up
ara
ÜYELER
DİĞER

Bilim Kurgu Kitapları

Yeni Çıkan Bilim Kurgu Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Bilim Kurgu kitapları

En İyi Bilim Kurgu Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Bilim Kurgu kitapları
8.7
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
9.1
1949 yılında yazılan roman, 1984 yılına yönelik bir disutopya, totaliter rejimlere haklı bir şekilde eleştiri niteliğindedir. Ortaya koyduğu "big brother is watching you" sloganı günümüze kadar ilgisini kaybetmemiştir. Romanda dünya sadece 3 büyük devletten oluşur ve bu devletlerin de birbirleriyle sürekli savaş halinde olmasından kaynaklanan bir baskı ortamı vardır. George Orwell romanı yazdıktan 1 sene sonra hayatını kaybetmiştir.
8.7
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları kitabı Bilim Kurgu, Yönetim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2008 yılında 9786055943639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Açlık Oyunları isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Açlık Oyunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
The Hunger Games Catching Fire kitabının da yazarı Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Alaycı Kuş kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2009 yılında 9786054263868 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alaycı Kuş isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Tezcan Yanar çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Alaycı Kuş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
8.4
Cesur Yeni Dünya, insani değerlerin giderek kaybolarak insanların robotlaştığı bir düzeni anlatan distopya türünde bir romandır.
8.2
Kitaba ismini veren sıcaklık kitabın daha doğrusu bir sayfanın yanma sıcaklığı. Kitapların yasak olduğu bir geleceği anlatan distopya.
7.5
Kayboluş kitabının da yazarı Ken Grimwood tarafından kaleme alınan Sil Baştan kitabı Edebiyat, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 9786054188239 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sil Baştan isimli kitap 370 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seçil Ersek çevirmiştir. Kitap Orhan Kemal Roman Ödülü Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sil Baştan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Artemis kitabının da yazarı Andy Weir tarafından kaleme alınan Marslı kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053753902 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Marslı isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emre Aygün çevirmiştir. Kitap En Sürükleyici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Marslı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Kuralsız kitabının da yazarı Veronica Roth tarafından kaleme alınan Uyumsuz kitabı Roman, Distopya türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786051420646 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uyumsuz isimli kitap 516 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Uğur Mehter çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Uyumsuz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Bilim Kurgu Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Bilim Kurgu kitapları

Diğer Bilim Kurgu Kitapları

6.0
Zoya'dan Kaçırılış ve Vatanın Kilidi Çanakkale kitaplarının da yazarı Sara Gürbüz Özeren tarafından kaleme alınan Karanlık Kanyon'un Şifresi kitabı Fantastik, Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Genç Damla Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9786053836414 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karanlık Kanyon'un Şifresi isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Karanlık Kanyon'un Şifresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zodyak kitabının da yazarı Romina Russell tarafından kaleme alınan Gezgin Yıldız kitabı Bilim Kurgu, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2017 yılında 9786052992548 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gezgin Yıldız isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Gezgin Yıldız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Zaman Tüneli kitabının da yazarı Michael Crichton tarafından kaleme alınan Küre kitabı Bilim Kurgu, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küre isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Edip Uras çevirmiştir. Küre kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Zadig: Bir Şark Masalı ve Küçük Felsefe Sözlüğü kitaplarının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Micromegas kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789752980310 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Micromegas isimli kitap 187 sayfadan oluşuyor. Micromegas kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Yolcu ve Karanlık Zihinler kitaplarının da yazarı Alexandra Bracken tarafından kaleme alınan Karanlığın İçinden kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parodi Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786055034306 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karanlığın İçinden isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Özlem Özarpacı çevirmiştir. Karanlığın İçinden kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Yıldız Yağmuru kitabının da yazarı Melissa Landers tarafından kaleme alınan Yabancı kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. GO! yayınevinden 2013 yılında 9789759997670 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yabancı isimli kitap 424 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Demet Orhan çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yabancı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.7
Yıldız Yağmuru kitabının da yazarı Melissa Landers tarafından kaleme alınan İşgalci kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. GO! yayınevinden 2015 yılında 9789759998158 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İşgalci isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Demet Orhan çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İşgalci kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Yeşil - Çember Serisi 0. Kitap kitabının da yazarı Ted Dekker tarafından kaleme alınan Siyah - Çember Serisi 1. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Suç türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2010 yılında 9786054335725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyah - Çember Serisi 1. Kitap isimli kitap 610 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mihriban Doğan çevirmiştir. Siyah - Çember Serisi 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Yeşil - Çember Serisi 0. Kitap kitabının da yazarı Ted Dekker tarafından kaleme alınan Kırmızı - Çember Serisi 2. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2010 yılında 9786055420123 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırmızı - Çember Serisi 2. Kitap isimli kitap 600 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mihriban Doğan çevirmiştir. Kırmızı - Çember Serisi 2. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Yeşil - Çember Serisi 0. Kitap kitabının da yazarı Ted Dekker tarafından kaleme alınan Beyaz - Çember Serisi 3. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2010 yılında 9786055420390 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beyaz - Çember Serisi 3. Kitap isimli kitap 544 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mihriban Doğan çevirmiştir. Beyaz - Çember Serisi 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yeryüzünü Saran Tehlike ve Nabooti'nin Kayıp Mücevherleri kitaplarının da yazarı R. A. Montgomery tarafından kaleme alınan Kaçış kitabı Bilim Kurgu, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Egmont Yayıncılık yayınevinden 2007 yılında 9789759914691 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kaçış isimli kitap 125 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Cana Alutaş çevirmiştir. Kaçış kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Yeryüzü ve Uzay ve Vakıf Vakıf Dizisi 2. Cilt kitaplarının da yazarı Isaac Asimov tarafından kaleme alınan Üç Robot Yasası - Baskısı Yok kitabı Bilim Kurgu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2008 yılında 9789754056389 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Robot Yasası - Baskısı Yok isimli kitap 221 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Gönül Suveren çevirmiştir. Üç Robot Yasası - Baskısı Yok kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bilim Kurgu Kitapları
Bilim kurgu edebiyatı, günümüzde kullanılması mümkün olmayan bilim ve teknoloji unsurları kullanılarak, yakın veya uzak gelecekte yaşanan olayların kurgulandığı edebiyat türüdür. Jules Verne ve H. G. Wels, dünya edebiyatına bu türün ilk örneklerini kazandıran yazarlardır. Alternatif zaman dilimleri, uzay, zamanda yolculuk, nanoteknoloji, ışınlanma, yapay zeka, robotlar gibi unsurlar bilim kurgu türünün temel öğeleridir. Aşağıda, aklın sınırlarını zorlayan, birbirinden sürükleyici bilimkurgu türündeki kitapları listelemektesiniz.