızı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Söylenmemiş Şarkılar
1970
Issız Erkekler Korosu kitabının da yazarı Canan Tan tarafından kaleme alınan Söylenmemiş Şarkılar kitabı Roman, Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752109179 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Söylenmemiş Şarkılar isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Canan Tan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Söylenmemiş Şarkılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
7.8
4 oy
0