up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tüm Atatürk Kitapları

Atatürk üzerine yazılmış toplam 235 kitap listelenmektedir.
8.9
Turgut Özakman'ın çok satan tarihi romanı Şu Çılgın Türkler, Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan değerli bir eser. Çöküş döneminde olan bir imparatorluğun umutsuz halkı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden umutla dolar ve büyük mücadele dönemi başlar. Böylece Çılgın Türkler yeniden sahneye çıkar ve tarihe adlarını yazdırır.
9.5
Atatürk'ün kaleme aldığı bu eser, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 -20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36, 5 saat süren ve altı günde okunan tarihi bir hitabeye dayanmaktadır. Bu sebeple Nutuk adını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken çok değerli bir belge niteliği taşımaktadır.
8.4
Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılıp Cumhuriyetin kurulduğu dönemde İttihak ve Terakki üyesi olan Şehsuvar Sami vatanı ile sevdiği kadın arasında kalır.
9.3
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Sarı Zeybek kitabı Atatürk, Biyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750715297 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sarı Zeybek isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sarı Zeybek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.4
İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı kitabının da yazarı İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı Atatürk, Biyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kronik Kitap yayınevinden 2018 yılında 9789752430297 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gazi Mustafa Kemal Atatürk isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi 2018 Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Suyu Arayan Adam kitabının da yazarı Şevket Süreyya Aydemir tarafından kaleme alınan Tek Adam Cilt: 1 1881-1919 kitabı Tarih, Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751406705 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tek Adam Cilt: 1 1881-1919 isimli kitap 423 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Tek Adam Cilt: 1 1881-1919 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Efsaneler ve Gerçekler kitabının da yazarı Mustafa Armağan tarafından kaleme alınan Kızıl Pençe kitabı Tarih, Cumhuriyet Dönemi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786050801187 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızıl Pençe isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kızıl Pençe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Yükselen Bir Deniz kitabı Askeri Tarih, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789755333724 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yükselen Bir Deniz isimli kitap 111 sayfadan oluşuyor. Yükselen Bir Deniz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Yaveri Atatürk'ü Anlatıyor kitabı Tarih, Atatürk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750717987 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaveri Atatürk'ü Anlatıyor isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Herkesin Kitaplığında Bulunması Gereken En İyi Atatürk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yaveri Atatürk'ü Anlatıyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Atatürk'ün Uşağı İdim kitabının da yazarı Cemal Granda tarafından kaleme alınan Atatürk'ün Uşağının Gizli Defteri kitabı Tarih, Atatürk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kent Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789944915311 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk'ün Uşağının Gizli Defteri isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Herkesin Kitaplığında Bulunması Gereken En İyi Atatürk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Atatürk'ün Uşağının Gizli Defteri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.8
Atatürk ve din ilişkisi üzerine yazılmış, Atatürk'ün özel yaşamanına dair bir hayat hikayesi.
9.8
Arafat'ta Bir Çocuk kitabının da yazarı Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Veda kitabı Roman, Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9789751413871 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Veda isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Zülfü Livaneli Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Veda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.4
Cumhuriyet Tarihi Yalanları 2. Kitap kitabının da yazarı Sinan Meydan tarafından kaleme alınan Panzehir Gerçeğe Çağrı kitabı Siyaset, Politik Hareketler türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2015 yılında 9789751036414 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Panzehir Gerçeğe Çağrı isimli kitap 568 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Panzehir Gerçeğe Çağrı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ray Brock tarafından kaleme alınan Hayalet Süvari kitabı Tarih, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786053841562 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hayalet Süvari isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Haluk Gurulkan çevirmiştir. Hayalet Süvari kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.9
Bütün Oyunları 5 - Fehim Paşa Konağı kitabının da yazarı Turgut Özakman tarafından kaleme alınan Dersimiz Atatürk kitabı Çocuk, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Egmont Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9786051116013 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dersimiz Atatürk isimli kitap 60 sayfadan oluşuyor. Dersimiz Atatürk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ray Brock tarafından kaleme alınan Hayalet Süvari kitabı Tarih, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9786053841562 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hayalet Süvari isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Haluk Gurulkan çevirmiştir. Hayalet Süvari kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
El Becerileri ve Zeka Geliştirme Faaliyetleri 1 kitabının da yazarı Bengül Dedeoğlu tarafından kaleme alınan Atam kitabı Atatürk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Narcissus yayınevinden 0 yılında 9786050307245 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atam isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Atam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Yarim Haziran kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Gölgedekiler kitabı Tarih, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9799755331187 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gölgedekiler isimli kitap 239 sayfadan oluşuyor. Gölgedekiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Yusuf Ziya Koca tarafından kaleme alınan Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? kitabı Atatürk, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalipso Yayınları yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Cumhuriyet Tarihi Yalanları 2. Kitap kitabının da yazarı Sinan Meydan tarafından kaleme alınan Atatürk ve Türklerin Saklı Tarihi kitabı Atatürk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751030344 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk ve Türklerin Saklı Tarihi isimli kitap 672 sayfadan oluşuyor. Kitap Herkesin Kitaplığında Bulunması Gereken En İyi Atatürk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Atatürk ve Türklerin Saklı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
Suyu Arayan Adam kitabının da yazarı Şevket Süreyya Aydemir tarafından kaleme alınan Tek Adam Mustafa Kemal kitabı Biyografi, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2003 yılında 9789751400499 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tek Adam Mustafa Kemal isimli kitap 1437 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Tek Adam Mustafa Kemal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Atatürk'ün Bütün Eserleri (1919-1920) Cilt:6 kitabının da yazarı Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Geometri kitabı Tarih, Matematik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 0 yılında TDK Yayın No: 905 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geometri isimli kitap 47 sayfadan oluşuyor. Geometri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Atatürk'ün Bütün Eserleri (1919-1920) Cilt:6 kitabının da yazarı Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Geometri kitabı Tarih, Matematik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 0 yılında TDK Yayın No: 905 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geometri isimli kitap 47 sayfadan oluşuyor. Geometri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Kadınlar, Gemiler, Otomobiller kitabının da yazarı Erol Mütercimler tarafından kaleme alınan Bu Vatan Böyle Kurtuldu kitabı Siyaset, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9786051060767 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bu Vatan Böyle Kurtuldu isimli kitap 518 sayfadan oluşuyor. Bu Vatan Böyle Kurtuldu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.7
Enver Paşa'nın Sultanı kitabının da yazarı Melike İlgün tarafından kaleme alınan Kemal'e Eren Kadınlar kitabı Atatürk, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9786051064628 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kemal'e Eren Kadınlar isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kemal'e Eren Kadınlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 10