up
ara

Dünya Edebiyatı Kitapları

Yeni Çıkan Dünya Edebiyatı Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Dünya Edebiyatı kitapları

En İyi Dünya Edebiyatı Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Dünya Edebiyatı kitapları
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
9.1
Şeker Portakalı, fakirliği, açlığı ve çaresizliği küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatan, Jose Mauro de Vasconcelos'ın en bilinen romanıdır.
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
8.3
Komşu Çocuklar kitabının da yazarı Johann Wolfgang von Goethe tarafından kaleme alınan Genç Werther'in Acıları kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750708299 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Genç Werther'in Acıları isimli kitap 164 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Genç Werther'in Acıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Milena'ya Mektuplar kitabı Roman, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750711107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milena'ya Mektuplar isimli kitap 395 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esen Tezel çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Milena'ya Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Kitapta, insanların yanında yaşamaya başlayan vahşi bir köpeğin ilk başlarda vahşileşmesi, kendi doğasını keşfetmesi ve sonra en son sahibinin sevgisi ve merhameti karşısında evcilleşmesini anlatılır.
7.8
Bin Muhteşem Güneş kitabının da yazarı Khaled Hosseini tarafından kaleme alınan Ve Dağlar Yankılandı kitabı Dünya Edebiyatı, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5518 yayınevinden 2012 yılında 9786051416779 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ve Dağlar Yankılandı isimli kitap 410 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Püren Özgören çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ve Dağlar Yankılandı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Neden tutuklandığını bilemeyen Josef K suçunu öğrenebilmek için girmediği yol, yapmadığı iş kalmamıştır. Fakat suçunu da bir türlü öğrenemez. Fakat kendini de savunamaz, ortada bir mahkeme yoktur. Bütün bunlara rağmen cezası bellidir, ölüm.

Çok Satan Dünya Edebiyatı Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Dünya Edebiyatı kitapları

Diğer Dünya Edebiyatı Kitapları

8.0
Zamyatin'in yayımlanmış son eseri. ''Sıradan bir kadın'ın gözünden, sıradan'' bir yaşantının taşıdığı müthiş bir gerilim yükü... Bir su baskınının o ''sıradanlığın'' içinden bir ''Taşkın'ın patlamasına vesile oluşu... Tahammülden isyana o şaşırtıcı kısalıktaki yolun hikayesi.
8.1
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Candide kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786051711874 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Candide isimli kitap 170 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayşe Meral çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Candide kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Yunan Mitleri ve Ben,Claudius kitaplarının da yazarı Robert Graves tarafından kaleme alınan Tanrı Claudius kitabı Dünya Edebiyatı, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053326892 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrı Claudius isimli kitap 584 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Deniz Betil çevirmiştir. Tanrı Claudius kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Yenilmeyenler ve Abşalom, Abşalom! kitaplarının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Ağustos Işığı kitabı Roman (Çeviri), Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9789754700763 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ağustos Işığı isimli kitap 446 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Murat Belge çevirmiştir. Ağustos Işığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Yeniden Çarmıha Geriliş kitabının da yazarı Nikos Kazancakis tarafından kaleme alınan Zorba kitabı Dünya Klasikleri, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789750722486 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zorba isimli kitap 335 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Angın çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Zorba kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Üç Kadın kitabının da yazarı Sylvia Plath tarafından kaleme alınan Johnny Panik ve Rüyaların Kutsal Kitabı kitabı Kuzey Amerika, Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi yayınevinden 2015 yılında 9786059908573 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Johnny Panik ve Rüyaların Kutsal Kitabı isimli kitap 404 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Olcay Boynudelik çevirmiştir. Kitap İntihar Eden Yazarların Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Johnny Panik ve Rüyaların Kutsal Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Terör Cininin Kovulması kitabının da yazarı Ariel Dorfman tarafından kaleme alınan Dullar kitabı Dünya Edebiyatı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755105154 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dullar isimli kitap 159 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Filiz Ofluoğlu çevirmiştir. Dullar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Tatlı Perşembe kitabının da yazarı John Steinbeck tarafından kaleme alınan Bitmeyen Kavga kitabı Roman (Çeviri), Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9789751412324 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bitmeyen Kavga isimli kitap 294 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Bitmeyen Kavga kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Tasfiye ve Doğmayacak Çocuk İçin Dua kitaplarının da yazarı Imre Kertesz (Imre Kertész) tarafından kaleme alınan Kadersizlik kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789755109169 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadersizlik isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kadersizlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Taras Bulba kitabının da yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından kaleme alınan Palto kitabı Öykü (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. 1589 yayınevinden 2013 yılında 9786055029302 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Palto isimli kitap 54 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Ersavcı çevirmiştir. Kitap Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Palto kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Şu Şiir İşçiliği kitabının da yazarı Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınan Dantevari Denemeler - Shakespeare'nin Belleği kitabı Deneme (Çeviri), Dünya Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9789750514517 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dantevari Denemeler - Shakespeare'nin Belleği isimli kitap 145 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Peral Beyaz Charum çevirmiştir. Dantevari Denemeler - Shakespeare'nin Belleği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Şu Şiir İşçiliği kitabının da yazarı Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınan Brodie Raporu kitabı Hikaye, Öykü (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789754700831 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Brodie Raporu isimli kitap 95 sayfadan oluşuyor. Brodie Raporu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!