up
ara
Celil Oker

Celil Oker

fethiye

fethiye

@fethiye

"Seksekte tek ayaktan çift ayağa geçerken duyulan rahatlama çoğu kez yanıltır. Hiçbir adımda durum tam güvenli değildir; seksek ayakla, çizgiyle, taşla oynanan bir güven oyunudur. Adıma, çizgiye, taşa, dönüşlere, rastlantılara güven. Kısaca hayatın güvenilmezliğine duyulan güven. Bu yüzden yalnızca bir çocuk oyunu değildir, bir hayat oyunudur. Kız çocuklarını tek ayak üstünde hayata hazırlar, erkekler dünyasındaki hayata. Seksekte ayak kendi kaderini adımlar, oysa taşın kendi kaderi vardır. Onu taş yapan kaderi."
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

Ne aradığını bilmiyorsun tam olarak; ama her neyse o, henüz bulamadığından şüphen yok. Bu da değil, şu da değil, o da değil... başka türlü bir şey bakındığın. Neye benzediğine dair en ufak bir fikrin olmasa da henüz, bunca belirsizlikten etkilenmiyor azmin. Nasıl olsa bulur bulmaz tanıyacaksın. Aramaktasın. Arayıştasın.
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

'Anlattığınız her şeyin doğru olup olmaması önemli değil, yaşamınızdaki bazı şeyleri yanlış hatırlıyor olabilirsiniz ya da hayal gücünüz kendi kendinizi yanıltmak istemiş olabilir. Bunlar da önemli değil. Sanatı meslek edinecekseniz, yalanlarla yaşamayı öğrenmelisiniz. Sanatın kendinden başka gerçeği yoktur çünkü.'
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

Aramaktasın. Arayıştasın. Ne aradığını ancak bulunca anlayacaksın.
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

...bazı insanların kendilerine katlanmadığı için oyuncu olduklarını düşünüyordu.
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
fethiye

fethiye

@fethiye

'Kendine inandıracaksın da ne olacak? Sen bile kendi varlığına inanmak için, başkalarını oynamak zorunda hissetmiyor musun?
ataç ikon Beşpeşe
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi
1970
Yenik ve Yalnız ve Beyaz Eldiven Sarı Zarf kitaplarının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 1970 yılında 9789759174545 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yenik ve Yalnız
1970
Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi ve Beyaz Eldiven Sarı Zarf kitaplarının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Yenik ve Yalnız kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 1970 yılında 9786055596699 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yenik ve Yalnız isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Yenik ve Yalnız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Beyaz Eldiven Sarı Zarf
1970
Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi ve Yenik ve Yalnız kitaplarının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Beyaz Eldiven Sarı Zarf kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752113800 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beyaz Eldiven Sarı Zarf isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Beyaz Eldiven Sarı Zarf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çıplak Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi
0
Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Çıplak Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 0 yılında 9799759174469 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çıplak Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Çıplak Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ateş Etme İstanbul
2010
Kramponlu Ceset Bir Remzi Ünal Polisiyesi ve Yenik ve Yalnız kitaplarının da yazarı Celil Oker tarafından kaleme alınan Ateş Etme İstanbul kitabı Polisiye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2010 yılında 9789752116900 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateş Etme İstanbul isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Ateş Etme İstanbul kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0