up
ara
Matthew McConaughey

Matthew McConaughey

Korkow

Korkow

@erkanbayrak

McConaughey oyunculuk kariyerine 1991 yılında başladı. Richard Linklater'in 1993 yapımı Dazed and Confused filminde rol alana kadar öğrenci filmlerinde ve bir takım televizyon yapımlarında oynadı. Bu sırada country şarkıcısı Trisha Yearwood'un "Walkaway Joe" klibinde, Unsolved Mysteries televizyon dizisinde ve Angels in the Outfield, Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation, Boys on the Side filmlerinde görünmesi tanınmaya başlamasını sağladı. Daha sonra John Grisham'ın aynı adlı romanından uyarlama olan 1996 yapımı A Time to Kill filminde avukat "Jake Brigance" rolüyle büyük bir çıkış yakaladı.

Bundan sonra McConaughey birçok filmde önemli roller almaya başladı; Contact, Amistad, The Newton Boys, Edtv ve U-571. 2000'li yılların başlarında romantik komedi filmlerinin aranılan oyuncusu oldu. The Wedding Planner ve How to Lose a Guy in 10 Days filmleri eleştirmenlerce başarılı bulundu. Bu dönemde düşük bütçeli Tiptoes filminde bir itfaiyeciyi, Two For The Money filminde bir kumarbazı, Frailty filminde ise bir seri katili canlandırdı.

McConaughey 2005 yılında 130 milyon $ bütçeli Sahara filminde Steve Zahn ve Penélope Cruz'un karşısında başrol oynadı. Aynı yıl People dergisi tarafından 2005 yılı için "Yaşayan En Seksi Adam" seçildi.[6]

2006 yılında yine bir romantik komedi olan Failure to Launch filminde Sarah Jessica Parker ile birlikte rol aldı. Film eleştirmenlerce başarılı bulundu. 2008 yılında Ben Stiller'ın Tropik Fırtına: Al Bakalım filminde bir menajeri canlandırdı. 2009 yılında Thomas Magnum rolüyle Magnum, P.I. filminde rol almak üzere anlaştı.[7] 2013 yılında True Detective adlı dizide başrol oynamaktadır.Oynadığı rol :Eski ajan rolündedir.Dizinin yapımcılığını HBO yapmaktadır.
Matthew McConaughey
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
U-571
2000
Başrollünde oyuncu Thomas Kretschmann yer aldığı, yönetmenliğini Jonathan Mostow üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aksiyon türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden U-571 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Amistad
1997
Başrollünde oyuncu Anthony Hopkins yer aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor., Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amistad isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?
2003
Benjamin, kısa süreli ilişkiler yaşayan çapkın bir adamdır. Bir gün patronuyla, tanıştığı bir kadını 10 gün içinde kendisine aşık edeceği konusunda iddiaya girer. Ancak denk geldiği kadın ise başka bir iddiaya girmiştir. Birlikte olduğu adamı 10 gün içinde kendisinden soğutarak ayrılmasını sağlamak. İkili arasında ilginç ve eğlenceli bir ilişki başlar.
Mesaj
1997
Başrollünde oyuncu David Morse yer aldığı, yönetmenliğini Robert Zemeckis üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mesaj isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kirli Para
2006
Başrollünde oyuncu Al Pacino yer aldığı, yönetmenliğini D.J. Caruso üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Spor türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kirli Para isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
True Detective
2014
Her sezonunda farklı dedektiflerin karmaşık suç örgülerini çözmelerini tüm gerçekçiği ile anlatan, profesyonel oyuncu kadrosu ile adından söz ettiren, polisiye severleri ekrana bağlayacak, bol cinayetli bir dizi.
Sence kaç puan almalı?
8
1 oy
0