up
ara

Tüm Alevilik Kitapları

Alevilik üzerine yazılmış toplam 147 kitap listelenmektedir.
9.0
Osmanlı Teşkilat Tarihi kitabının da yazarı Tufan Gündüz tarafından kaleme alınan Son Kızılbaş Şah İsmail kitabı İslam, İran türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeditepe Yayınevi yayınevinden 2010 yılında 9786054052493 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son Kızılbaş Şah İsmail isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Son Kızılbaş Şah İsmail kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Esirciler Hanı ve Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler kitaplarının da yazarı Rıza Zelyut tarafından kaleme alınan Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 1970 yılında 9786054125296 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Atatürkçü Siyaset Üzerine Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.3
Ehl-i Beytin Mucizeleri kitabının da yazarı Adil Ali Atalay Vaktidolu tarafından kaleme alınan İmam Cafer-i Sadık Buyruğu kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları (Ali Adil Atalay) yayınevinden 0 yılında 9789756791509 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İmam Cafer-i Sadık Buyruğu isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. Kitap Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İmam Cafer-i Sadık Buyruğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yavuz Selim'in Akıl Babası İdris-i Bitlisi ve Farklı Çizgi kitaplarının da yazarı Necdet Saraç tarafından kaleme alınan Alevilerin Siyasal Tarihi kitabı Alevilik, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cem Yayınevi yayınevinden 2017 yılında 9789754069013 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilerin Siyasal Tarihi isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Alevilerin Siyasal Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Hiçlik Defteri 2 kitabının da yazarı Hiçlik Defteri 2 ve Hiçlik Defteri 3 kitaplarının da yazarı Esat Korkmaz tarafından kaleme alınan Kızılbaşlıkta Üç Firar Üç Terk kitabı İslam, Mezhepler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Demos Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789944387477 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılbaşlıkta Üç Firar Üç Terk isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kızılbaşlıkta Üç Firar Üç Terk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Dursun Evren tarafından kaleme alınan Acının Dili ve Rengi kitabı Anı, Hatıra, Ayrılık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Peri Yayınları yayınevinden 2014 yılında 6056438677 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Acının Dili ve Rengi isimli kitap 377 sayfadan oluşuyor. Acının Dili ve Rengi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Geçmiş ve Gelecek Gözüyle Alevilik ve Dinler ve Devrimler kitaplarının da yazarı Rıza Algül tarafından kaleme alınan Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757814443 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri isimli kitap 250 sayfadan oluşuyor. Aleviliğin Sosyal Mücadeledeki Yeri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Esirciler Hanı ve Dersim İsyanları ve Seyit Rıza Gerçeği kitaplarının da yazarı Rıza Zelyut tarafından kaleme alınan Öz Kaynaklarına Göre Alevilik kitabı Din, Mezhepler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yön Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 2789757959387 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öz Kaynaklarına Göre Alevilik isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Öz Kaynaklarına Göre Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Kayıp Türkler ve 101 Soruda Kürtler kitaplarının da yazarı Ali Rıza Özdemir tarafından kaleme alınan Alevilikte Allah İnancı kitabı Alevilik, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2017 yılında 9786054991525 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilikte Allah İnancı isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Alevilikte Allah İnancı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Recep Tiryaki tarafından kaleme alınan Sorularla Alevilik Bektaşilik kitabı Alevilik, Bektaşilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şah-ı Merdan Yayınları yayınevinden 2013 yılında 6058642737 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sorularla Alevilik Bektaşilik isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Sorularla Alevilik Bektaşilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Alevilikte Cem ve Alevilikte Cenaze Hizmetleri kitaplarının da yazarı Mehmet Yaman tarafından kaleme alınan Alevilik kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Demos Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944387293 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Dersim Merkezli Kürt Aleviliği ve Hewne Newroze kitaplarının da yazarı Munzur Çem tarafından kaleme alınan Dersim'de Alevilik kitabı İnsan ve Toplum, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Peri Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9758245260 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dersim'de Alevilik isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Dersim'de Alevilik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Anton Jozef Dierl tarafından kaleme alınan Anadolu Aleviliği kitabı Alevilik, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. And Kitap yayınevinden 1991 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anadolu Aleviliği isimli kitap 157 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Fahrettin Yiğit çevirmiştir. Anadolu Aleviliği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
Geçen Zaman, Geçmiş Zaman Tarih, Kültür ve Siyaset Yazıları ve Nazar kitaplarının da yazarı Reha Çamuroğlu tarafından kaleme alınan Günümüz Aleviliğinin Sorunları kitabı Alevilik, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. And Kitap yayınevinden 1994 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günümüz Aleviliğinin Sorunları isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Günümüz Aleviliğinin Sorunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Ehl-i Beytin Mucizeleri ve Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler kitaplarının da yazarı Adil Ali Atalay Vaktidolu tarafından kaleme alınan Hazreti Betül Fatıma Anamız kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları (Ali Adil Atalay) yayınevinden 1970 yılında 9789757812340 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hazreti Betül Fatıma Anamız isimli kitap 270 sayfadan oluşuyor. Hazreti Betül Fatıma Anamız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
Osmanlı'da Toplumsal Düzen ve Çerkes Ethem Olayı kitaplarının da yazarı Cemal Şener tarafından kaleme alınan Alevilik Olayı Toplumsal Bir Başkaldırının Kısa Tarihçesi kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Etik Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000030676 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik Olayı Toplumsal Bir Başkaldırının Kısa Tarihçesi isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Alevilik Olayı Toplumsal Bir Başkaldırının Kısa Tarihçesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Gülfer Akkaya tarafından kaleme alınan Sır İçinde Sır Olanlar - Alevi Kadınlar kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalkedon Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786054979370 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sır İçinde Sır Olanlar - Alevi Kadınlar isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Sır İçinde Sır Olanlar - Alevi Kadınlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Işık Dağı ve Olympos Tanrılarının İntiharı kitaplarının da yazarı Haydar Ersöz tarafından kaleme alınan Aşka Düşen Pervaneler kitabı Alevilik, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2018 yılında 9786052262030 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşka Düşen Pervaneler isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Aşka Düşen Pervaneler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
İskele Sancak ve Japon Gülü kitaplarının da yazarı İlhan Selçuk tarafından kaleme alınan Enel Hakk'ın Hakkı kitabı Alevilik, Bektaşilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2008 yılında 9789757720393 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Enel Hakk'ın Hakkı isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Enel Hakk'ın Hakkı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Bir Derviş, Bir Müftü, Bir Dede kitabının da yazarı Süleyman Diyaroğlu tarafından kaleme alınan Tanrının Gizli Dili kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. His Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9786058890367 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrının Gizli Dili isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Tanrının Gizli Dili kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Düşlerimin Gül Şafağı kitabının da yazarı Ahmet Güven tarafından kaleme alınan Alevilik Nedir? kitabı İslam, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nika Yayın yayınevinden 0 yılında 9786056460951 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevilik Nedir? isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Alevilik Nedir? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Latife Özpolat tarafından kaleme alınan Meluli Divanı kitabı Divan Edebiyatı, Halk Şiiri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Demos Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789944387002 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Meluli Divanı isimli kitap 461 sayfadan oluşuyor. Meluli Divanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Hasan Hüseyin Alpaslan tarafından kaleme alınan Anadolu'daki Alevilik ve Kızılbaş Türkler kitabı Alevilik, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kum Saati Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053922087 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anadolu'daki Alevilik ve Kızılbaş Türkler isimli kitap 423 sayfadan oluşuyor. Anadolu'daki Alevilik ve Kızılbaş Türkler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
Osmanlıdan Günümüze Türk Toplum Yapısı kitabının da yazarı Osmanlıdan Günümüze Türk Toplum Yapısı ve Günümüzde Aydınlıktakiler Karanlıktakiler kitaplarının da yazarı Orhan Türkdoğan tarafından kaleme alınan Alevi-Bektaşi Kimliği kitabı Sosyoloji, Alevilik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9779753621732 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alevi-Bektaşi Kimliği isimli kitap 610 sayfadan oluşuyor. Alevi-Bektaşi Kimliği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 6