up
ara
Cemal Dindar

Cemal Dindar

Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Sevgili doktorum sözde beni iyileştirip topluma kazandıracak. Ama içtenlikten uzak sözleri, bakış ve tavırlarıyla yüzüme anlamsızlık, yalnızlık balçığını yani yaşayan ölü çamurunu sıvıyor.
2 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Neden bana karanlıklarla çevrili bir tabloya bakar gibi bakıyordu? Öyle olsa bile bu tablonun çizeri, ressamı ben miyim? Acılar yüzüme, beynime, sözcüklerime oturmuşsa ne yapabilirim? Bendeki karanlık ya da ona göre kirli, küflü renkleri temizlemek, en azından o renklerin daha açık tonlarını yakalayıp özümsememi sağlamak onun işi değil mi?
S: 205
1 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Hastalıkları standardize edip renkli çamaşır, beyaz çamaşır ayırır gibi ayırıp, çamaşır makinesine tıkıp kirli ruhları yıkamaya çalışıyor.
1 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Kişinin hastalığa indirgendiği dehliz. Oysa, şizofren tanısı da alsa, insan bir hastalıktan daha başkadır...
0 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

"Ey son taksitlerini yatıranların kentindeki okuyucu!
Her yakın zulmün küçük hisseli uzak ortağı"
(Ece Ayhan)
1 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Bana bir lokma sevgi verir misiniz? Hüznü su yapıp içtikten sonra yemeliyim onu. Belki ruhumun açlığını doyurunca dans edebilirim!
S:216
1 beğen · 0 yorum
Öfke Dili
1970
Bi'at ve Öfke kitabının da yazarı Bi'at ve Öfke ve Darbeci kitaplarının da yazarı Cemal Dindar tarafından kaleme alınan Öfke Dili kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cadde Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786058824515 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öfke Dili isimli kitap 205 sayfadan oluşuyor. Öfke Dili kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bi'at ve Öfke
2011
Öfke Dili kitabının da yazarı Cemal Dindar tarafından kaleme alınan Bi'at ve Öfke kitabı Siyaset, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cadde Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786058824522 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bi'at ve Öfke isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Bi'at ve Öfke kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Darbeci
2009
Öfke Dili ve Bi'at ve Öfke kitaplarının da yazarı Cemal Dindar tarafından kaleme alınan Darbeci kitabı Siyaset, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789944298643 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Darbeci isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Darbeci kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bi'at ve Öfke
2009
Öfke Dili ve Bi'at ve Öfke kitaplarının da yazarı Cemal Dindar tarafından kaleme alınan Bi'at ve Öfke kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Telos Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 9789755452272 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bi'at ve Öfke isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Bi'at ve Öfke kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkı Yormak
2004
Öfke Dili ve Bi'at ve Öfke kitaplarının da yazarı Cemal Dindar tarafından kaleme alınan Aşkı Yormak kitabı Şiir (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Filika Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9758410539 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkı Yormak isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Aşkı Yormak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0