up
ara

Deneme Kitapları

Yeni Çıkan Deneme Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Deneme kitapları

En İyi Deneme Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Deneme kitapları
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
8.7
Menon kitabının da yazarı Platon tarafından kaleme alınan Sokrates'in Savunması kitabı Antik Yunan, Doğa türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arya Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789758491414 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sokrates'in Savunması isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Sokrates'in Savunması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Yakın bir dosta yazılan fakat gönderilmeyen mektuplardan oluşan deneme türünde bir kitaptır.
8.4
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan İki Dirhem Bir Çekirdek kitabı Deneme, Dilbilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789758950379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Dirhem Bir Çekirdek isimli kitap 212 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. İki Dirhem Bir Çekirdek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Jacob's Room kitabının da yazarı Virginia Woolf tarafından kaleme alınan Kendine Ait Bir Oda kitabı Deneme, Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789750500848 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kendine Ait Bir Oda isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kendine Ait Bir Oda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi kitabının da yazarı Kahraman Tazeoğlu tarafından kaleme alınan Bambaşka kitabı Roman, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054455997 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bambaşka isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Bambaşka kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Kitab-ı Aşk kitabı Roman (Yerli), Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 2004 yılında 9789752975989 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kitab-ı Aşk isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kitab-ı Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
The Bastard of Istanbul kitabının da yazarı Elif Şafak tarafından kaleme alınan Şemspare kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050907995 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şemspare isimli kitap 252 sayfadan oluşuyor. Kitap Hazinem Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şemspare kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan İtiraflarım kitabı Roman, Deneme (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789944184038 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İtiraflarım isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İhsan Özdemir çevirmiştir. Kitap Rahatsız Edici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İtiraflarım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi kitabının da yazarı Kahraman Tazeoğlu tarafından kaleme alınan Kıyısızlar kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054607808 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kıyısızlar isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Kıyısızlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Deneme Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Deneme kitapları

Diğer Deneme Kitapları

0.0
“Virtüoz” İspanyolca çevirmeni, edebiyatçı, akade-misyen Edith Grossman çevirinin kültür ve düşünce tarihi içindeki yeri, önemi, sorunları ve güçlükleri üstüne bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor bu kitapta. Yalnız çeviriyle ilgilenenlere değil, diller, düşünceler, kültürlerarası ilişkiler üzerinde yeni ufuklar edinmek isteyenlere de ışık tutuyor. Grossman “Çevirmen yazar mıdır?” sorusunu kuşku bırakmayacak bir kesinlikle yanıtlıyor: “Evet, yazardır!” Yazınsal çevirinin süregelen önemi üzerine tutkulu ve kışkırtıcı bir durum incelemesi. -London Review of Books- Grossman ve benzerleri bizi aydınlatmaya devam ediyor. [Grossman ele aldığı konuyu] heyecanla keşfe çıkıyor ve sabırla açıklıyor. -New York Times Review- (Tanıtım Bülteninden)
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Dönekrasi kitabı Deneme, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ümit Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789757115120 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dönekrasi isimli kitap 206 sayfadan oluşuyor. Dönekrasi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Cepokrasi kitabı Politika, Kurumlar Sosyolojisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ümit Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789757115540 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cepokrasi isimli kitap 173 sayfadan oluşuyor. Cepokrasi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zülkarneyn kitabının da yazarı Zülkarneyn ve Hilal-i Hikmet kitaplarının da yazarı Hilal Talay tarafından kaleme alınan Yazmayı Denedim kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mühür Kitaplığı yayınevinden 2014 yılında 9786054731282 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazmayı Denedim isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Yazmayı Denedim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zeze ve Sabah ile NurettinBir Aşk Öyküsü kitaplarının da yazarı Suna Aras tarafından kaleme alınan Hamur Ana Öldü Yaşasın Kral kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757814740 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hamur Ana Öldü Yaşasın Kral isimli kitap 62 sayfadan oluşuyor. Hamur Ana Öldü Yaşasın Kral kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zenabir ve Nacar ile Serkisof kitaplarının da yazarı Semih Çelenk tarafından kaleme alınan Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur kitabı Deneme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Etki Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789758095346 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur isimli kitap 158 sayfadan oluşuyor. Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Zamanın Kıymıklı Dehlizlerinde Zamanı Kovalayan Kıygın Zaman Yolcusu ve Karınca Bedenine Tıkıştırılmış Filler kitaplarının da yazarı İlker Ülgen tarafından kaleme alınan Aptal Filozof: Figüranlar kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlker Ülgen Kitapları yayınevinden 2016 yılında 9786056043000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aptal Filozof: Figüranlar isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Aptal Filozof: Figüranlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Zamane Platon ve Mutluluk için Felsefe kitaplarının da yazarı Mark Vernon tarafından kaleme alınan 42 Derin Düşünce kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 9789755704654 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 42 Derin Düşünce isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Gül Korkmaz çevirmiştir. 42 Derin Düşünce kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yunus Emre kitabının da yazarı Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu tarafından kaleme alınan Zorlara Dağlar Dayanmaz kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kültür Bakanlığı Yayınları yayınevinden 1987 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zorlara Dağlar Dayanmaz isimli kitap sayfadan oluşuyor. Zorlara Dağlar Dayanmaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Ölümcül Kimlikler kitabı Sosyoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750801990 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölümcül Kimlikler isimli kitap 133 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aysel Bora çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ölümcül Kimlikler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Çivisi Çıkmış Dünya kitabı Roman, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789750816185 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çivisi Çıkmış Dünya isimli kitap 215 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Orçun Türkay çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Amin Maalouf Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Çivisi Çıkmış Dünya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yoldaşların Ateşle İmtihanı kitabının da yazarı Deniz Özgür tarafından kaleme alınan Deniz Ben Mavi Sen kitabı Deneme, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kurgu Kültür Merkezi Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786055009175 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Deniz Ben Mavi Sen isimli kitap 117 sayfadan oluşuyor. Deniz Ben Mavi Sen kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!