up
ara

Efsane Kitapları

Yeni Çıkan Efsane Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Efsane kitapları

En İyi Efsane Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Efsane kitapları
8.4
Deve Gözü kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Gün Olur Asra Bedel kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1995 yılında 9789754370539 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gün Olur Asra Bedel isimli kitap 420 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Gün Olur Asra Bedel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Amat kitabının da yazarı İhsan Oktay Anar tarafından kaleme alınan Efrasiyab'ın Hikayeleri kitabı Roman, Anadolu Efsaneleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789754706482 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Efrasiyab'ın Hikayeleri isimli kitap 242 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Efrasiyab'ın Hikayeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.2
Bir Bulut Kaynıyor Bu Diyar Baştanbaşa - 4 kitabının da yazarı Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Üç Anadolu Efsanesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750807459 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Anadolu Efsanesi isimli kitap 222 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Üç Anadolu Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Kral Ulis'in Serüveleri kitabının da yazarı Homeros tarafından kaleme alınan İlyada kitabı Mitoloji, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755103778 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlyada isimli kitap 592 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Derya Öztürk çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İlyada kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Osmanlıca Dersleri kitabının da yazarı Muharrem Ergin tarafından kaleme alınan Dede Korkut Kitabı kitabı Öykü, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Boğaziçi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754511222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dede Korkut Kitabı isimli kitap 212 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Dede Korkut Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Uruk Aslanı Gılgameş kitabının da yazarı Harald Braem tarafından kaleme alınan Gılgameş - Uruk Aslanı kitabı Tarihi Roman, Mitoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 0 yılında 9789757076100 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gılgameş - Uruk Aslanı isimli kitap 488 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Dirim çevirmiştir. Gılgameş - Uruk Aslanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
O'nu Böyle Sevdiler kitabının da yazarı Cevdet Kılıç tarafından kaleme alınan Bilgelik Hikayeleri kitabı Destan, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnsan Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789755745145 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilgelik Hikayeleri isimli kitap 358 sayfadan oluşuyor. Bilgelik Hikayeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
L'edera (Livello-3, 1800 Parole) kitabının da yazarı Grazia Deledda tarafından kaleme alınan Sardinya Efsaneleri kitabı Roman, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750712906 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sardinya Efsaneleri isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Sardinya Efsaneleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Altın Işık kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Kızılelma kitabı Milliyetçilik, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Karınca Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789944183727 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılelma isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kızılelma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Evliliğin Koruyucusu Hera kitabının da yazarı Evliliğin Koruyucusu Hera ve Uruk'un Ölümsüz Kralı Gılgameş kitaplarının da yazarı Robert Krugmann tarafından kaleme alınan Odysseia kitabı Mitoloji, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 1998 yılında 9789757076421 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Odysseia isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Atilla Dirim çevirmiştir. Odysseia kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Efsane Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Efsane kitapları

Diğer Efsane Kitapları

0.0
Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme kitabının da yazarı Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme ve Mistik Hint Erotizmi kitaplarının da yazarı Mircea Eliade tarafından kaleme alınan Demirciler ve Simyacılar kitabı Bilim, İlkçağ Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2003 yılında 9789758240852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demirciler ve Simyacılar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Emin Özcan çevirmiştir. Demirciler ve Simyacılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Uygur Halk Destanları 2 ve Yalmavuz Celmoğuz kitaplarının da yazarı Alimcan İnayet tarafından kaleme alınan Uygur Halk Destanları 1 kitabı Efsane, Destan türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789751616944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uygur Halk Destanları 1 isimli kitap 474 sayfadan oluşuyor. Uygur Halk Destanları 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Uygur Halk Destanları 1 kitabının da yazarı Alimcan İnayet tarafından kaleme alınan Uygur Halk Destanları 2 kitabı Efsane, Kültür türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789751625816 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uygur Halk Destanları 2 isimli kitap 188 sayfadan oluşuyor. Uygur Halk Destanları 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Uruk Aslanı Gılgameş kitabının da yazarı Harald Braem tarafından kaleme alınan Gılgameş - Uruk Aslanı kitabı Tarihi Roman, Mitoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 0 yılında 9789757076100 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gılgameş - Uruk Aslanı isimli kitap 488 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Dirim çevirmiştir. Gılgameş - Uruk Aslanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ural Batır Yerin ve Göğün Öyküsü ve Oğuz Ülkesinin Laneti Tepegöz kitaplarının da yazarı Atilla Dirim tarafından kaleme alınan Bozkırın Atlıları Oğuz... Beyrek... Dumrul... kitabı Din, Halk Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yurt Kitap Yayın yayınevinden 2013 yılında 9789757076964 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkırın Atlıları Oğuz... Beyrek... Dumrul... isimli kitap 252 sayfadan oluşuyor. Bozkırın Atlıları Oğuz... Beyrek... Dumrul... kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türk Mitoloji Sözlüğü (Altay - Yakut) ve Altay Destanları 2 kitaplarının da yazarı İbrahim Dilek tarafından kaleme alınan Altay Destanları 3 kitabı Efsane, Destan türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 2018 yılında TDK Yayın No: 890 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Altay Destanları 3 isimli kitap 463 sayfadan oluşuyor. Altay Destanları 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi (2 Cilt) kitabının da yazarı Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi (2 Cilt) ve Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi Cilt 2: Metinler kitaplarının da yazarı Metin Ergun tarafından kaleme alınan Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi Cilt 1: İnceleme kitabı Efsane, Destan türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 1997 yılında 2880000063292 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi Cilt 1: İnceleme isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Türk Dünyası Efsanelerinde Değişme Motifi Cilt 1: İnceleme kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türk Dilinin Yurtları ve Ritim Eğitimi ve Modern Dans kitaplarının da yazarı Nevzat Özkan tarafından kaleme alınan Gagavuz Destanları kitabı Destan, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Dil Kurumu Yayınları yayınevinden 2007 yılında TDK Yayın No: 896 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gagavuz Destanları isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Gagavuz Destanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.8
Seri Katiller 2 (Cep Boy) kitabının da yazarı Fikret Topallı tarafından kaleme alınan Baba, Dışarıda Bir Melek Var! kitabı Efsane, Destan türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786055016029 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Baba, Dışarıda Bir Melek Var! isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Baba, Dışarıda Bir Melek Var! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Sayın Başkan ve Gözleri Açık Gidenler kitaplarının da yazarı M. Angel Asturias tarafından kaleme alınan Guatemala Efsaneleri kitabı Mitoloji, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yordam Edebiyat yayınevinden 2016 yılında 9786051721583 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Guatemala Efsaneleri isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Guatemala Efsaneleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Red Kit 68 - Ödül Avcısı kitabının da yazarı Red Kit 68 - Ödül Avcısı ve Red Kit - Toplu Albümleri 10 kitaplarının da yazarı Goscinny tarafından kaleme alınan Red Kit 69 - Vahşi Batı Efsanesi kitabı Batı Edebiyatı, Batı Klasikleri, Efsane türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750825880 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Red Kit 69 - Vahşi Batı Efsanesi isimli kitap 48 sayfadan oluşuyor. Red Kit 69 - Vahşi Batı Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Panislavizm ve Rus Milliyetçiliği kitabının da yazarı Özlem Sert tarafından kaleme alınan Yedi Uyurlar Efsanesi kitabı Efsane, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Phoenix Yayınevi yayınevinden 2018 yılında 9786055738273 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yedi Uyurlar Efsanesi isimli kitap 197 sayfadan oluşuyor. Yedi Uyurlar Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!