up
ara
Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

Oyuncu, Model

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

27 Ekim 1983 Adana doğumlu eski manken ve oyuncudur. 2002'de Best Model of Turkey ile başlayan mankenlik kariyerine veda ederek 2005 yılında oyunculuk kariyerine başlamıştır. Günümüzde hala çeşitli dizi, film ve reklamlarda rol almaktadır.

Kıvanç Tatlıtuğ Hayatı

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Adana'da doğdu. 5 çocuklu bir ailenin oğludur. Annesi Edirneli, babası Adanalıdır. Ortaöğrenimini Adana Yenice Özel Çağ Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1997 yılında ailesiyle beraber İstanbul'a taşındı ve liseye İstanbul Kalamış Lisesi'nde devam etti.

Adana'da amatör olarak başladığı basketbol kariyerini İstanbul'a geldikten sonra profesyonel seviyede devam ettirerek Ülkerspor, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi büyük basketbol kulüplerinde yer aldı. Ancak bir antrenman sırasında sakatlanınca basketbol kariyeri sona erdi.

2002 yılında katıldığı Best Model of Turkey ve Best Model of the World yarışmalarını kazanmasının ardından adını duyurarak dünyaca ünlü bir manken oldu. Success adlı Fransız mankenlik ajansından teklif alınca Paris'e gitti ve 2 yıla yakın bir süre orada mankenlik yaptı. Bu sırada Türkiye'de oyunculuk teklifleri almaya başladı ve dönmeye karar verdi.

Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuk kariyerine 2005 yılında başladı. İlk olarak Gümüş dizisinde Mehmet karakterini, daha sonra Menekşe ile Halil dizisinde Halil karakterini canlandırdı. Halit Ziya Uşaklıgil'in romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül karakteri ile büyük bir üne kavuştu. Daha sonra oyunculuk kariyerine Kuzey Güney ve Kurt Seyit ve Şura dizileriyle devam etti.

2013'te Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ve gerçek hayattan uyarlanmış olan Kelebeğin Rüyası adlı filmde Mert Fırat ile başrolleri paylaştı. İki şair arkadaş olan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun dramatik hayat hikayesinin anlatıldığı filmde Kıvaç Tatlıtuğ, Muzaffer karakterine hayat verdi.

https://www.resimag.com/

Filmografi


Sinema

2007 Amerikalılar Karadeniz'de 2 - Rolü: Muzaffer
2010 Oyuncak Hikayesi 3 - Rolü: Ken(Seslendirme)
2013 Kelebeğin Rüyası - Rolü: Muzaffer Tayyip Uslu

Televizyon

2005-2007 Gümüş - Rolü: Mehmet Şadoğlu
2007-2008 Menekşe ile Halil - Rolü: Halil Tuğlu
2008-2010 Aşk-ı Memnu - Rolü: Behlül Haznedar
2011-2013 Kuzey Güney - Rolü: Kuzey Tekinoğlu
2014 Kurt Seyit ve Şura - Rolü: Kurt Seyit
2016 Siyah-Beyaz

Televizyon Konuk Oyuncu

2006 Acemi Cadı (1 bölüm)
2010 Ezel - Rolü: Sekiz / Ramiz Karaeski (4 Bölüm)

Ödüller ve Adaylıkları

2002 Best Model of Turkey - Kazandı
2002 Best Model of the World - Kazandı
2009 Galatasaray Üniversitesi - En İyi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2009 İstek Özel Semiha Şakir Lisesi - En İyi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2009 İstanbul Aydın Üniversitesi - En İyi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2009 Beykent Üniversitesi - En İyi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2008-2009 36.Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2010 Elle Style Ödülleri - Stil Sahibi Erkek Oyuncu (Aşk-ı Memnu) Kazandı
2011 10. Yıldız Teknik Üniversitesi - En İyi Erkek Oyuncu (Kuzey Güney) Kazandı
2011 Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD oscars) - Yılın Erkek Oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2012 Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü - Yılın En İyi Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2011-2012 39.Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Kuzey Güney) Kazandı
2011-2012 11. ROTABEST Ödülleri - Yılın En İyi Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2011-2012 Esenler Belediyesi - En iyi erkek dizi oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2012 Quality of Magazine - En Quality Erkek Oyuncu (Kuzey Güney) Kazandı
2012 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - En Beğenilen Dizi Sanatçısı (Kuzey Güney) Kazandı
2012 MGD 18. Altın Objektif Ödülleri - Yılın En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2012-2013 11. Yıldız Teknik Üniversitesi - En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney) Kazandı
2013 Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri - En iyi erkek oyuncu (Kuzey Güney) Kazandı
2013 MGD 19. Altın Objektif Ödülleri - En İyi Erkek Sinema Oyuncusu (Kelebeğin Rüyası) Kazandı
2013 18. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri - Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Kelebeğin Rüyası) Kazandı
2013 MEF Lisesi Yılının Fark Yaratan Ödülleri - Fark Yaratan Erkek Oyuncu (Kelebeğin Rüyası) Kazandı
2014 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Kelebeğin Rüyası) Kazandı
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Mankenlik kariyeri, annesinin bir mankenlik ilanına oğlunun fotoğrafını göndermesiyle başlamıştır.
Kıvanç Tatlıtuğ
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Eski manken ve oyuncu olarak bilinen Kıvanç Tatlıtuğ, aynı zamanda eski bir basketbolcudur. Adana'da yaşadığı yıllarda Fiskobirlik, Güney Sanayi, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü gibi kulüplerde basketbol oynamıştır. Ardından 2 yıl Ülkerspor'da, 1 yıl Beşiktaş'ta ve 1 yıl Fenerbahçe'de oynamıştır. Antrenman sırasında geçirdiği sakatlık yüzünden basketbol kariyeri sona ermiştir.
Kıvanç Tatlıtuğ
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Kıvanç Tatlıtuğ'un Aşk-ı Memnu dizisinde giydiği kıyafetler, dizinin stil danışmanlığını yapan Başak Dizer tarafından tasarlanıyordu. Sette tanışıp birbirlerini seven Tatlıtuğ-Dizer çifti, Şubat 2016'da Paris'te evlendi.
Kıvanç Tatlıtuğ
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Amerikalılar Karadeniz'de 2
2007
Başrollünde oyuncu Kadir Çöpdemir yer aldığı, yönetmenliğini Kartal Tibet üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Macera, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amerikalılar Karadeniz'de 2 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kelebeğin Rüyası
2013
Kelebeğin Rüyası, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak, Zonguldak'ta yaşayan ve verem hastalığı ile mücadele eden iki genç şairin hayatını anlatmaktadır.
Hadi Be Oğlum
2018
Ali, balıkçılıkla geçinen ve küçük oğluyla yaşayan genç bir babadır. Ancak oğlu Efe, diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunları olan, duygusuz gibi görünen sessiz bir çocuktur. Tüm hayatını oğluna adayan Ali, oğlu ile iletişim kurabilmek için elinden geleni yapacaktır.
Gümüş
2005
Başrollünde oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ yer aldığı, 2005 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantik türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gümüş isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşk-ı Memnu
2008
Eşi vefat ettikten sonra içine kapanan ve kendisini çocuklarına adayan Adnan, aradan yıllar geçtikten ve çocukları büyüdükten sonra hiç beklenmedik bir şekilde Bihter adında genç bir kadına aşık olur ve onunla hayatını birleştirir. Ancak, Adnan'ın öz çocuğu gibi sevdiği evlatlık oğlu Behlül ile Bihter arasında yasak bir aşk başlaması, yıllardır sakin bir hayat sürdürmüş olan ailenin hayatını geri dönüşü olmayan bir yola sokacaktır.
Ezel
2009
Başrollünde oyuncu Bayazıt Gülercan yer aldığı, 2009 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Suç türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ezel isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kurt Seyit ve Şura
2013
Başrollünde oyuncu Demet Özdemir yer aldığı, 2013 yılı yapımı dizi film Savaş türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Savaş, Aşk türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kurt Seyit ve Şura isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Menekşe ile Halil
2007
Başrollünde oyuncu Sedef Avcı yer aldığı, 2007 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aşk türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Menekşe ile Halil isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
2.5
6 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ
Kıvanç Tatlıtuğ sayfasının içeriği Burcu S. isimli üyenin katkılarıyla oluşturulmuştur.