up
ara
ÜYELER
DİĞER

Arkeoloji Kitapları

Yeni Çıkan Arkeoloji Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Arkeoloji kitapları

En İyi Arkeoloji Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Arkeoloji kitapları
9.0
Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens kitabının da yazarı Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı Arkeoloji, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kolektif Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786055029630 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Kitap Kitaplığınızda Mutlaka Bulunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabının da yazarı Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabı Felsefe, Antik Çağ, Antik Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757399049 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kenan Somer çevirmiştir. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Sakkara'nın Kumları kitabının da yazarı Glenn Meade tarafından kaleme alınan İkinci Mesih kitabı Macera, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 2010 yılında 9786055596408 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İkinci Mesih isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ali Cevat Akkoyunlu çevirmiştir. İkinci Mesih kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.7
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları kitabının da yazarı James Churchward tarafından kaleme alınan Kayıp Kıta Mu kitabı Bilim, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nokta Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055698065 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kayıp Kıta Mu isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Deniz Karatağ çevirmiştir. Kayıp Kıta Mu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Şeytan Şifresi kitabının da yazarı Charles Brokaw tarafından kaleme alınan Atlantis Şifresi kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054263455 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atlantis Şifresi isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Enver Günsel çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Atlantis Şifresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Çiğdem Atakuman tarafından kaleme alınan Hititler kitabı Tarih, Hititler türünde okuyucusu ile buluşuyor. ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık yayınevinden 2005 yılında 9789944344098 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hititler isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kitap En Hakiki Mürşit Bilimdir Dedirten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hititler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.8
Tanrıların Vatanı Anadolu kitabının da yazarı C. W. Ceram tarafından kaleme alınan Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) kitabı Tarih, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2011 yılında 9789751414731 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hayrullah Örs çevirmiştir. Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İnsanlığın En Eski Muamması kitabının da yazarı Bertrand David tarafından kaleme alınan İnsanlığın En Eski Muamması kitabı Araştırma - İnceleme, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750719165 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanlığın En Eski Muamması isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İnci Malak Uysal çevirmiştir. İnsanlığın En Eski Muamması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Antik Stadyumlar ve Geçmişten Günümüze Ayna kitaplarının da yazarı Secda Saltuk tarafından kaleme alınan Arkeoloji Sözlüğü kitabı Tarih, Referans ve Kaynak türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 1997 yılında 9789751002105 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Arkeoloji Sözlüğü isimli kitap 316 sayfadan oluşuyor. Arkeoloji Sözlüğü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Ortadoğu Uygarlık Mirası kitabının da yazarı Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınan Hititler ve Hattuşaİştar'ın Kaleminden kitabı Çocuk, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753432986 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hititler ve Hattuşaİştar'ın Kaleminden isimli kitap 227 sayfadan oluşuyor. Hititler ve Hattuşaİştar'ın Kaleminden kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Arkeoloji Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Arkeoloji kitapları

Diğer Arkeoloji Kitapları

10.0
Yunan Heykeli Klasik Dönem ve Yunan Sanatı kitaplarının da yazarı John Boardman tarafından kaleme alınan Yunan Heykeli Geç Klasik Dönem kitabı Sanat, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Homer Kitabevi yayınevinden 2012 yılında 9789943483629 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yunan Heykeli Geç Klasik Dönem isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Müjde Peker çevirmiştir. Yunan Heykeli Geç Klasik Dönem kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yunan Heykeli Klasik Dönem ve Yunan Sanatı kitaplarının da yazarı John Boardman tarafından kaleme alınan Erken Yunan Vazo Ressamlığı kitabı Tarih, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Homer Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9789944483698 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Erken Yunan Vazo Ressamlığı isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Sibel Eraltan çevirmiştir. Erken Yunan Vazo Ressamlığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yeni Assur Sanatı - Mimarlık 1 ve İmikuşağı - 1 kitaplarının da yazarı Veli Sevin tarafından kaleme alınan Arkeolojik Kazı Sistemi El Kitabı kitabı Arkeoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkeoloji ve Sanat Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789757538745 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Arkeolojik Kazı Sistemi El Kitabı isimli kitap 130 sayfadan oluşuyor. Arkeolojik Kazı Sistemi El Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yabancı Gözüyle Cumhuriyet Türkiyesi ve Divan Bahçesi kitaplarının da yazarı Nurer Uğurlu tarafından kaleme alınan Türk Adını Alan Türkler kitabı Tarih, Türk Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Örgün Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9786054795024 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Adını Alan Türkler isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Türk Adını Alan Türkler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Ütopik Sosyalizm ve Bilimsel Sosyalizm kitabının da yazarı Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabı Felsefe, Antik Çağ, Antik Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757399049 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kenan Somer çevirmiştir. Kitap Siyaset Felsefesi Hakkında Yazılmış En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Urartu Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri kitabının da yazarı Urartu Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri ve Likya Kitabı kitaplarının da yazarı Nevzat Çevik tarafından kaleme alınan Taşların İzinde Likya kitabı Arkeoloji, Turizm türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkeoloji ve Sanat Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756561195 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Taşların İzinde Likya isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Taşların İzinde Likya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tevrattaki Ütopya / Psikanalizmin Arkleolojisi kitabının da yazarı Tevrattaki Ütopya / Psikanalizmin Arkleolojisi ve Göçebe - Çoban Halkların Tarihsel Rolleri - Bir Nüfus Teorisi kitaplarının da yazarı Kaan Polatlar tarafından kaleme alınan Kadim Bilgelik kitabı Tarih, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğu Kitabevi yayınevinden 2015 yılında 9786059093248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadim Bilgelik isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kadim Bilgelik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
TekirdağMürefte-ŞarköyKıyı Şeridi Monografisi kitabının da yazarı İsmail Hakkı Kurtuluş tarafından kaleme alınan Kırklareli'nin Bilinmeyen Trak-Roma-Bizans Kaleleri kitabı Arkeoloji, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkeoloji ve Sanat Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9786053962618 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırklareli'nin Bilinmeyen Trak-Roma-Bizans Kaleleri isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Kırklareli'nin Bilinmeyen Trak-Roma-Bizans Kaleleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Taşların İzinde Likya ve Urartu Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri kitaplarının da yazarı Nevzat Çevik tarafından kaleme alınan Likya Kitabı kitabı Tarih, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı yayınevinden 2015 yılında 9786054018222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Likya Kitabı isimli kitap 576 sayfadan oluşuyor. Likya Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.8
Tanrıların Vatanı Anadolu kitabının da yazarı C. W. Ceram tarafından kaleme alınan Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) kitabı Tarih, Arkeoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2011 yılında 9789751414731 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hayrullah Örs çevirmiştir. Tanrılar Mezarlar ve Bilginler (Arkeolojinin Romanı) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Şeytan Şifresi kitabının da yazarı Charles Brokaw tarafından kaleme alınan Atlantis Şifresi kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786054263455 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atlantis Şifresi isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Enver Günsel çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Atlantis Şifresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Şark'ın Sergilenişi (Ciltli) 19. Yüzyıl Dünya Fuarlarında İslam Mimarisi ve Şark'ın Sergilenişi 19. Yüzyıl Dünya Fuarlarında İslam Mimarisi kitaplarının da yazarı Zeynep Çelik tarafından kaleme alınan Asar-ı Atika: Osmanlı İmparatorluğu'nda Arkeoloji Siyaseti kitabı Arkeoloji, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koç Üniversitesi Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786059389174 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Asar-ı Atika: Osmanlı İmparatorluğu'nda Arkeoloji Siyaseti isimli kitap 265 sayfadan oluşuyor. Asar-ı Atika: Osmanlı İmparatorluğu'nda Arkeoloji Siyaseti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!