up
ara
ÜYELER
DİĞER

Antropoloji Kitapları

Yeni Çıkan Antropoloji Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Antropoloji kitapları

En İyi Antropoloji Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Antropoloji kitapları
8.2
Kör Saatçi kitabının da yazarı Richard Dawkins tarafından kaleme alınan Gen Bencildir kitabı Genetik, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. TÜBİTAK Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789754030327 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gen Bencildir isimli kitap 329 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gen Bencildir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.4
Köpeğinizi Nasıl Bilirsiniz? kitabının da yazarı Desmond Morris tarafından kaleme alınan Sevmek Dokunmaktır kitabı Psikoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2006 yılında 9789751026019 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevmek Dokunmaktır isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nuran Yavuz çevirmiştir. Sevmek Dokunmaktır kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
Antropoloji: İnsan Çeşitliliğine Bir Bakış kitabının da yazarı Conrad Phillip Kottak tarafından kaleme alınan Antropoloji kitabı Antropoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Deki Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944492775 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Antropoloji isimli kitap 608 sayfadan oluşuyor. Antropoloji kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İnsanlığın En Eski Muamması kitabının da yazarı Bertrand David tarafından kaleme alınan İnsanlığın En Eski Muamması kitabı Araştırma - İnceleme, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750719165 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanlığın En Eski Muamması isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Malak Uysal çevirmiştir. İnsanlığın En Eski Muamması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Çöküş Medeniyetler Nasıl Ayakta Kalır Ya Da Yıkılır? kitabının da yazarı Jared Diamond tarafından kaleme alınan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabı Etnoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akılçelen Kitaplar yayınevinden 2016 yılında 9786055381554 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? isimli kitap 696 sayfadan oluşuyor. Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.3
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Finn Sivert Nielsen tarafından kaleme alınan Antropoloji Tarihi kitabı Sosyoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9789750507793 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Antropoloji Tarihi isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Aksu Bora çevirmiştir. Antropoloji Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Kadın Sorunları Sözlüğü ve Kültür ve Eğitim kitaplarının da yazarı Bozkurt Güvenç tarafından kaleme alınan İnsan ve Kültür kitabı Sosyoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Boyut Yayın Grubu yayınevinden 2012 yılında 9789752307100 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan ve Kültür isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. İnsan ve Kültür kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Salyangoz Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9786050040043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Türk Eliçin çevirmiştir. Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Avrasyadan Makaleler 1 kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Gumilev tarafından kaleme alınan Hazar Çevresinde Bin Yıl kitabı Sosyoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Selenge Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789758839070 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hazar Çevresinde Bin Yıl isimli kitap 419 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye D. Ahsen Batur çevirmiştir. Hazar Çevresinde Bin Yıl kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Antropoloji Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Antropoloji kitapları

Diğer Antropoloji Kitapları

0.0
Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme kitabının da yazarı Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme ve Mistik Hint Erotizmi kitaplarının da yazarı Mircea Eliade tarafından kaleme alınan Demirciler ve Simyacılar kitabı Bilim, İlkçağ Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2003 yılında 9789758240852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demirciler ve Simyacılar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Emin Özcan çevirmiştir. Demirciler ve Simyacılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yamyamlar Ve Krallar ve İnekler Domuzlar Savaşlar ve Cadılar kitaplarının da yazarı Marvin Harris tarafından kaleme alınan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabı Kültür, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 2009 yılında 9789755331195 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye M. Fatih Gümüş çevirmiştir. İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ve Bir Gün Babam Zenci Oldu ve Kimlik Bulmacası İçin Kılavuz kitaplarının da yazarı Ahmet Güngören tarafından kaleme alınan SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları kitabı Sanat, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yol Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789757569589 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Uygarlık Tarihi Seti - 4 Kitap Takım kitabının da yazarı Sir James G. Frazer tarafından kaleme alınan İnsan, Tanrı ve Ölümsüzlük kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Bilek Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786055831837 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan, Tanrı ve Ölümsüzlük isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. İnsan, Tanrı ve Ölümsüzlük kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkler ve Yahudiler kitabının da yazarı Avram Galanti (Abraham Galante) tarafından kaleme alınan Türklük İncelemeleri kitabı Sosyoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeditepe Yayınevi yayınevinden 2004 yılında 9799756480310 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türklük İncelemeleri isimli kitap 246 sayfadan oluşuyor. Türklük İncelemeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tufanda Aşk Ezgileri ve Affettuoso kitaplarının da yazarı İlker Balkan tarafından kaleme alınan Ockham'ın Usturası kitabı Antropoloji, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Bilek Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786055831446 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ockham'ın Usturası isimli kitap 135 sayfadan oluşuyor. Ockham'ın Usturası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tanık ve Arşiv (Auschwitz'den Artakalanlar) ve Dünyevileştirmeler kitaplarının da yazarı Giorgio Agamben tarafından kaleme alınan Çocukluk ve Tarih (Deneyimin Yıkımı Üzerine Bir Deneme) kitabı Antropoloji, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kanat Kitap yayınevinden 2009 yılında 9786054244102 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocukluk ve Tarih (Deneyimin Yıkımı Üzerine Bir Deneme) isimli kitap 183 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Betül Parlak çevirmiştir. Çocukluk ve Tarih (Deneyimin Yıkımı Üzerine Bir Deneme) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Salyangoz Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9786050040043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Türk Eliçin çevirmiştir. Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Son Dönem Osmanlı Nüfusu ve Ecnebiler Meselesi ve Osmanlı Devleti Bürokrasisi'nde Erzincanlı Memurlar kitaplarının da yazarı Abdulkadir Gül tarafından kaleme alınan Dersimliler Ermeni mi? kitabı Antropoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İdil Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786059996051 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dersimliler Ermeni mi? isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Dersimliler Ermeni mi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları ve Ve Bir Gün Babam Zenci Oldu kitaplarının da yazarı Ahmet Güngören tarafından kaleme alınan Dil ve Büyü kitabı İnsan ve Toplum, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789752984974 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dil ve Büyü isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. Dil ve Büyü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları ve Ve Bir Gün Babam Zenci Oldu kitaplarının da yazarı Ahmet Güngören tarafından kaleme alınan Dil ve Büyü kitabı Deneme, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789752984974 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dil ve Büyü isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. Dil ve Büyü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!