up
ara
ÜYELER
DİĞER

Alevilik Kitapları

Yeni Çıkan Alevilik Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Alevilik kitapları

En İyi Alevilik Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Alevilik kitapları
9.0
Osmanlı Teşkilat Tarihi kitabının da yazarı Tufan Gündüz tarafından kaleme alınan Son Kızılbaş Şah İsmail kitabı İslam, İran türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeditepe Yayınevi yayınevinden 2010 yılında 9786054052493 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son Kızılbaş Şah İsmail isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Son Kızılbaş Şah İsmail kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Esirciler Hanı ve Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler kitaplarının da yazarı Rıza Zelyut tarafından kaleme alınan Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 1970 yılında 9786054125296 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Atatürkçü Siyaset Üzerine Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.3
Ehl-i Beytin Mucizeleri kitabının da yazarı Adil Ali Atalay Vaktidolu tarafından kaleme alınan İmam Cafer-i Sadık Buyruğu kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları (Ali Adil Atalay) yayınevinden 0 yılında 9789756791509 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İmam Cafer-i Sadık Buyruğu isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İmam Cafer-i Sadık Buyruğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yavuz Selim'in Akıl Babası İdris-i Bitlisi ve Farklı Çizgi kitaplarının da yazarı Necdet Saraç tarafından kaleme alınan Alevilerin Siyasal Tarihi kitabı Alevilik, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9789754069013 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilerin Siyasal Tarihi isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Alevilerin Siyasal Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Geçmiş ve Gelecek Gözüyle Alevilik ve Dinler ve Devrimler kitaplarının da yazarı Rıza Algül tarafından kaleme alınan Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757814443 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri isimli kitap 250 sayfadan oluşuyor. Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Esirciler Hanı ve Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitaplarının da yazarı Rıza Zelyut tarafından kaleme alınan Öz Kaynaklarına Göre Alevilik kitabı Din, Mezhepler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yön Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 2789757959387 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öz Kaynaklarına Göre Alevilik isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Öz Kaynaklarına Göre Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Kayıp Türkler ve 101 Soruda Kürtler kitaplarının da yazarı Ali Rıza Özdemir tarafından kaleme alınan Alevilikte Allah İnancı kitabı Alevilik, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2017 yılında 9786054991525 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilikte Allah İnancı isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Alevilikte Allah İnancı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Tarih boyunca dünyanın farklı bölgelerinde, dinin resmî-yaygın yorumuyla örtüşmeyen ve genellikle bu yoruma muhalif tavır sergileyen, ayrıca dinin şeklî-kitabî kısmından ziyade irfanî kısmına önem veren bir anlayış var olmuştur. İslâm geleneğinde bu anlayış; bazen bireysel olarak bir dervişin yaşamında kendini göstermiş bazen de topluluk boyutuna ulaşarak Melâmîlik, Kalenderîlik, Haydarîlik, Babaîlik, Bedreddinîlik, Bektaşîlik, Kızılbaşlık (Alevîlik) gibi tarikat ve inançlarda vücut bulmuştur. Bu anlayışın temsilcileri olan büyük sûfîler çoğu kez meşreplerini “aşk dini” olarak adlandırmış, mezhep ve dinleri sorulduğunda “aşk” demişlerdir. Bu kitap; kadim zamanlardan beri süregelen, evrensel diyebileceğimiz ve sûfîlerin aşk dini olarak tarif ettiği irfanî anlayışın önemli bir izdüşümü olan, bâtınî-heterodoks yapıdaki Anadolu tasavvufu üzerinedir
4.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Recep Tiryaki tarafından kaleme alınan Sorularla Alevilik Bektaşilik kitabı Alevilik, Bektaşilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şah-ı Merdan Yayınları yayınevinden 2013 yılında 6058642737 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sorularla Alevilik Bektaşilik isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Sorularla Alevilik Bektaşilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Alevilikte Cem ve Alevilikte Cenaze Hizmetleri kitaplarının da yazarı Mehmet Yaman tarafından kaleme alınan Alevilik kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Demos Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944387293 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Alevilik Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Alevilik kitapları

Diğer Alevilik Kitapları

0.0
Yeni Osmanlıların Dini ve Siyasi Görüşleri kitabının da yazarı Yeni Osmanlıların Dini ve Siyasi Görüşleri ve İslam Sosyolojisi 1 kitaplarının da yazarı Fazlı Arabacı tarafından kaleme alınan Alevilik ve Sünniliğin Sosyolojik Boyutları kitabı Sosyoloji, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Barış Platin Basın Yayın yayınevinden 1970 yılında 9789944137386 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik ve Sünniliğin Sosyolojik Boyutları isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Alevilik ve Sünniliğin Sosyolojik Boyutları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yedi Ulu Ozan kitabının da yazarı Süleyman Zaman tarafından kaleme alınan Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları (Ali Adil Atalay) yayınevinden 1970 yılında 9786054039463 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları isimli kitap 447 sayfadan oluşuyor. Alevi Bektaşi Edebiyatı ve Etkili Ozanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yavuz Selim'in Akıl Babası İdris-i Bitlisi ve Farklı Çizgi kitaplarının da yazarı Necdet Saraç tarafından kaleme alınan Alevilerin Siyasal Tarihi kitabı Alevilik, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9789754069013 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilerin Siyasal Tarihi isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Alevilerin Siyasal Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yaşanan Alevilik kitabının da yazarı Abbas Tan tarafından kaleme alınan Türkiye Genelinde Alevi Köyleri kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ürün Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786054938015 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye Genelinde Alevi Köyleri isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Türkiye Genelinde Alevi Köyleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yarizm kitabının da yazarı Yarizm ve Ses Metodu 1 - Nefes Alma Teknikleri kitaplarının da yazarı Cavit Murtezaoğlu tarafından kaleme alınan Bayrek Kuşçuoğlu Divanı (Alevi Hak Işığı) kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2013 yılında 9786055290184 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bayrek Kuşçuoğlu Divanı (Alevi Hak Işığı) isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Bayrek Kuşçuoğlu Divanı (Alevi Hak Işığı) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yahya Kemal Kitabı ve Şiir Tahlilleri 2 kitaplarının da yazarı Nurullah Çetin tarafından kaleme alınan Etnik Siyaset ve Alevilik kitabı Politika, Siyaset Bilimi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akçağ Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053421511 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Etnik Siyaset ve Alevilik isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Etnik Siyaset ve Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Üniversiteler için Dil ve Anlatım ve Kendi Kaynakları Işığında Hariciliğin Doğuşu ve Gelişimi kitaplarının da yazarı Harun Yıldız tarafından kaleme alınan Geleneksel Algıdan Gerçekliğe Hacı Bektaş Veli kitabı Alevilik, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Çizgi Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9786059706315 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geleneksel Algıdan Gerçekliğe Hacı Bektaş Veli isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Geleneksel Algıdan Gerçekliğe Hacı Bektaş Veli kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkiyede Yönetsel Değerler ve Yönetici Profili Üzerine Bir Araştırma kitabının da yazarı Türkiyede Yönetsel Değerler ve Yönetici Profili Üzerine Bir Araştırma ve Örgüt Kültürü kitaplarının da yazarı Binali Doğan tarafından kaleme alınan Rah-ı Hakikat kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Vesta Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786058947443 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rah-ı Hakikat isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Rah-ı Hakikat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkiye Genelinde Alevi Köyleri kitabının da yazarı Abbas Tan tarafından kaleme alınan Yaşanan Alevilik kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ürün Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786054938016 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaşanan Alevilik isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Yaşanan Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkçenin ABC'si ve Toplumsal Boyutlarıyla Alevilik kitaplarının da yazarı Fuat Bozkurt tarafından kaleme alınan Hakerenler kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789753439619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hakerenler isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Hakerenler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tunceli (Dersim) Kültürü ve Dersim'de Dil ve Kökler kitaplarının da yazarı Ali Kaya tarafından kaleme alınan Alevilik ve Dersim Üzerine Seçme Yazılar kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yaz Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055371524 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik ve Dersim Üzerine Seçme Yazılar isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Alevilik ve Dersim Üzerine Seçme Yazılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tarihi Gerçekler Işığında Dersim'den Ders Almak ve Kemalizm İle AB'nin Çelişkisi kitaplarının da yazarı Hüsnü Merdanoğlu tarafından kaleme alınan 100 Soruda Alevilik kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tanyeri Kitap yayınevinden 2013 yılında 9786054740178 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 100 Soruda Alevilik isimli kitap 328 sayfadan oluşuyor. 100 Soruda Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!