up
ara
Charles Dickens

Charles Dickens

hande

hande

@hande93804 - Ankara

Realizm akımının ve İngiliz Edebiyatı'nın en önemli temsilcilerinden Charles Dickens romanlarında Victoria dönemi çarpıklıklarını sürükleyici bir üslupla okura aktarmıştır.
Charles Dickens
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
hande

hande

@hande93804 - Ankara

Etkilendiği yazarlar: Honoré de Balzac, Miguel de Cervantes, Victor Hugo, Washington Irving, William Shakespeare
Etkiledikleri yazarlar ise: T. Coraghessan Boyle, Fyodor Dostoyevski, George Gissing, Thomas Hardy, John Irving, Edgar Allan Poe, Tom Wolfe, G. K. Chesterton, George Orwell, Ray Bradbury'dir.
Charles Dickens
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Serhan ş

Serhan ş

@serhans - İstanbul

Kendi hayatımın kahramanı olacak mıyım, yoksa bu mertebeyi bir başkası mı alacak.
ataç ikon David Copperfield
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Hiçbir zaman görünüşe aldanma. Her zaman kanıt ara. Kanıt olmadan birşeye inanma. O zaman yanılmazsın.
ataç ikon Büyük Umutlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

...insan büyüyüp geliştikçe aldığı yaralar daha derinleşir...
ataç ikon Büyük Umutlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
8 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

...yaşamak dediğin nedir ki? Kaynakla birbirine tutturulmuş ayrılık halkalarından bir zincirdir, sözgelişi.
ataç ikon Büyük Umutlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Gözyaşlarımızdan utanmamızın hiçbir zaman gereği yoktur bence. Bunlar kötü yüreklerimizin üstünü örtüp kapatan tozlara dökülen rahmettir çünkü.
ataç ikon Büyük Umutlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
7 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Büyük Umutlar
ataç ikon Büyük Umutlar
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
papatya

papatya

@golge708

 paylaşım fotoğrafı
Eğer bu dünyada sevgi denen bir şey varsa , ben onu seviyorum. Charles Dickens
Charles Dickens
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

Yaşamak için hem çok şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu.” paylaşım fotoğrafı
"Yaşamak için hem çok şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu.”
Güneş hüzünlü hüzünlü yükseldi; güneşin üzerine vurduğu hiçbir şey, sahip olduğu yetenekleri ve güzel duyguları kullanma becerisinden yoksun, kendi yararı ve mutluluğu için bir şeyler yapmayı beceremeyen, dahası bu feci halinin farkında olan ve bu feci halin onu tüketmesi pahasına kendinden vazgeçen bu adamdan daha hüzünlü değildi...

*İnsan elini bir çekerse hayattan, doğanın bütün güçleri toplansa ona sönük kalır, onun hüznü her şeyin üstündedir.*
Charles Dickens
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon

@

 paylaşım fotoğrafı
Charles Dickens
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
David Copperfield
2011
İki Şehrin Hikayesi kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan David Copperfield kitabı Edebiyat, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oda Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789753852845 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan David Copperfield isimli kitap 574 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nurten Tunç çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. David Copperfield kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İki Şehrin Hikayesi
2016
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan İki Şehrin Hikayesi kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750713392 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Şehrin Hikayesi isimli kitap 462 sayfadan oluşuyor. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. İki Şehrin Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Great Expectations
1970
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Great Expectations kitabı Eğitim, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pearson Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9780582077836 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Great Expectations isimli kitap 525 sayfadan oluşuyor. Great Expectations kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hard Times
1970
David Copperfield ve İki Şehrin Hikayesi kitaplarının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Hard Times kitabı Referans ve Kaynak, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Peacock Books yayınevinden 1970 yılında 9788124800058 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hard Times isimli kitap 302 sayfadan oluşuyor. Hard Times kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Antikacı Dükkanı
1970
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Antikacı Dükkanı kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944940405 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Antikacı Dükkanı isimli kitap 255 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevil İnan Sönmez çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Antikacı Dükkanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Büyük Umutlar
1998
Başrollünde oyuncu Robert De Niro yer aldığı, yönetmenliğini Alfonso Cuar üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Büyük Umutlar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Paragöz
1970
Başrollünde oyuncu Alec Guinness yer aldığı, yönetmenliğini Ronald Neame üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Paragöz isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Great Expectations
1999
Başrollünde oyuncu Ioan Gruffudd yer aldığı, yönetmenliğini Julian Jarrold üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Great Expectations isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Blackadder's Christmas Carol
1988
Başrollünde oyuncu Hugh Laurie yer aldığı, yönetmenliğini Richard Boden üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Blackadder's Christmas Carol isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
An All Dogs Christmas Carol
1998
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Paul Sabella üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden An All Dogs Christmas Carol isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Little Dorrit
2008
Başrollünde oyuncu Andy Serkis yer aldığı, 2008 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantizm türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Little Dorrit isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bleak House
2005
Başrollünde oyuncu Carey Mulligan yer aldığı, 2005 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bleak House isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Büyük Umutlar
2011
Başrollünde oyuncu Ray Winstone yer aldığı, 2011 yılı yapımı dizi film Romantik türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Sevgi türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Büyük Umutlar isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9
1 oy
0