up
ara

BUKALEMUN

Bu dünyanın benim için ne olduğunu biliyor musunuz ? onu size kendi aynamda göstereyim mi? bu dünya başlangıcı ve sonu olmayan içten bir canavardır gücün sabit; demirden bir büyüklüğüdür , o ki ne daha büyük ne de daha küçük olur kendini tüketmez sadece Değişir bütün olarak değişmeyen bir bütünlük arz eder ve bizler de kıvranıp dururuz. Frıedrıch Nıetzche
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Duyuru paylaşım fotoğrafı
Duyuru
Öncelikle sizi etiketledığim için özür dilerim. Düşüncelerinizi aktardığınız sayfanın tamamını paylaştığımı duyurmak adına böyle bir yola baş_vurdum ve düşüncelerinizi aynı eksen de kalıp_kalmadığını da merak ediyorum. Sn.@aykaranlk,Sn@zenibe,Sn.@deniz56,Sn.@satmendos,Sn.@ruhastasi679 ve Sn.@hasretsa
5 beğeni · 3 yorum beğen ikon
OverTheRainbow (@hasretsa)
Söylediklerim hala geçerli. Yazar hakkında da Murathan Mungan hakkında da net bir şey düşünemedim, çünkü eksikti zaten. Bu yazının tamamı da pek ayrıntı verememiş. Eleştirilen kişi için okuyucuda bir fikir oluşturması gerekiyordu. Başarılı bulduğu bir yazarın kötü yanından mı bahsediyor, sevmediği bir yazarın iyi yanından mı, anlaşılmıyor. Mungan okumuş biri olsam, belki anlatılmak isteneni daha kolay anlayabilirdim.
13 sa beğen 1 cevap
Zenibe (@zenibe)
Benim de fikrim degismedi. Bir elestiri de bulunmus bu acidan iyi ama bu acidan kötü bir ywzar. Populer kulture hizmet ediyor ederken de pozitif ayrimcilik yapiyor. Böyle bakinca M.Mungan in kendini Ahmet Altan ile kiyaslamasi da gayet uygun. O da populer kulturu destekler. Daha dogrusu bu kultur onlari beslesin ister. Yazar iyi gözlemci evet, ama bu vok kisisel bir dusunce. Bunun uzerinden bu yazari elestirmek de pek uygun degil.
Bu benim onlari okumama engel degil. Çok okudum, cunku benim kriterlerimce okunabiliyorlar. Benim cok.sert cizgilerim yok bu anlamda. Bunu da sagolsun İlber Ortayli ile yendim. Her yazari zamanina göre degerlendirmek lazim.
12 sa beğen 1 cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Sosyal/psikoloji-2 paylaşım fotoğrafı
Sosyal/psikoloji-2
Gene ismini belirtmediğim yazardan bir soru ve görüş niteliğin de alıntı sunuyorum! (Tahsin Yücel'den "Vatandaş" adlı romanı okuyan var mı?)
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Sosyal/psikoloji paylaşım fotoğrafı
Sosyal/psikoloji
Yazarını belirtmeden sormak istiyorum! Sayfadaki düşünceye katılıyormusunuz? Cevabınız "Evet" ya_da "Hayır"(sa) neden?
13 beğeni · 26 yorum beğen ikon
Ümran (@aykaranlk)
Bakış açısına göre değişeceğini düşünüyorum. Kadını en iyi ben anlatırım demesi genel bir ifade de olabilir çünkü yeri geldiği zaman herkesin kullanacağı kalıp bir söz. Tabiî Mungan’a kesinlikle haklı gözüyle de bakılmamalı, sadece bu kalıp ifadeyi ne açıdan kullandığı düşünülebilir.
21 sa beğen 2 cevap
Zenibe (@zenibe)
Söylesinin tamamini bilmek lazım ama kensisine genelde neden kitaplarinda kadinin ön planda oldugu sorulduysa ona karsilik demis olabilir. Ayrica Ahmet Altan la dönemdaş olabilirler ama aynı tür yazmıyorlar ki... Katiliyorum kendisine. Cunku misal ben Ahmet Altanin okudugum hiç bir kitabinda kadini dusunmedim. Kuegu ilgimi cekti. Murathan Mungan okumadim ama kitaplarini okuduktan sonra "o" kadin akilda kaliyorsa dogrudur. Cinsiyetci bir tarzi varsa da bu da tarz yani. Cinsiyetci yaklasim illa ki kadini ya da erkegi romanlarinda kötü kullanmak degil...
21 sa beğen 2 cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Yazarın yazarları "dördüncü cins" görmesi heyecanının tezahürü olmalı! Neden illa cinsiyet ayrımına yol açacak/açabilecek ifadeler kullanır ki bir yazar? Laf ola,beri gele! Etnik kökene karşıyız,deyip,,,ardından etnik kökenleri bir bir sayıp,sözlerinin sonunu : Biz hepimiz kardeşiz,diye bağlayan düşüncesiz siyasetçiler misali görüşünü bildirmiş şu satırları yazan her kimse! Kınıyorum. Şid-det-siz kınıyorum!
21 sa beğen 4 cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Sen-git paylaşım fotoğrafı
Sen-git
Aklım da bazı üyeler var ancak karar veremedim 🤔 sizce kim olmalı?
19 beğeni · 25 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
En uygunu sensin ya BUKALEMUN @karacurin'i...Bize ne soruyorsun? Sen git, bir daha da gelme!
20.02.19 beğen 5 cevap
Chelisky__ (@chelisky466)
Sevmediğim insanları gönderebilirim
20.02.19 beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
platformda platform ile ilgisi olmayan ama surekli gereksz bazende küfürlü paylasim yapan bir kac kisi var eklenebilr
20.02.19 beğen cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Bilge(sel) paylaşım fotoğrafı
Bilge(sel)
Nedendir bilinmez bir dokunuş , bir bakış ve bir hissediliş herşeyi değiştirebilir. Vaktiyle Hayyam rumuzlu bir üye vardı Neokur da, kendisinin bana önerdiği Bilge Karasu kitaplarını her okuyuş da hatırlar bir teşekkür etmek gelir içim'den ancak site de olup olmadığını bilmiyorum lakin ben gene de Teşekkurümü evrene yollayayım. Teşekkürler Sn.Hayyam.
https://youtu.be/MbPOFfdvOZk
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Netro(sal) paylaşım fotoğrafı
Netro(sal)
Sadık hidayet "diri gömülen"
Böylesine arzulanan duygular insana ağır gelebilir.
15 beğeni · 4 yorum beğen ikon
bir kitap sever (@birkitapsever)
Bana göre intahar bir seçenek.İnsanların değişmeyen kaderi doğum ve ölümdür. Ölümümüz yazılı günü belli intahar etmesen de o gün öleceksin ama intaharı seçersen intahar ederek ölmüş olursun.
19.02.19 beğen cevap
Mustafa Okudan (@mustafaokudan)
Böyle fikirlerle insanları zehirleyip dinsiz bir toplum haline getiriyorlar. Düşünme yetinizi rezil satırlarla kirletip kukla misali oynuyorlar. Ancak her şeyinizi kaybettiğinizde anlıyorsunuz durumu. Ama artık sistemin bir kölesi oldunuz. Geçmiş olsun
19.02.19 beğen cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Geceye paylaşım fotoğrafı
Gece"ye
Gece'ye yolculuk başladı kırık_dökük umutlarla ... çizginin dışın da kalmak istiyenler parmak kaldırsın😏
https://youtu.be/o3wy_KrYgjM
30 beğeni · 19 yorum beğen ikon
Lavinya (@lavinya279)
Üstünde çatal olan tabağın içinde ne var abi? Bir türlü çözemedim😂
17.02.19 beğen cevap
40 harf (@noktalar)
Aşkolsun ceviz abi, davet etme bizi, tek başına götür çifte sofrayı
17.02.19 beğen 1 cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Tivit(sel) paylaşım fotoğrafı
Tivit(sel)
Tütünlü ürünlerin satışını bu şeklen önlenemez .
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

İkbâl paylaşım fotoğrafı
İkbâl
O "Lâ"dan "illâ"ya gidememiştir
Ve "abduhû" makamını bilememiştir
13 beğeni · 0 yorum beğen ikon
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

(.........) paylaşım fotoğrafı
(.........)
Değerli okur dostlarım üç_gün site'ye girmeme'ye karar verdim; ileti atıp karşılık alamayan ve_ya yorumlara dönemezsem beni yanlış anlamayın...sağı ve sevgiyle kalın.
7 beğeni · 2 yorum beğen ikon
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
O halde kendinize iyi bakın Sn.@karacurin.
13.02.19 beğen 1 cevap
Muhayyel (@balanced)
Hayırdır neden yoksunuz 😐
13.02.19 beğen 1 cevap
/ 338