up
ara
ÜYELER
DİĞER

Edebiyat Tarihi Kitapları

Yeni Çıkan Edebiyat Tarihi Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Edebiyat Tarihi kitapları

En İyi Edebiyat Tarihi Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Edebiyat Tarihi kitapları
9.1
Mağaradakiler kitabının da yazarı Cemil Meriç tarafından kaleme alınan Kırk Ambar - Cilt 2: Lehçe-t-ül Hakayık kitabı Eleştiri, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9789750504358 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırk Ambar - Cilt 2: Lehçe-t-ül Hakayık isimli kitap 546 sayfadan oluşuyor. Kırk Ambar - Cilt 2: Lehçe-t-ül Hakayık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Kırk Ambar - Cilt 2: Lehçe-t-ül Hakayık kitabının da yazarı Cemil Meriç tarafından kaleme alınan Kırk Ambar - Cilt: 1 Rümuz-ül Edeb kitabı Eleştiri, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754706376 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırk Ambar - Cilt: 1 Rümuz-ül Edeb isimli kitap 463 sayfadan oluşuyor. Kırk Ambar - Cilt: 1 Rümuz-ül Edeb kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
Sahnenin Dışındakiler kitabının da yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınan 19. Asır Türk Edebiyatı Tarihi kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750818561 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 19. Asır Türk Edebiyatı Tarihi isimli kitap 568 sayfadan oluşuyor. 19. Asır Türk Edebiyatı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Sahnenin Dışındakiler kitabının da yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınan On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi kitabı Edebiyat, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789759952792 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Ahmet Hamdi Tanpınar Kitapları listesinde de yeralmaktadır. On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.2
Şuşu ve Üçtekeri kitabının da yazarı Yıldıray Karakiya tarafından kaleme alınan 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi kitabı Edebiyat Tarihi, Referans ve Kaynak türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hayykitap yayınevinden 2014 yılında 9786055181550 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Sistem Olarak Tarih (Ciltli) kitabının da yazarı Jose Ortega y Gasset tarafından kaleme alınan Sevgi Üstüne kitabı Edebiyat Tarihi, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9789753632133 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevgi Üstüne isimli kitap 140 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yurdanur Salman çevirmiştir. Sevgi Üstüne kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
İletişim ve Edebiyat kitabının da yazarı İletişim ve Edebiyat ve Şiir Sanatı kitaplarının da yazarı Salih Bolat tarafından kaleme alınan Öykü Yazma Teknikleri kitabı Akademik, Yazarlık türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789754342970 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öykü Yazma Teknikleri isimli kitap 239 sayfadan oluşuyor. Kitap Yazarların ve Yazar Adaylarının Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Öykü Yazma Teknikleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Divan Şiiri Yazıları kitabının da yazarı Mine Mengi tarafından kaleme alınan Eski Türk Edebiyatı Tarihi kitabı Akademik, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akçağ Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789753380416 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eski Türk Edebiyatı Tarihi isimli kitap 445 sayfadan oluşuyor. Eski Türk Edebiyatı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.3
Mukayeseli Edebiyat kitabının da yazarı İnci Enginün tarafından kaleme alınan Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789759952778 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.7
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Atsız Armağanı kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1975 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atsız Armağanı isimli kitap 445 sayfadan oluşuyor. Atsız Armağanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Edebiyat Tarihi Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Edebiyat Tarihi kitapları

Diğer Edebiyat Tarihi Kitapları

0.0
Üniversiteler İçin Eski Türk Edebiyatı Tarihi ve Eski Türk Edebiyatı Tarihi kitaplarının da yazarı Ahmet Atilla Şentürk tarafından kaleme alınan Eski Türk Edebiyatı Tarihi Metinleri kitabı Edebiyat, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789759951726 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eski Türk Edebiyatı Tarihi Metinleri isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Eski Türk Edebiyatı Tarihi Metinleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkçenin Ses Dizimi kitabının da yazarı Türkçenin Ses Dizimi ve Dünden Bugüne Türkiye'de Yabancı Dil kitaplarının da yazarı Ömer Demircan tarafından kaleme alınan Sait Faik Nasıl Yazar? kitabı Edebiyat, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Derin Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786054993352 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sait Faik Nasıl Yazar? isimli kitap 276 sayfadan oluşuyor. Sait Faik Nasıl Yazar? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Türk Edebiyatı Tarihi Bütün Eserleri 8 kitabı Halk Edebiyatı, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İrfan Yayıncılık yayınevinden 1999 yılında 00000IDE50088 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Edebiyatı Tarihi Bütün Eserleri 8 isimli kitap 179 sayfadan oluşuyor. Türk Edebiyatı Tarihi Bütün Eserleri 8 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.7
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Atsız Armağanı kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1975 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atsız Armağanı isimli kitap 445 sayfadan oluşuyor. Atsız Armağanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Türk Ülküsü kitabının da yazarı Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Atsız - Türk Ansiklopedisindeki Yazıları kitabı Referans ve Kaynak, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2011 yılında 9789754379044 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atsız - Türk Ansiklopedisindeki Yazıları isimli kitap 163 sayfadan oluşuyor. Atsız - Türk Ansiklopedisindeki Yazıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Tezkiretü'l Evliya ve Mantıku't-Tayr kitaplarının da yazarı Feridüddin Attar tarafından kaleme alınan İlahiname kitabı Referans ve Kaynak, Edebiyat Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kuşak Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786051562438 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlahiname isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. İlahiname kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.7
Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri ve Kültür Köprüsü kitaplarının da yazarı Nihad Sami Banarlı tarafından kaleme alınan Resimli Türk Edebiyatı Tarihi kitabı Edebiyat, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Devlet Kitapları yayınevinden 2008 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Resimli Türk Edebiyatı Tarihi isimli kitap 1366 sayfadan oluşuyor. Resimli Türk Edebiyatı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.2
Şuşu ve Üçtekeri kitabının da yazarı Yıldıray Karakiya tarafından kaleme alınan 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi kitabı Edebiyat Tarihi, Referans ve Kaynak türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hayykitap yayınevinden 2014 yılında 9786055181550 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Sistem Olarak Tarih (Ciltli) kitabının da yazarı Jose Ortega y Gasset tarafından kaleme alınan Sevgi Üstüne kitabı Edebiyat Tarihi, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9789753632133 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sevgi Üstüne isimli kitap 140 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yurdanur Salman çevirmiştir. Sevgi Üstüne kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Şiirin Sultanı Baki ve Tevhid Fuzuli kitaplarının da yazarı Mahmut Kaplan tarafından kaleme alınan Aynada Gizlenen Güzel kitabı Edebiyat Tarihi, Referans ve Kaynak türünde okuyucusu ile buluşuyor. Etkileşim Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051314366 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aynada Gizlenen Güzel isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Aynada Gizlenen Güzel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Şeytan'ın Biyografisi kitabının da yazarı Mehmet Yalar tarafından kaleme alınan Hazırlayıcı Faktörleri Işığında Modern Arap Edebiyatına Giriş kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Emin Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789944404518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hazırlayıcı Faktörleri Işığında Modern Arap Edebiyatına Giriş isimli kitap 197 sayfadan oluşuyor. Hazırlayıcı Faktörleri Işığında Modern Arap Edebiyatına Giriş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Satranç - Name-i Kebir kitabının da yazarı Firdevsi-i Rumi tarafından kaleme alınan Süleymanname-i Kebir kitabı Edebiyat Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 2009 yılında TDK Yayın No: 974 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Süleymanname-i Kebir isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Süleymanname-i Kebir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!