up
ara

Jigglypuff

Benim günlerden beklediğim kadar, Günler de benden bir şeyler bekler. Fakat heyhat ! Benim günlere verdiklerimi. Onlar bana asla vermeyecekler...
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

Kimin Hikayesi?
Sevgili Livaneli kitaplarinda ictenligi, bizdenligi ve gun icinde belkide defalarca karsilastigimiz karakterlerin farkli yuzlerini dogru dil ve akiciligiyla bizimle bulusturan usta bir isimdir.
Fakat bu romaninda ilk kez gerilim uzerinden karakterleri analiz ediyoruz. Isin icinde psikoloji de var.
Kitabin ilk sayfalarından itibaren ana karakterle ilgili bir sorun oldugunu hissediyorsunuz fakat ana konu icinde baska bir vakada yer aldigi icin umulmadik hikayenin umulmadik sonuçlarına cikiyor kapilar.
Sayfalari ardi ardina cevireceginiz, sorulariniza soru eklenerek son bolumlerine geleceginiz fakat son 24 sayfasi şok olarak okuyacaginiz bu romanla cok gec olmadan tanışmalısıniz. Henuz uçurumdan düşmeden.
Livaneli'nin dedigi gibi "ask,bir ucurum kıyısında gözü bagli yürütmektir"
ataç ikon Kardeşimin Hikayesi
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

Olağanüstü Olan Kim?
Bir insanın hayatta olağanüstü bir arkadaşa sahip olması, kişiyi kendi karakteri dısında bir insana dönüştürebilir miydi? kitap bittiğinde aklıma kalan soruların en önemlisi kimin olağanüstü olmasıydı. Lila mı Lenu mu? Napoli romanlarının birinci serisi olan kitap sıkca dostluk kavramının üzerinde duruyor. Sadece yakın kız arkadaşı olan kişilerin iyi bileceği türden sahiplenme, benimseme, kıskanma, paylaşamama ve özenme hallerini okuyacaksınız. Elena Ferrante akıcı ve gerçekci yazısıyla sizi iki küçük kızın hikayesine çekecek. İtalyanlarla ne kadar da benziyoruz, herkesin kendinden bir şeyler bulacağına eminim.
8 beğen · 0 yorum
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

2. dünya savaşı döneminde Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi ve toplumsal olayların büyük kısmını bir kaçış hikayesiyle yorumlayan Rıfat Ilgaz okudukça insanı düşündüren cümleleriyle karartma gecelerine ışık tutmuştur. Kitapta siyasi ve toplumsal olayların ele alınmasının yanı sıra dostluk kavramınında altı çiziliyor.
ataç ikon Karartma Geceleri
kitaba 8 verdi
6 beğen · 0 yorum
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

Macera, Macera, Macera
Kitabı açtığınız ilk sayfadan itibaren soluksuz bir fırtınaya kapılıyorsunuz. Dizisini izlemiş birisi olarak kitaba bu kadar geç başladığım için pişmanım. Kitapta dizide olmayan bir çok ayrıntı mevcut ve karakterlerin analizleri çok başarılı. Taht oyunlarında; onur için savaşan starkların yanı sıra kimin dost, kimin düşman olduğunu anlayamadan kitabın her sayfasına işlenmiş sözcüklerle bezenmesi okuyucunun hafızalarına derinden yerleşiyor. Serinin diğer kitaplarını aynı hızla ve şevk ile okumayı düşünüyorum. Yazarın hayal gücüne hayran olmamak mümkün değil.
ataç ikon Taht Oyunları
kitaba 10 verdi
10 beğen · 0 yorum