up
ara

Edebiyat Kitapları

Yeni Çıkan Edebiyat Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Edebiyat kitapları

En İyi Edebiyat Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Edebiyat kitapları
8.7
İnsan beyin kapasitesinin ne kadarını kullanabilir? Geleceği ne kadar öngörebilir? Bütün olasılıkları hesaplayıp sonu ölümle bitmesi kesin bir kovalamacayı tersine çevirip hayatta kalabilir mi?
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
9.1
Şeker Portakalı, fakirliği, açlığı ve çaresizliği küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatan, Jose Mauro de Vasconcelos'ın en bilinen romanıdır.
8.5
Paulo Coelho'nun kaleme almış olduğu, kişisel gelişim kitabı da diyebileceğimiz Simyacı romanı, dünyanın en çok satan kitaplarından biridir. Çoban Santiago'nun hayatını anlatan kitap, hayata dair felsefi mesajlar da içeriyor.
8.7
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
8.0
Kitapları 30'dan fazla dile çevrilen ünlü yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak yazdığı aşk romanıdır. Kitap Ella Rubinntain adında orta yaşlı bir ev kadınının okduğu bir tasavvuf kitabından sonra hayatının nasıl değiştiğini ele alıyor.
9.0
Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğinde yaşanan olaylar üzerinden 1940'lardaki reel sosyalizmi eleştiren politik bir romandır.
9.0
Serenad, İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Yahudi soykırımından kaçmaya çalışan çiftin hikayesini, yıllar sonra İstanbul'a gelişiyle Struma Gemisi'ni yeniden gündeme getiren Profesör Maximilian Wagner'in gözünden anlatır.
8.8
Bilinen Hristiyanlık "gerçek" Hristiyanlık mıdır? İsa Peygamberin soyu devam etmekte midir? Kutsal Kase aslında nedir? Bu soruları çok ilginç bir cinayet etrafında araştıran Robert Langton ve kriptoloji uzmanı Sophie Neveu gerçeği bulacaktır.
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.

Çok Satan Edebiyat Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Edebiyat kitapları

Diğer Edebiyat Kitapları

8.0
“Aşk meşru bir şey olamaz. O da şiir gibi meşrulaşınca ölür.” “Şiirin Efendisi” Cemal Süreya’nın tren vagonundaki sürgünlüğüyle başlayıp Darphane müdürlüğüne uzanan çalkantılı hayat hikâyesinin bilinmeyen yönlerini bir solukta okuyacaksınız. Üvey anne zulmünden kaçarak yeni bir yaşam kuran Süreya’yı, “Üstü kalsın” diyecek kadar yaşamaktan vazgeçiren neydi? Çok sevdiği oğlu mu? Aşkları, ayrılıkları ve yalnızlığıyla sıra dışı bir şairin fırtınalı denizinde yüzmeye hazır mısınız?
0.0
Zümrüdü Ankam ve Fadime Efe kitaplarının da yazarı Esat Avcı tarafından kaleme alınan Ciğerdelen Dilberleri kitabı Edebiyat, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sokak Kitapları Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786051487663 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ciğerdelen Dilberleri isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Ciğerdelen Dilberleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zülkarneyn kitabının da yazarı Zülkarneyn ve Hilal-i Hikmet kitaplarının da yazarı Hilal Talay tarafından kaleme alınan Yazmayı Denedim kitabı Edebiyat, Deneme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mühür Kitaplığı yayınevinden 2014 yılında 9786054731282 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazmayı Denedim isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Yazmayı Denedim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Zülfü Livaneli'nin Orta Zekalılar Cenneti adlı kitabı, Türkiye'de ve dünyada değişmekte olan düzen üzerine yazılmış çarpıcı denemelerden oluşmaktadır.
10.0
Zombi 2 kitabının da yazarı Stan Lee tarafından kaleme alınan The Amazing Spider-Man Klasik - Cilt 2 kitabı Çizgi Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gerekli Şeyler yayınevinden 2012 yılında 9786055015053 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan The Amazing Spider-Man Klasik - Cilt 2 isimli kitap 294 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İlke Keskin çevirmiştir. The Amazing Spider-Man Klasik - Cilt 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Ziya'ya Mektuplar kitabının da yazarı Cahit Sıtkı Tarancı tarafından kaleme alınan Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri kitabı Şiir (Yerli) , Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789755100173 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri isimli kitap 276 sayfadan oluşuyor. Kitap Kesinlikle Okunması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Otuz Beş Yaş - Bütün Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zeynep Kerman Kitabı ve Ayfer Tunç'la Karanlıkta Kelimeler kitaplarının da yazarı Handan İnci tarafından kaleme alınan Orpheus'un Şarkısı kitabı Araştırma - İnceleme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750830631 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Orpheus'un Şarkısı isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Orpheus'un Şarkısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zengin ve Yoksul ve Kalp Çığlıkları kitaplarının da yazarı Irmin Shaw tarafından kaleme alınan Hep Aynı Hayal kitabı Edebiyat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hayat Yayınları yayınevinden 1962 yılında 1833350 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hep Aynı Hayal isimli kitap 316 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Gönül Suveren çevirmiştir. Hep Aynı Hayal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zengin ve Yoksul ve Doruk kitaplarının da yazarı Irmin Shaw tarafından kaleme alınan Kalp Çığlıkları kitabı Edebiyat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hürriyet Yayıncılık yayınevinden 2018 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kalp Çığlıkları isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Oğuz Alplaçin çevirmiştir. Kalp Çığlıkları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Zener'in Laneti 3 kitabının da yazarı Jean-Christophe Grangé tarafından kaleme alınan Siyah Kan kitabı Edebiyat, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2004 yılında 9789759914332 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyah Kan isimli kitap 458 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Tankut Gökçe çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Siyah Kan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Zener'in Laneti 3 kitabının da yazarı Jean-Christophe Grangé tarafından kaleme alınan Leyleklerin Uçuşu kitabı Aksiyon, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2001 yılında 9789759914349 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Leyleklerin Uçuşu isimli kitap 358 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ali Cevat Akkoyunlu çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Leyleklerin Uçuşu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zenabir ve Nacar ile Serkisof kitaplarının da yazarı Semih Çelenk tarafından kaleme alınan Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur kitabı Deneme, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Etki Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789758095346 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur isimli kitap 158 sayfadan oluşuyor. Barbarlar Mutludur - Çünkü Tiyatroları Yoktur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!