up
ara

Araştırma - İnceleme Kitapları

Yeni Çıkan Araştırma - İnceleme Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Araştırma - İnceleme kitapları

En İyi Araştırma - İnceleme Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Araştırma - İnceleme kitapları
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
7.5
Kısa ve gerçek psikiyatri öyküleri. Çarpıcı ve beklenmedik. Anılarla birlikte insan doğasına yolculuk.
9.5
Atatürk'ün kaleme aldığı bu eser, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 -20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36, 5 saat süren ve altı günde okunan tarihi bir hitabeye dayanmaktadır. Bu sebeple Nutuk adını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken çok değerli bir belge niteliği taşımaktadır.
8.7
Menon kitabının da yazarı Platon tarafından kaleme alınan Sokrates'in Savunması kitabı Antik Yunan, Doğa türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arya Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789758491414 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sokrates'in Savunması isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sokrates'in Savunması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Yakın bir dosta yazılan fakat gönderilmeyen mektuplardan oluşan deneme türünde bir kitaptır.
8.6
Artemis kitabının da yazarı Andy Weir tarafından kaleme alınan Marslı kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053753902 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Marslı isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emre Aygün çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Marslı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan İki Dirhem Bir Çekirdek kitabı Deneme, Dilbilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789758950379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Dirhem Bir Çekirdek isimli kitap 212 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. İki Dirhem Bir Çekirdek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Babaya Mektup - Akbaba kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Aforizmalar kitabı Roman (Çeviri), Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055532130 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aforizmalar isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Osman Çakmakçı çevirmiştir. Kitap Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aforizmalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Kitab-ı Aşk kitabı Roman (Yerli), Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2004 yılında 9789752975989 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kitab-ı Aşk isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kitab-ı Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Kanser kitabının da yazarı Wilhelm Reich tarafından kaleme alınan Dinle Küçük Adam kitabı Sosyoloji, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kavis Kitap yayınevinden 0 yılında 9786055730277 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dinle Küçük Adam isimli kitap 116 sayfadan oluşuyor. Kitap Daha Popüler Olması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dinle Küçük Adam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Araştırma - İnceleme Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Araştırma - İnceleme kitapları

Diğer Araştırma - İnceleme Kitapları

0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Sü-lale Devri kitabı Tarih, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Halk Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9786059350501 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sü-lale Devri isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Sü-lale Devri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Dönekrasi kitabı Deneme, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ümit Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789757115120 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dönekrasi isimli kitap 206 sayfadan oluşuyor. Dönekrasi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Copokrasi kitabı Araştırma - İnceleme, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ümit Yayıncılık yayınevinden 1997 yılında 9757115207 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Copokrasi isimli kitap 173 sayfadan oluşuyor. Copokrasi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Cepokrasi kitabı Politika, Kurumlar Sosyolojisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ümit Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789757115540 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cepokrasi isimli kitap 173 sayfadan oluşuyor. Cepokrasi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Zulümdar kitabının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Geçmişten Geleceğe Türkiye kitabı Günlük, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2014 yılında 9786051400440 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geçmişten Geleceğe Türkiye isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Geçmişten Geleceğe Türkiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zülkarneyn kitabının da yazarı Zülkarneyn ve Hilal-i Hikmet kitaplarının da yazarı Hilal Talay tarafından kaleme alınan Yazmayı Denedim kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mühür Kitaplığı yayınevinden 2014 yılında 9786054731282 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazmayı Denedim isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Yazmayı Denedim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Zühd ve Ahlak Hadisleri kitabının da yazarı Ümmü Reyhane tarafından kaleme alınan Kitabu'l- İlim ve Edeb kitabı Hadis, Sünnet türünde okuyucusu ile buluşuyor. KONEVİ YAYINLARI yayınevinden 2014 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kitabu'l- İlim ve Edeb isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabu'l- İlim ve Edeb kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Zihin Kontrol ve Amerikan İstihbarat Belgeleriyle Kürtler kitaplarının da yazarı Ömer Özkaya tarafından kaleme alınan Zihin Kontrol kitabı Araştırma - İnceleme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2011 yılında 9786053430995 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zihin Kontrol isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Zihin Kontrol kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zeynep Kerman Kitabı ve Ayfer Tunç'la Karanlıkta Kelimeler kitaplarının da yazarı Handan İnci tarafından kaleme alınan Orpheus'un Şarkısı kitabı Araştırma - İnceleme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750830631 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Orpheus'un Şarkısı isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Orpheus'un Şarkısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zeki Velidi Togan'a Armağan ve Tarihte Usul kitaplarının da yazarı Zeki Velidi Togan tarafından kaleme alınan Oğuz Destanı - Reşideddin Oğuznamesi, Tercüme ve Tahlili kitabı Araştırma - İnceleme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Enderun Kitapevi yayınevinden 2012 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oğuz Destanı - Reşideddin Oğuznamesi, Tercüme ve Tahlili isimli kitap 171 sayfadan oluşuyor. Oğuz Destanı - Reşideddin Oğuznamesi, Tercüme ve Tahlili kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Zeka Oyunları Kitap: 4 kitabının da yazarı Nevzat Erkmen tarafından kaleme alınan Ulysses Sözlüğü kitabı Araştırma - İnceleme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750810633 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ulysses Sözlüğü isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Ulysses Sözlüğü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Zamanın Kıymıklı Dehlizlerinde Zamanı Kovalayan Kıygın Zaman Yolcusu ve Karınca Bedenine Tıkıştırılmış Filler kitaplarının da yazarı İlker Ülgen tarafından kaleme alınan Aptal Filozof: Figüranlar kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlker Ülgen Kitapları yayınevinden 2016 yılında 9786056043000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aptal Filozof: Figüranlar isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Aptal Filozof: Figüranlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!