up
ara

Jessamine

Hatırlatma: İzdivac-ı neokur değil burası.
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Anlayana paylaşım fotoğrafı
Anlayana
Alış-veriş anlayışım diğer kadınlara göre daha farklı. Sebebi; hani vitrinde bir elbise görürsün ve cok beğenirsin ya. Denemeden bilirsin tam sana göredir. Bilirsin, diğer kızların üzerinde duracağından daha güzel, daha seksi durur senin vücudunda. Çünkü vücudun ayrı bir beğeni ile sarıp sarmalar o elbiseyi. Diğer kızlar ise giymek için giyerler ve geçerler. Ama sen? Elbisenin sadece vitrindeki duruşuna vurulmamışsındır. Elbisenin dokusuna, kumaşın kalitesine, rengine, işçiliğine kadar incelemişsindir. Çünkü senin için özeldir, denemeden alıp gitmek istersin. Ama öyle pembe değil dünya işte. Ne o elbiseye sahip olmak için dükkana girebilirsin, ne de elbiseyi alabilirsin. Bilirsin ki, senden önce bir çok kadın denemiştir o elbiseyi. Başka kadınların parfümü sinmistir o elbiseye. Bu yüzden alıp üzerinde taşıyamazsın. İncecik ipekten olan kumaş parçası, demir yığını gibi ağır gelir. Taşıyamazsın, nefesin kesilir. "Hangi çağda yaşıyoruz canım, kimse tek bir elbiseye vurulup yıllarca gardolabında onu tutmaz. " dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, günümüz kadınlarının gardolaplarında çeşit çeşit elbiseler var. Her ruh haline uygun, hatta yedekleri bile vardır! Dimi? O öyle olmuyor işte. En azından benim için. Eski dönem kadınları, elbiselerini üzerlerine göre diktirirler, hiçbir kadının parfümü elbiseye sinmeden sadece onlar sahip olurlarmış. Benim alışveriş anlayışım da bu iste. İçime eski dönem kadını kaçmış olmalı.
17 beğeni · 20 yorum beğen ikon
haribu (@celibon)
İlginç
10.09.16 beğen cevap
Red Red (@khaos)
İçinize kaçmış olan eski dönem kadınını tuttum, biraz ukala gibi ama farklı olduğunu bilmek, insana kendisini değerli hissettiriyor sanırım.
10.09.16 beğen 1 cevap
Jessamine (@jessamine)
@Dondurulmus hesap ilginç olan nedir?
11.09.16 beğen 1 cevap
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Şu sıralar paylaşım fotoğrafı
Şu sıralar
Yarınlar gelmez ama kitaplar gelir, depresyona adım adım giden insanın imdadına koşar. Elinden tutar ve usulca sayfalarında gezdirtir. Bununla da yetinmez, alır bambaşka diyarlara götürür. İnsanı domestikleştirir, satırlarında bahsettiği aşkı sadece öyle lafta değildir. Çıkar amaçlı gelişi güzel kurmaz cümlelerini, yaşatır, iliklerine kadar hissettirir. Aşkı da gerçektir, sevgisi de, hüznü de. Bencil değildir, dokunduğu hiçbir şeyi soldurmaz aksine yeni renkler ekler. Küçük hesaplar yapmadan ve hiçbir çıkar gözetmeksizin huzur verir. Bu huzura adıyorum kendimi.
10 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Tespit paylaşım fotoğrafı
Tespit
Seni yerim dedikleri bu olsa gerek
12 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Sakınılan kaktüsü kedi patilermiş
Beni asla terk etmeyeceğini bildiğim iki canlı var; birisi Çirkin'm diğeri kaktüslerim. İkisini çok seviyorum lakin kedim, kaktüslerimin azılı düşmanı. Ne zaman arkamı dönsem, patisine batan dikenleri aldırmadan kaktüslerime pati atıyor ya da toprağını eşeliyor. İlginç bir kedim vardır. Bu yüzden kaktüslerim benimle bir bütün oldu resmen. Uyurken odama götürürüm, uyanınca odamdan alır çalışma masamın olduğu odaya götürürüm. Hep gözümün önünde durmalı ki, Çirkinime kurban gitmesinler. Bu sabah da başımı yastıktan kaldırmak çok zor geldi, resmen gözlerim kapalı bir şekilde mutfağa kahve yapmak için gittim. Uyku hali işte, odamın kapısını açık unutmuşum. Çirkinim de yokluğumu fırsat bilip odama girmiş. Tabii benim hiç bir şeyden haberim yok, kapımı açık unuttuğumu bilmeden kahvemi yudumluyorum. İçimden birilerinin kulaklarını çınlatıyorum bir yandan da yapılacakları zihnimde sıraya koyuyorum. Sonra bir tıkırtı duydum. Mutfak kapısına baktım bir de ne göreyim?! Benim gözümden sakındığım minicik kaktüsümün saksısı, Çirkinimin ağzında! İlk önce anlam veremedim, sonra Çirkinimin kaktüsümü yemiş olabileceğini düşündüm. Ona doğru koştum ve o da ağzındaki saksı ile evin bir köşesine saklandı. Odama girdiğimde her yer topraktı ve en değerli kaktüsüm yerdeydi. Çok üzüldüm. Çirkin'e bu sefer kaktüslerimi rahat bırakması için sağlam bir ders vermeliydim. Evin içerisinde onu aramaya koyuldum, bulamadım. Sonunda pes ettim, koltuğa attım kendimi ve beni terk etmeyen iki varlıktan birisi olan kaktüsümün bir nevi beni terk ettiğini düşündüm. Ya da kapımı açık unutarak acımasız bir kedinin patilerine ben mi onu terk etmiştim? İç muhasebem daha da karmaşık bir hal alırken, salonun kapısında Çirkin Hanım belirdi. Ağzında kaktüsümün saksısı, gözlerinde muzip bir gülümseme. Buraları ben yarattım edası ile salına salına yanıma geldi ve ayaklarımın ucuna oturdu. Ağzındaki minik saksıyı ayaklarımın yanına bıraktı. Saksıyı elime aldığımda ıslanmış olduğunu gördüm. Meğer Çirkin Hanım saksıyı ağzında taşıyarak su kabına götürmüş, batırmış ve bana getirmiş. Bir nevi özür mahiyetinde sanırım. Ya da bu en değerli kaktüsüne daha değerli bir saksı almalısın diye öneri de olabilir. Daha sonra saksıyı alıp birlikte odama gittik. En değerli kaktüsümü yeniden saksısına koydum. Çirkinim iki üç mırladı, bacağıma sürtündü affetim hemen. Ne kadar da yufka yürekli bir insanım. Yani çok atraksiyonlu bir sabah geçirdim neokur ailesi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Heyo!
2016 Ösym sonuçları açıklandı koşun gençlik!
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Nam-ı değer biricik Çirkin'im paylaşım fotoğrafı
Nam-ı değer biricik Çirkin'im
Kitap alıntısı eklerken bana yardım etmeye bayılır. Patisi ile sayfayı tutar ve bir yandan uyuklar. Onun o mırıltılarını dinleyerek ekliyorum kitap alıntılarımı. Kıskandınız dimi?
20 beğeni · 17 yorum beğen ikon
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Aaa siyah kedi
09.08.16 beğen 1 cevap
Jessamine (@jessamine)
Aslında koyu gri
09.08.16 beğen 1 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Bunu beyaza boyuyalımmı
09.08.16 beğen 1 cevap
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Elissa Melamed
Erkekler aynada kendilerine bakarlar, kadınlar kendileri için bakarlar.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Jessamine

Jessamine

@jessamine

Ösym
Ösym'nin ÖSYM sonuç twitterini stalkladığım kadar sevgilimin hesaplarını stalklamadım be. Bu ne heyecan? Gören de ilk defa sınava girdim, ilk defa sonuçları bekliyorum sanacak. İlk gün ki gibi sana aynı heyecanı duyuyorum Ösym.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
/ 11