up
ara

Akademik Kitapları

Yeni Çıkan Akademik Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Akademik kitapları

En İyi Akademik Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Akademik kitapları
9.2
İçimizdeki Çocuk kitabının da yazarı Doğan Cüceloğlu tarafından kaleme alınan İnsan ve Davranışı kitabı Akademik, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2000 yılında 9789751402509 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan ve Davranışı isimli kitap 591 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İnsan ve Davranışı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Kibarlık Budalası kitabının da yazarı Jean-Baptiste Poquelin (Moliere) tarafından kaleme alınan Hastalık Hastası kitabı Roman, Tiyatro türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oda Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753853729 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hastalık Hastası isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. Kitap Tiyatro Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Tiyatro Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Hastalık Hastası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Seksüel Seçme kitabının da yazarı Charles Darwin tarafından kaleme alınan Türlerin Kökeni kitabı Akademik, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Evrensel Basım Yayın yayınevinden 0 yılında 9786054156153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türlerin Kökeni isimli kitap 520 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Evrim Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türlerin Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Erkekler İçin Divan kitabının da yazarı Murathan Mungan tarafından kaleme alınan Cenk Hikayeleri kitabı Roman, Akademik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753420525 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cenk Hikayeleri isimli kitap 266 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Murathan Mungan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Cenk Hikayeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Maia Szalavitz tarafından kaleme alınan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabı Akademik, Psikiyatri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786054054688 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk isimli kitap 303 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Söğüt çevirmiştir. Kitap Eğitimcilerin ve öğretmenlerin okuması gereken kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Varlık ve Hiçlik kitabı Felsefe, Akademik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789752732957 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Varlık ve Hiçlik isimli kitap 784 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Turhan Ilgaz, Gaye Çankaya Eksen çevirmiştir. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Varlık ve Hiçlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Falaka kitabının da yazarı Ahmet Rasim tarafından kaleme alınan Şehir Mektupları kitabı Roman, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kitap Zamanı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051000121 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şehir Mektupları isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şehir Mektupları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Ayakları Havada Yürümek kitabının da yazarı Ahmet Arslan tarafından kaleme alınan İlkçağ Felsefe Tarihi 1 kitabı Akademik, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756176603 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlkçağ Felsefe Tarihi 1 isimli kitap 350 sayfadan oluşuyor. İlkçağ Felsefe Tarihi 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.9
Kanunname-i Sultani Ber Muceb-i Örf-i Osmani kitabının da yazarı Halil İnalcık tarafından kaleme alınan Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ (1300-1600) kitabı Tarih, Akademik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750805882 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ (1300-1600) isimli kitap 285 sayfadan oluşuyor. Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ (1300-1600) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Bir Aile Cinayeti kitabının da yazarı Michel Foucault tarafından kaleme alınan Cinselliğin Tarihi kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755393902 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cinselliğin Tarihi isimli kitap 512 sayfadan oluşuyor. Cinselliğin Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Akademik Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Akademik kitapları

Diğer Akademik Kitapları

0.0
Zorunlu Geçit Hakkı ve Diğer Geçit Hakları Öğreti ve Uygulamanın Işığında Açıklamalı - İçtihatlı ve Teoride ve Uygulamada Hasılat Kirası kitaplarının da yazarı Gülay Öztürk tarafından kaleme alınan Öğreti ve Uygulamada Mecra Hakkı kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Seçkin Yayıncılık yayınevinden 2012 yılında 9789750200649 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öğreti ve Uygulamada Mecra Hakkı isimli kitap 962 sayfadan oluşuyor. Öğreti ve Uygulamada Mecra Hakkı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ziya Gökalp'te Türkçülük Akımı ve Fener Rum-Ortodoks Patrikhanesi kitaplarının da yazarı Cihan Osmanağaoğlu tarafından kaleme alınan Tanzimat Dönemi İtibarıyla Osmanlı Tabiiyyetinin (Vatandaşlığının) Gelişimi (Orta Boy) kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Legal Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789758654499 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanzimat Dönemi İtibarıyla Osmanlı Tabiiyyetinin (Vatandaşlığının) Gelişimi (Orta Boy) isimli kitap 361 sayfadan oluşuyor. Tanzimat Dönemi İtibarıyla Osmanlı Tabiiyyetinin (Vatandaşlığının) Gelişimi (Orta Boy) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zirvedeki Şahin: Hayatım ve Fikirlerim ve İnsan Hakları ve Özgürlük Boyutuyla İfade Özgürlüğü Gerekçeleri ve Sınırları kitaplarının da yazarı Kemal Şahin tarafından kaleme alınan Yasamanın Yürütme ve Yargı Üzerindeki Kılıcı kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Beta Yayınevi - Hukuk Uygulama Kitapları yayınevinden 2011 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yasamanın Yürütme ve Yargı Üzerindeki Kılıcı isimli kitap 307 sayfadan oluşuyor. Yasamanın Yürütme ve Yargı Üzerindeki Kılıcı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zimmet Suçu ve Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler kitaplarının da yazarı İzzet Özgenç tarafından kaleme alınan Türk Ceza Hukuku Mevzuatı Cilt: 2 kitabı Akademik, Ceza Hukuku türünde okuyucusu ile buluşuyor. Seçkin Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789750222191 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Ceza Hukuku Mevzuatı Cilt: 2 isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Türk Ceza Hukuku Mevzuatı Cilt: 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zilyetlikten Kaynaklanan Tescil Tapu İptali ve Tescil Davaları (2 Cilt Takım) ve Tapulu Taşınmaz Mülkiyetinin Tapu Dışı Yollardan Kazanılması kitaplarının da yazarı Süleyman Sapanoğlu tarafından kaleme alınan 3402 Sayılı Kadastro Kanunu kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adalet Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 2880000034834 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 3402 Sayılı Kadastro Kanunu isimli kitap 832 sayfadan oluşuyor. 3402 Sayılı Kadastro Kanunu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zilyetlikten Kaynaklanan Tescil Tapu İptali ve Tescil Davaları (2 Cilt Takım) ve 3402 Sayılı Kadastro Kanunu kitaplarının da yazarı Süleyman Sapanoğlu tarafından kaleme alınan Tapulu Taşınmaz Mülkiyetinin Tapu Dışı Yollardan Kazanılması kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adalet Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9786054144235 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tapulu Taşınmaz Mülkiyetinin Tapu Dışı Yollardan Kazanılması isimli kitap 856 sayfadan oluşuyor. Tapulu Taşınmaz Mülkiyetinin Tapu Dışı Yollardan Kazanılması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zilyetlik Nedeniyle Gayrimenkul Hukuk Davaları (Ciltli) kitabının da yazarı Burhan Sınmaz tarafından kaleme alınan Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları (Hukuk - Ceza) kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Seçkin Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753471787 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları (Hukuk - Ceza) isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları (Hukuk - Ceza) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zihniyet, Aydınlar ve İzm'ler ve Makaleler Toplu Eserler 5 kitaplarının da yazarı Sabri F. Ülgener tarafından kaleme alınan Milli Gelir İstihdam ve İktisadi Büyüme kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Der Yayınları yayınevinden 1994 yılında 2880000082088 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milli Gelir İstihdam ve İktisadi Büyüme isimli kitap 462 sayfadan oluşuyor. Milli Gelir İstihdam ve İktisadi Büyüme kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zihnin Araçları kitabının da yazarı Deborah J. Leong tarafından kaleme alınan Erken Çocukluk Döneminde Gelişim ve Öğrenmenin Değerlendirilmesi ve Desteklenmesi / Assessing and Guiding Young Childiren's Development and Learning kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nobel Yayın Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9786051333564 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Erken Çocukluk Döneminde Gelişim ve Öğrenmenin Değerlendirilmesi ve Desteklenmesi / Assessing and Guiding Young Childiren's Development and Learning isimli kitap 266 sayfadan oluşuyor. Erken Çocukluk Döneminde Gelişim ve Öğrenmenin Değerlendirilmesi ve Desteklenmesi / Assessing and Guiding Young Childiren's Development and Learning kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zeyd bin Ali kitabının da yazarı Eren Gündüz tarafından kaleme alınan İslam Hukukunda Haberleşme Hürriyeti kitabı Akademik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Düşünce Kitabevi Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789756434352 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslam Hukukunda Haberleşme Hürriyeti isimli kitap 83 sayfadan oluşuyor. İslam Hukukunda Haberleşme Hürriyeti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zen ve Tasavvuf Işığında Kendini Bilmenin Yolu ve Hadislerde Peygamber(s.a.v.)'in Sevdiği Müslüman kitaplarının da yazarı Ahmet Gürbüz tarafından kaleme alınan Hukuk Felsefesi Açısından Yararcılık Teorisinin Eleştirisi kitabı Akademik, Hukuk Felsefesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Beta Basın Yayım yayınevinden 2012 yılında 9786053778271 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hukuk Felsefesi Açısından Yararcılık Teorisinin Eleştirisi isimli kitap 205 sayfadan oluşuyor. Hukuk Felsefesi Açısından Yararcılık Teorisinin Eleştirisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zemin Mekaniği Laboratuvar Deneyleri Cilt: 1 ve Temel İnşaat kitaplarının da yazarı Mehmet Orhan tarafından kaleme alınan Yol Bilgisi kitabı Akademik, İnşaat Mühendisliği türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gazi Kitabevi yayınevinden 2013 yılında 9786055804602 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yol Bilgisi isimli kitap 135 sayfadan oluşuyor. Yol Bilgisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Akademik Kitapları
Akademik kitaplar; bilimsel nitelikteki her türlü derlemeyi içeren, oldukça geniş yelpazeye sahip kitaplardır. Osmanlı Türkçesinden günümüz psikolojik analizlerine kadar olan çok çeşitli ve detaylı bilgileri bu kitaplarda bulabilirsiniz.