up
ara
Tom Welling

Tom Welling

Oyuncu

Tom Welling Kimdir?

26 Nisan 1977 Putnam Valley , New York doğumlu Amerikan oyuncu ve eski modeldir.Muhtemelen Tom Welling’i en başarılı televizyon dizisi Smallville’de oynadığı Clark Kent rolüyle biliyoruz.

Tom Welling Hayatı

Asıl adı Thomas John Patrick "Tom" Welling olan Tom Welling 26 Nisan 1977’de Putnam Valley, New York’ta dünyaya gelmiştir.Ebeveynleri Bonnie ve Thomas Welling’tir. Babası Thomas eski General Motors yöneticisidir. Genç kardeşi Mark Welling’te onun gibi oyuncudur.Ve iki ablası vardır. Ailesi Alman kökenlidir. Michigan Okemos lisesi mezunudur. Oyuncu olmadan önce inşaat işçiliği ve modellik yapmıştır.

Kariyeri

Belli bir süre modellik yaptıktan sonra oyuncu olmayı seçip oyunculuğa başlamıştır. Judging Amy (2001), Special Unit 2 (2001), Undeclared (2001) gibi TV dizilerinde rol almıştır. Daha sonra iki kez Smallville dizisinden gelen teklifi kabul etmeyip sonrasında güzel bir dizi olacağına inanan Tom Welling Clark Kent rolünü kabul etmiştir. Smallville dizisinde devam ederken filmlerde de rol almaya başlamıştır. Başrolünü Steve Martin ve Bonnie Hunt’ın oynadığı Sürüsüne Bereket (2003) filminde oynamış, Sürüsüne Bereket 2 (2005) adlı filmde de aynı rolü devam ettirmiştir. Ayrıca Lost dizisinin starı Maggie Grace ile Sis (2005) adlı korku filminde oynamıştır. Bu film gişede başarı göstermemiş olsa da Tom’un oyunculuğu eleştirmenler tarafından fark edilmiştir. 2010-2011 yılları arasında Hellcats dizisinde yönetmenlik yapmıştır. Smallville dizisi 2011 yılında final yapıp ekranlara veda ettikten sonra Tom Welling, Parkland (2013), Draft Day (2014) gibi filmlerde rol almıştır.

https://www.resimag.com/
(Fotoğraf: Draft Day filminden bir sahne)

Özel Hayatı

Tom Welling 5 Temmuz 2002’de Jamie White ile evlenmiştir. 2015 yılında çift boşanmıştır.

Tom Welling Hakkında İlginç Bilgiler

* 1995 yılı Michigan Okemos Lisesi mezunudur.
* Aslında Superman çizgiromanı okuyan birisi değildir ve Superman hayranıda değildir.
* İki defa Clark Kent rolünü geri çevirdikten sonra kabul etmiştir.
* Cook adında bir pug cinsi köpeği vardır.
* Model olmadan önce İnşaatta çalışmıştır.
* Ashton Kutcher ile yakın arkadaştır.
* Yüzüklerin Efendisi karakteri gollum gibi ses çıkarabilirmiş.
* Favori Ünlüleri: Bob Saget, Marlon Brando, Al Pacino, Christopher Walken, Robert De Niro, Steve Martin ve Jerry Seinfeld.
* Favori filmi: Denizde isyan (1935).
* Alacakaranlık filminde Emmett Cullen rolü için seçmelere girmiştir.
* Clark Kent rolünü diğer aktörlerden daha uzun süre oynamıştır.
* Favori dizisi Seinfeld (1989)
* Supernatural yıldız oyuncuları Jensen Ackles ve Jared Padalecki ile iyi arkadaştırlar.
* Diğer Smallville oyuncularından Allison Mack, Michael Rosenbaum, John Schneider ile iyi arkadaştırlar.
* Favori moda tasarımcısı Tom Ford.

Editörün Notu:

Tom Welling’i herkezin bildiği gibi Smallville adlı diziden biliyorum ve çok iyi bir oyuncudur. Smallville dizisinde Clark Kent rolünü oldukça iyi canlandırmış olup seyirciye kendini izlettirmesini bilmiştir.

https://www.resimag.com/
(Fotoğraf: Smallville dizisinden bir sahne)

Filmografi

2001 Judging Amy (Rolü:Rob Meltzer) TV Programı (6 Bölüm)
2001 Special Unit 2 (Rolü:Male Victim) TV Programı
2001 Undeclared (Rolü:Tom) TV Programı
2001-2011 Smallville (Rolü:Clark Kent) TV Programı (217 Bölüm)
2003 Sürüsüne Bereket (Rolü:Charlie Baker)
2005 Sis (Rolü:Nick Castle)
2005 Sürüsüne Bereket 2 (Rolü:Charlie Baker)
2009-2010 Smallville TV Programı (Yardımcı Yapım Yönetmeni-21 Bölüm)
2010-2011 Smallville TV Programı (Yapım Yönetmeni-21 Bölüm)
2010-2011 Hellcats TV Programı (Yapım Yönetmeni-18 Bölüm)
2013 JFK Suikasti (Rolü:Roy Kellerman)
2014 Karar Günü (Rolü:Brian Drew)
2016 Aşkın Seçimi (Rolü:Ryan)
Sürüsüne Bereket
2003
Başrollünde oyuncu Ashton Kutcher yer aldığı, yönetmenliğini Shawn Levy üstlendiği film Aile türünde izleyicisini bekliyor.Aile, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sürüsüne Bereket isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sis
2005
Başrollünde oyuncu Maggie Grace yer aldığı, yönetmenliğini Rupert Wainwright üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor.Bilim Kurgu, Hayalet türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sis isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Smallville: Absolute Justice
2009
Başrollünde oyuncu Tom Welling yer aldığı, yönetmenliğini Tom Welling üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Bilim Kurgu, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Smallville: Absolute Justice isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Choice
2016
Birbirinden farklı hayatlara sahip iki aşık olan Travis ve Gabby’in hayatlarını konu alır.
Smallville
2001
Başrollünde oyuncu Amy Adams yer aldığı, 2001 yılı yapımı dizi film Bilim Kurgu türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Bilim Kurgu, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Smallville isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Metropolis Smallville
2012
Başrollünde oyuncu Tom Welling yer aldığı, 2012 yılı yapımı dizi film Bilim Kurgu türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Bilim Kurgu, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Metropolis Smallville isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
4
3 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ
Tom Welling sayfasının içeriği Sedat Türksever isimli üyenin katkılarıyla oluşturulmuştur.