up
ara
ÜYELER
DİĞER

Etnoloji Kitapları

Yeni Çıkan Etnoloji Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Etnoloji kitapları

En İyi Etnoloji Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Etnoloji kitapları
9.0
Altın Işık kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Türkçülüğün Esasları kitabı Siyaset, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9786051551920 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkçülüğün Esasları isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türkçülüğün Esasları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
BuyrukBeloyannis'in Öyküsü kitabının da yazarı Dido Sotiriyu (Dido Sotiriu) tarafından kaleme alınan Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabı Roman (Çeviri), Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789750701337 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Benden Selam Söyle Anadolu'ya isimli kitap 262 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Tokatlı çevirmiştir. Kitap Kaynak sayılacak kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Konsantremi Bozma! Medya ve Medyatik Türkçe Notları kitabının da yazarı Emre Kongar tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda Türkiye kitabı Siyaset, Kürt Sorunu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2012 yılında 9789751406248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21. Yüzyılda Türkiye isimli kitap 725 sayfadan oluşuyor. 21. Yüzyılda Türkiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ali Tayyar Önder tarafından kaleme alınan Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabı Araştırma - İnceleme, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 2007 yılında 9786054125036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'nin Etnik Yapısı isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Çöküş Medeniyetler Nasıl Ayakta Kalır Ya Da Yıkılır? kitabının da yazarı Jared Diamond tarafından kaleme alınan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabı Etnoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akılçelen Kitaplar yayınevinden 2016 yılında 9786055381554 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? isimli kitap 696 sayfadan oluşuyor. Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Gümüş Yol kitabının da yazarı Gümüş Yol ve İnci kitaplarının da yazarı Colin Falconer tarafından kaleme alınan Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk kitabı Roman (Çeviri), Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2000 yılında 9789751016409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk isimli kitap 547 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Hilmi Artan çevirmiştir. Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Salyangoz Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9786050040043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Türk Eliçin çevirmiştir. Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Sinema, Benim Memleketim ve Türk Tarihinden Sayfalar kitaplarının da yazarı Fatih Akın tarafından kaleme alınan Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabı Etnoloji, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kum Saati Yayıncılık yayınevinden 2010 yılında 9789756199213 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Azınlık Politikaları isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Alexandre Grigoriantz tarafından kaleme alınan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabı Kafkasya, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Binyıl yayınevinden 2014 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Doğan Yurdakul çevirmiştir. Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Etnoloji Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Etnoloji kitapları

Diğer Etnoloji Kitapları

0.0
Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme kitabının da yazarı Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme ve Mistik Hint Erotizmi kitaplarının da yazarı Mircea Eliade tarafından kaleme alınan Demirciler ve Simyacılar kitabı Bilim, İlkçağ Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2003 yılında 9789758240852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demirciler ve Simyacılar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Emin Özcan çevirmiştir. Demirciler ve Simyacılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yehova Şahitleri Dinler Tarihi Bakımından Eleştirel Bir İnceleme ve Türkiye'de Adak ve Adak Yerleri kitaplarının da yazarı Hikmet Tanyu tarafından kaleme alınan Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler 1-2 (Takım) kitabı Etnoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Elips Kitapları yayınevinden 2010 yılında 0000IDE194299 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler 1-2 (Takım) isimli kitap 954 sayfadan oluşuyor. Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler 1-2 (Takım) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yamyamlar Ve Krallar ve İnekler Domuzlar Savaşlar ve Cadılar kitaplarının da yazarı Marvin Harris tarafından kaleme alınan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabı Kültür, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 2009 yılında 9789755331195 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye M. Fatih Gümüş çevirmiştir. İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yağma Ülkenin Mimarı ve Çerkesleri Anlamak kitaplarının da yazarı Yalçın Karadaş tarafından kaleme alınan Çerkes Kimliği kitabı Araştırma - İnceleme, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sorun Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789754311761 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çerkes Kimliği isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Çerkes Kimliği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yabancı Gözüyle Cumhuriyet Türkiyesi ve Divan Bahçesi kitaplarının da yazarı Nurer Uğurlu tarafından kaleme alınan Günümüz Şaman Türkleri kitabı Etnoloji, Şamanizm türünde okuyucusu ile buluşuyor. Örgün Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786054795048 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Günümüz Şaman Türkleri isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Günümüz Şaman Türkleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ve Bir Gün Babam Zenci Oldu ve Kimlik Bulmacası İçin Kılavuz kitaplarının da yazarı Ahmet Güngören tarafından kaleme alınan SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları kitabı Sanat, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yol Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789757569589 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. SineantroposMarjinal Antropoloji Yazıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türklük İncelemeleri kitabının da yazarı Avram Galanti (Abraham Galante) tarafından kaleme alınan Türkler ve Yahudiler kitabı Azınlıklar, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. yayınevinden 1994 yılında 00000IDE50408 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkler ve Yahudiler isimli kitap 235 sayfadan oluşuyor. Türkler ve Yahudiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkler ve Yahudiler kitabının da yazarı Avram Galanti (Abraham Galante) tarafından kaleme alınan Türklük İncelemeleri kitabı Sosyoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeditepe Yayınevi yayınevinden 2004 yılında 9799756480310 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türklük İncelemeleri isimli kitap 246 sayfadan oluşuyor. Türklük İncelemeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türkiye'de Azınlıklar ve Türkiyeli Gayrimüslimler Üzerine Yazılar kitaplarının da yazarı Baskın Oran tarafından kaleme alınan Küreselleşme ve Azınlıklar kitabı Siyaset, Küreselleşme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmaj Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789757852827 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küreselleşme ve Azınlıklar isimli kitap 183 sayfadan oluşuyor. Küreselleşme ve Azınlıklar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Türk Soykırımında Fransız Ermeni İlişkileriBelgeler, Mektuplar ve Resmi Yazışmalarla kitabının da yazarı Ali Özoğlu tarafından kaleme alınan Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK kitabı Din, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Toplumsal Dönüşüm Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789756448960 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Türk - Ermeni İlişkileri Bibliyografyası, Bibliography of Turco - Armenian Relations kitabının da yazarı Erdal İlter tarafından kaleme alınan Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri kitabı Sol Siyaset, Ermeni Meselesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turan Kültür Vakfı Yayınları yayınevinden 1995 yılında 9789757893080 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!