up
ara

Dünya Klasikleri Kitapları

Yeni Çıkan Dünya Klasikleri Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Dünya Klasikleri kitapları

En İyi Dünya Klasikleri Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Dünya Klasikleri kitapları
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
9.1
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
8.8
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç kitabı Roman (Çeviri), Satranç türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5522 yayınevinden 1970 yılında 9786053606116 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satranç isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Satranç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
8.8
Kendisini toplumdan soyutlamış kendi deyimiyle "hasta" bir insan olan isimsiz kahramanımızın neden kendini soyutladığını, insanlardan neden nefret ettiğini, kendi çelişkilerini ve neden kendini yeraltına kapattığını anlatır.
8.3
Komşu Çocuklar kitabının da yazarı Johann Wolfgang von Goethe tarafından kaleme alınan Genç Werther'in Acıları kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750708299 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Genç Werther'in Acıları isimli kitap 164 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Genç Werther'in Acıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
8.1
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Milena'ya Mektuplar kitabı Roman, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750711107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milena'ya Mektuplar isimli kitap 395 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esen Tezel çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Milena'ya Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Dünya Klasikleri Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Dünya Klasikleri kitapları

Diğer Dünya Klasikleri Kitapları

0.0
Zamanımızın Bir Kahramanı ve Şairin Ölümü kitaplarının da yazarı Mihail Yuryeviç Lermontov tarafından kaleme alınan Özgürlüğün Son Oğlu - Poemalar kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750829642 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Özgürlüğün Son Oğlu - Poemalar isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Özgürlüğün Son Oğlu - Poemalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Zamanımızın Bir Kahramanı kitabının da yazarı Zamanımızın Bir Kahramanı ve Şairin Ölümü kitaplarının da yazarı Mihail Yuryeviç Lermontov tarafından kaleme alınan Hançer kitabı Şiir (Çeviri) , Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053322443 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hançer isimli kitap 172 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ataol Behramoğlu çevirmiştir. Hançer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 ve Kutb-Name kitaplarının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan İskendername kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786055272944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İskendername isimli kitap 351 sayfadan oluşuyor. İskendername kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Zadig: Bir Şark Masalı ve Küçük Felsefe Sözlüğü kitaplarının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Micromegas kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789752980310 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Micromegas isimli kitap 187 sayfadan oluşuyor. Micromegas kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Zadig kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786051069647 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zadig isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Zadig kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Candide kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786051711874 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Candide isimli kitap 170 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayşe Meral çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Candide kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Candide kitabı Roman, Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786051711874 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Candide isimli kitap 170 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ayşe Meral çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Candide kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Yunan Mitleri kitabının da yazarı Yunan Mitleri ve Ben,Claudius kitaplarının da yazarı Robert Graves tarafından kaleme alınan Ben Claudius kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053323969 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ben Claudius isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Ben Claudius kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Yenilmeyenler kitabının da yazarı William Cuthbert Faulkner tarafından kaleme alınan Döşeğimde Ölürken kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789754700404 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Döşeğimde Ölürken isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Murat Belge çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Döşeğimde Ölürken kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Yeniden Çarmıha Geriliş kitabının da yazarı Nikos Kazancakis tarafından kaleme alınan Zorba kitabı Dünya Klasikleri, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789750722486 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zorba isimli kitap 335 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Angın çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Zorba kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.0
Yaşlı Adam ve Deniz ve Silahlara Veda kitaplarının da yazarı Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan Kazanana Ödül Yok kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789752206373 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kazanana Ödül Yok isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Ernest Hemingway Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kazanana Ödül Yok kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Yaşlı Adam ve Deniz kitabının da yazarı Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan Silahlara Veda kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789752202795 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Silahlara Veda isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Harmancı çevirmiştir. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Silahlara Veda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dünya Klasikleri Kitapları
Çoğu yazıldığı zamandan beri; bazıları da ölümünden sonra değeri anlaşılmış ve günümüze kadar aynı önemle ve değerle gelmiş kitaplardır Dünya Klasikleri. Ve zaman geçtikçe öneminin azalmayacağını göstermişlerdir.