up
ara

Deneme (Çeviri) Kitapları

Yeni Çıkan Deneme (Çeviri) Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Deneme (Çeviri) kitapları

En İyi Deneme (Çeviri) Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Deneme (Çeviri) kitapları
8.8
Kendisini toplumdan soyutlamış kendi deyimiyle "hasta" bir insan olan isimsiz kahramanımızın neden kendini soyutladığını, insanlardan neden nefret ettiğini, kendi çelişkilerini ve neden kendini yeraltına kapattığını anlatır.
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
8.4
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan İtiraflarım kitabı Roman, Deneme (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 1970 yılında 9789944184038 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İtiraflarım isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İhsan Özdemir çevirmiştir. Kitap Rahatsız Edici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İtiraflarım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Sun Tzu'nun çok uzun yıllar önce yazmış olduğu bu stratejiler kitabı sadece alanlardaki savaşları değil hayatımızdaki savaşları da kazanmamıza yardımcı olacaktır.
9.2
Güzelin Metafiziği kitabının da yazarı Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınan Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar kitabı Deneme (Çeviri), Etik türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2005 yılında 9789754587005 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar isimli kitap 222 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.9
Filoransa'da Komplolar ve Karşı Komplolar Tarihi kitabının da yazarı Niccolo Machiavelli tarafından kaleme alınan Prens kitabı Siyaset, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789750709074 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Prens isimli kitap 137 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kemal Atakay çevirmiştir. Kitap Türk ve Dünya Edebiyatından Okunması Gereken Seçkin Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Prens kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar kitabı Roman, Alman - Avusturya türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9755105883 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kasım Eğit çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi Deneme Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Bir Köy Hekimi kitabı Roman (Çeviri), Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9799752790079 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Köy Hekimi isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Köy Hekimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Tekeşlilik kitabının da yazarı Adam Phillips tarafından kaleme alınan Kaçırdıklarımız kitabı Deneme (Çeviri), Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053160076 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kaçırdıklarımız isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Kaçırdıklarımız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Varolma Eğilimi kitabının da yazarı Emil Michel Cioran tarafından kaleme alınan Gözyaşları ve Azizler kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Jaguar Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786056501999 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gözyaşları ve Azizler isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İsmail Yerguz çevirmiştir. Kitap Kısacık, Okunası Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gözyaşları ve Azizler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Deneme (Çeviri) Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Deneme (Çeviri) kitapları

Diğer Deneme (Çeviri) Kitapları

0.0
Yönelişler ve Kuşku Çağı kitaplarının da yazarı Nathalie Sarraute tarafından kaleme alınan Kuşku Çağı kitabı Deneme (Çeviri), Eleştiri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000103998 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kuşku Çağı isimli kitap 93 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Bedia Kösemihal çevirmiştir. Kuşku Çağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yeter ki İste ve Mutluluk Melekleri Herhangi Bir Yüreğin Yolculuğu kitaplarının da yazarı Deepak Chopra tarafından kaleme alınan Barış Tek Yoldur kitabı Deneme (Çeviri), Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2006 yılında 9789751024336 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Barış Tek Yoldur isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ayşe Aslı Özer çevirmiştir. Barış Tek Yoldur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Yedinci Halka kitabının da yazarı Achilles Valentin tarafından kaleme alınan Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sola yayınevinden 2016 yılında 9786059692151 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yazı ve Yorum Roland Barthes'dan Seçme Yazılar ve Yas Günlüğü kitaplarının da yazarı Roland Barthes tarafından kaleme alınan Eleştiri ve Hakikat kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9789750519192 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eleştiri ve Hakikat isimli kitap 71 sayfadan oluşuyor. Eleştiri ve Hakikat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Yazarın ölümünden önce tamamlamış olduğu fakat yaşıyor iken yayınlanamamış olan son kitabıdır bu. Hikayelerini gerçek hayattan görüp duyup kendi zihninin pırıltısına bulayıp kelimelere döken yazar, bu son kitabında ölüme, yaşama, dünyaya ve her şeye dair kısa hikayelerle bulunduğu zaman dilimine veda etmiş oldu. John Berger’in “Dünyanın vicdanı” lakabını taktığı Galeano, dünyadaki tüm ezilmişlerin, sömürülmüş ve dışlanmışların sesini yazılarıyla, öyküleriyle duyurduğu için bu lakabı sonuna kadar haketmiştir. Hikaye avcısı da kendisinin bir nevi vasiyetidir tüm emekçilere, direnenlere, sömürüye karşı olanlara. Onların hikayesini yine kendi kelimelerinin pırıltısıyla efsanelerden, gerçeklerden ve masallardan faydalanarak, insanlık ve onur için mücadele enlere güç vermesi için yazmıştır. Yazarın ölmeden önce tasarı olarak yarım kaldığı “Karalamalar” adında yazılarından birkaç tanesi de bu kitabın içinde yer almıştır.
8.0
Yaşlı Adam ve Deniz kitabının da yazarı Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan Yazmak Üzerine kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055150983 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazmak Üzerine isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Yazmak Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Yaşayan Mumya kitabının da yazarı Antonin Artaud tarafından kaleme alınan Tanrı Yargısının İşini Bitirmek İçin kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nisan Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789757496885 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrı Yargısının İşini Bitirmek İçin isimli kitap 77 sayfadan oluşuyor. Tanrı Yargısının İşini Bitirmek İçin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Yapma Cennetler ve Modern Hayatın Ressamı kitaplarının da yazarı Charles Baudelaire tarafından kaleme alınan Baudelaire'nin Poe'su kitabı Deneme (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 2018 yılında 9789755709284 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Baudelaire'nin Poe'su isimli kitap 54 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Işık Ergüden çevirmiştir. Baudelaire'nin Poe'su kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yakındaki Uzak ve Kaybolma Kılavuzu kitaplarının da yazarı Rebecca Solnit tarafından kaleme alınan Rebecca Solnit Seti - 3 Kitap Takım kitabı Deneme (Çeviri), Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Encore yayınevinden 2015 yılında 2789786010776 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rebecca Solnit Seti - 3 Kitap Takım isimli kitap 600 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Öznur, Gökçe Gündüç, Asude Küçük, Müge Karahan çevirmiştir. Rebecca Solnit Seti - 3 Kitap Takım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Yakındaki Uzak kitabının da yazarı Yakındaki Uzak ve Kaybolma Kılavuzu kitaplarının da yazarı Rebecca Solnit tarafından kaleme alınan Yol Aşkı - Yürümenin Tarihi kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Encore yayınevinden 2016 yılında 9786059949422 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yol Aşkı - Yürümenin Tarihi isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Elvan Kıvılcım çevirmiştir. Yol Aşkı - Yürümenin Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yakındaki Uzak kitabının da yazarı Rebecca Solnit tarafından kaleme alınan Kaybolma Kılavuzu kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Encore yayınevinden 2015 yılında 9786059949156 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kaybolma Kılavuzu isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kaybolma Kılavuzu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri kitabının da yazarı Danell Jones tarafından kaleme alınan Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri kitabı Eleştiri, Kuram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789752637214 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ebru A. Kesen, Merve Ön çevirmiştir. Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!