up
ara
Türkan Şoray

Türkan Şoray

Hanımcı Beyzade

Hanımcı Beyzade

@koraycem

Muhterem Nur'un hayatını anlatan, Gülsen İşeri'nin kaleme aldığı 'Ömrümce Ağladım' isimli kitapta, Rüçhan Adlı'nın Türkan Şoray'dan önce, Şoray'ın annesi Meliha Sav ile birlikte olduğu yazıyor.
Muhterem Nur'un ağzından kaleme alınan kitapta bu birliktelik şöyle anlatılıyor: '1961 yılında bir Atıf Yılmaz filmi olan Beni Osman Öldürdü'de Türkan Şoray ile birlikte olan rol alan Muhterem Nur, Şoray'ı 1950'lerin başında tanımıştı.'
'Yakın mahallelerde oturuyorlardı. Türkan Şoray'ın annesi Meliha Hanım o zamanlar Rüçhan Adlı'yla birlikteydi. Rüçhan Adlı'nın karısı, Muhterem Nur'un annesi ile yakın arkadaştı.'
'Rüçhan Adlı'nın Tarlabaşı Zambak Sokağı'nın altında parçacı dükkanı vardı. Meliha Hanım sık sık o dükkana uğrardı. Hemen arka sokakta da Muhterem Nur, annesi ve kardeşiyle birlikte oturuyordu.'
'Meliha Hanım'dan ayrılan Rüçhan Adlı Türkan Şoray'la birlikte olmuş, yirmi yıl sürecek birlikteliğe adım atmışlardı.'

'Rüçhan Adlı ile olan birliktelik onu 'Sultan' yapmıştı.

RÜÇHAN ADLI KİMDİR?

1923 yılında İstanbul daoğmuştur. Rüçhan Adlı Eski Galatasaray asbaşkanı, işadamı. 1962- 1983 yılları arasında Türkan Şoray'la birlikte yaşamıştır. Yirmi yıl süren ilişkileri, Türkan Şoray'ın Cihan Ünal ile evlenmesiyle sona ermiştir.
Türkan Şoray
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Sinemam ve Ben
ataç ikon Sinemam ve Ben
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Sinemam ve Ben
0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Türkan Şoray tarafından kaleme alınan Sinemam ve Ben kitabı Otobiyografi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053329763 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinemam ve Ben isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sinemam ve Ben kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yılanı Öldürseler
1981
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, yönetmenliğini Türkan Şoray üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yılanı Öldürseler isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Buruk Acı
1969
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, yönetmenliğini Nejat Saydam üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Buruk Acı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Selvi Boylum Al Yazmalım
1977
Kamyon şoförü olan İlyas ile köyün güzel kızı Asya arasında büyük bir aşk doğar ve evlenirler. Bu evlilikten bir çocukları olur. İlyas bir gün yine işi gereği şehre gider ama bir daha geri dönmez. Onun yokluğunda çok zor günler geçiren Asya'ya Cemşit adında bir adam evini açar. Yıllar sonra İlyas geri döner. Asya, sevdiği ama değer göremediği adam ile, kendisine kol kanat geren adam arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.
Açlık
1974
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, yönetmenliğini Bilge Olgaç üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Açlık isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gönderilmemiş Mektuplar
2003
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, yönetmenliğini Yusuf Kurçenli üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gönderilmemiş Mektuplar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tatlı Hayat
2001
Sonradan zengin olarak Gültepe'deki bir gecekondudan Etiler'deki lüks bir eve taşınan İhsan ve Sevinç çiftinin, alışık olmadıkları bu yeni hayatlarında başlarından geçen olaylar ve komşularıyla yaşadıkları ilişkiler ele alınmaktadır.
Aşk Yeniden
2007
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, 2007 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Komedi türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşk Yeniden isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Vurgun
2008
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, 2008 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Vurgun isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tatlı Betüş
1993
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, 1993 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tatlı Betüş isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İkinci Bahar
1999
Türkiye de bu kadar uzun soluklu nadir güzel dizi var. Muhteşem kadrosu ve bizden kurgusu ile harika bir dizi. İnsan doğasının aynası herkes kadar kötü herkes kadar iyi karakterlerle gerçek hayattan bir kesit.
Sence kaç puan almalı?
9
1 oy
0