up
ara

Cumhuriyet Dönemi Roman Kitapları

Yeni Çıkan Cumhuriyet Dönemi Roman Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Cumhuriyet Dönemi Roman kitapları

En İyi Cumhuriyet Dönemi Roman Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Cumhuriyet Dönemi Roman kitapları
9.1
Sabahattin Ali’nin Türk Edebiyatına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Kürk Mantolu Madonna’da bir yandan Raif Efendi’nin yaşadığı aşk, içsel yolculuk tadında anlatılırken bir yandan da karakterler hakkında psikolojik tahliller ve betimlemeler okuyucuya sunulmaktadır.
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
8.2
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alkım Kitapçılık Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9756363827 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Entel ve yapmacık insanların özensiz kültürleriyle hava atma çabaları, toplumsal olgular ve psikoloji sınırları üzerine mükemmel dokunuşlar.
7.6
Sanat Edebiyat Tenkit kitabının da yazarı Peyami Safa tarafından kaleme alınan Fatih Harbiye kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1994 yılında 9789754370232 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fatih Harbiye isimli kitap 138 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Fatih Harbiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın başarılı romanlarından biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde modernleşme sürecinde zamana ayak uydurmaya yönelik yapılan toplumsal girişimlerin yol açtığı komik durumlar anlatılmaktadır.
7.6
Küçük Şeyler kitabının da yazarı Samipaşazade Sezai tarafından kaleme alınan Sergüzeşt kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789759088828 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sergüzeşt isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sergüzeşt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Kiralık Konak kitabının da yazarı Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Yaban kitabı Aydınlanma, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754700060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaban isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kitap İlham veren kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yaban kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Cumhuriyet Dönemi Roman Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Cumhuriyet Dönemi Roman kitapları

Diğer Cumhuriyet Dönemi Roman Kitapları

6.7
Zehra kitabının da yazarı Nabizade Nazım tarafından kaleme alınan Karabibik kitabı Roman (Yerli), Köy türünde okuyucusu ile buluşuyor. Araf Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786059078214 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karabibik isimli kitap 74 sayfadan oluşuyor. Karabibik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yezidin Kızı ve Ay Peşinde kitaplarının da yazarı Refik Halid Karay tarafından kaleme alınan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 2 kitabı Öykü, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2008 yılında 9789751033215 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 2 isimli kitap 1480 sayfadan oluşuyor. Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yezidin Kızı ve Ay Peşinde kitaplarının da yazarı Refik Halid Karay tarafından kaleme alınan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 1 kitabı Öykü, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2009 yılında 9789751033208 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 1 isimli kitap 1864 sayfadan oluşuyor. Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yezidin Kızı kitabının da yazarı Yezidin Kızı ve Ay Peşinde kitaplarının da yazarı Refik Halid Karay tarafından kaleme alınan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 3 kitabı Öykü, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2011 yılında 9789751033222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 3 isimli kitap 1496 sayfadan oluşuyor. Refik Halid Karay'dan Türk Edebiyatı'nın En Seçkin Eserleri 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yezidin Kızı kitabının da yazarı Refik Halid Karay tarafından kaleme alınan Çete kitabı Cumhuriyet Dönemi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2008 yılında 9789751028792 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çete isimli kitap 164 sayfadan oluşuyor. Çete kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Yeni Türkiye'nin Hedefleri kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Altın Işık kitabı Türk Klasikleri, Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gece Kitaplığı yayınevinden 2014 yılında 9799759088469 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Altın Işık isimli kitap 225 sayfadan oluşuyor. Kitap Hayatı Öğreten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Altın Işık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Sinekli Bakkal kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750707766 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinekli Bakkal isimli kitap 476 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sinekli Bakkal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türk Duygusu kitabının da yazarı Türk Duygusu ve Dikmen Yıldızı kitaplarının da yazarı Aka Gündüz tarafından kaleme alınan Bu Toprağın Kızları kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Toker Yayınları yayınevinden 2016 yılında 00000IDE55724 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bu Toprağın Kızları isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Bu Toprağın Kızları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.2
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Sevda Sokağı Komedyası kitabı Roman (Yerli), Cumhuriyet Dönemi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750713231 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevda Sokağı Komedyası isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Sevda Sokağı Komedyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Handan kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789750708923 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Handan isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Handan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!