up
ara
ÜYELER
DİĞER

Çok Satan Etnoloji Kitapları

Kitapların raflara eklenme sayıları baz alınarak en çok satan Etnoloji kitapları listesi oluşturulmuştur.
9.0
Altın Işık kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Türkçülüğün Esasları kitabı Siyaset, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9786051551920 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkçülüğün Esasları isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türkçülüğün Esasları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Robert B. Edgerton tarafından kaleme alınan Hasta Toplumlar kitabı İnsan ve Toplum, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Buzdağı Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786058487413 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hasta Toplumlar isimli kitap 366 sayfadan oluşuyor. Hasta Toplumlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
BuyrukBeloyannis'in Öyküsü kitabının da yazarı Dido Sotiriyu (Dido Sotiriu) tarafından kaleme alınan Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabı Roman (Çeviri), Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789750701337 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Benden Selam Söyle Anadolu'ya isimli kitap 262 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Tokatlı çevirmiştir. Kitap Kaynak sayılacak kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Folklor Teori ve Tarih kitabının da yazarı Vladimir Propp tarafından kaleme alınan Masalın Biçimbilimi kitabı Araştırma - İnceleme, Masal türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944883160 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Masalın Biçimbilimi isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Masalın Biçimbilimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Salyangoz Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9786050040043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Türk Eliçin çevirmiştir. Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ali Tayyar Önder tarafından kaleme alınan Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabı Araştırma - İnceleme, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 2007 yılında 9786054125036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'nin Etnik Yapısı isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Rayna R. Reiter tarafından kaleme alınan Kadın Antroropolojisi kitabı Kadın, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dipnot yayınevinden 2009 yılında 9786054878154 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadın Antroropolojisi isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Bürge Abiral çevirmiştir. Kadın Antroropolojisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme kitabının da yazarı Zalmoksis'ten Cengiz Han'a Daçya ve Doğu Avrupa Folkloru ve Dini Üzerine Karşılaştımalı Bir İnceleme ve Mistik Hint Erotizmi kitaplarının da yazarı Mircea Eliade tarafından kaleme alınan Demirciler ve Simyacılar kitabı Bilim, İlkçağ Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2003 yılında 9789758240852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demirciler ve Simyacılar isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Emin Özcan çevirmiştir. Demirciler ve Simyacılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Çöküş Medeniyetler Nasıl Ayakta Kalır Ya Da Yıkılır? kitabının da yazarı Jared Diamond tarafından kaleme alınan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabı Etnoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akılçelen Kitaplar yayınevinden 2016 yılında 9786055381554 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? isimli kitap 696 sayfadan oluşuyor. Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Büyü, Bilim ve Din ve Vahşilerin Cinsel Yaşamı kitaplarının da yazarı Bronislaw Malinowski tarafından kaleme alınan Yabanıl Toplumda Suç ve Gelenek kitabı Etnoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053755128 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yabanıl Toplumda Suç ve Gelenek isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Şemsa Yeğin çevirmiştir. Yabanıl Toplumda Suç ve Gelenek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yamyamlar Ve Krallar ve İnekler Domuzlar Savaşlar ve Cadılar kitaplarının da yazarı Marvin Harris tarafından kaleme alınan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabı Kültür, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 2009 yılında 9789755331195 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye M. Fatih Gümüş çevirmiştir. İnekler, Domuzlar, Savaşlar Ve Cadı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ortadoğu Uygarlık Mirası ve Ortadoğu Uygarlık Mirası 2 kitaplarının da yazarı Muazzez İlmiye Çığ tarafından kaleme alınan Sumerliler Türklerin Bir Koludur kitabı İnsan ve Toplum, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789753437691 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sumerliler Türklerin Bir Koludur isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Sumerliler Türklerin Bir Koludur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Mavi Kuşu Gören Var mı kitabının da yazarı Mavi Kuşu Gören Var mı ve Piyango kitaplarının da yazarı Çetin Öner tarafından kaleme alınan Şu Bizim Çerkesler kitabı Sosyoloji, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789758440733 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şu Bizim Çerkesler isimli kitap 105 sayfadan oluşuyor. Şu Bizim Çerkesler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Biz Kimiz? (Türklüğün Kimlik Şifresi) kitabının da yazarı Reha Oğuz Türkkan tarafından kaleme alınan Türkler ve Kızılderililer (Kızılderililer Türk mü? Atatürk'ün Son 20 Yılını Verdiği Büyük Araştırma) kitabı Tarih, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2007 yılında 9786055943837 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkler ve Kızılderililer (Kızılderililer Türk mü? Atatürk'ün Son 20 Yılını Verdiği Büyük Araştırma) isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Türkler ve Kızılderililer (Kızılderililer Türk mü? Atatürk'ün Son 20 Yılını Verdiği Büyük Araştırma) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Bartolome de Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderili Katliamı kitabı Azınlıklar, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Babıali Kültür Yayıncılığı yayınevinden 2005 yılında 9789758486830 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderili Katliamı isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ömer Faruk Birpınar çevirmiştir. Kızılderili Katliamı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2.0
Biz Kimiz? (Türklüğün Kimlik Şifresi) ve Etkin Hafıza Teknikleri kitaplarının da yazarı Reha Oğuz Türkkan tarafından kaleme alınan Kızılderililer ve Türkler kitabı İlkçağ Tarihi, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. E Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789753901468 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer ve Türkler isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kızılderililer ve Türkler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Fırtınadaki Kirpi ve Pandanın Başparmağı kitaplarının da yazarı Stephen Jay Gould tarafından kaleme alınan İnsanın Yanlış Ölçümü kitabı Antropoloji, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Versus Kitap Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786054972012 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsanın Yanlış Ölçümü isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ebru Kılıç çevirmiştir. İnsanın Yanlış Ölçümü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Cindy M. Meston tarafından kaleme alınan Kadınlar Neden Seks Yapar kitabı Sosyoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789754344066 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadınlar Neden Seks Yapar isimli kitap 366 sayfadan oluşuyor. Kadınlar Neden Seks Yapar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Sinema, Benim Memleketim ve Türk Tarihinden Sayfalar kitaplarının da yazarı Fatih Akın tarafından kaleme alınan Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabı Etnoloji, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kum Saati Yayıncılık yayınevinden 2010 yılında 9789756199213 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Azınlık Politikaları isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Alexandre Grigoriantz tarafından kaleme alınan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabı Kafkasya, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Binyıl yayınevinden 2014 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Doğan Yurdakul çevirmiştir. Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı 90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? ve Doxa - Sayı 5 kitaplarının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Tarihi Kentler ve Ermeniler - Van kitabı Araştırma - İnceleme, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aras Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786055753757 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarihi Kentler ve Ermeniler - Van isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Tarihi Kentler ve Ermeniler - Van kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kaushik Sunder Rajan tarafından kaleme alınan Biyokapital kitabı Antropoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789753428545 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Biyokapital isimli kitap 376 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ayşe Deniz Temiz çevirmiştir. Biyokapital kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Konsantremi Bozma! Medya ve Medyatik Türkçe Notları kitabının da yazarı Emre Kongar tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda Türkiye kitabı Siyaset, Kürt Sorunu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2012 yılında 9789751406248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21. Yüzyılda Türkiye isimli kitap 725 sayfadan oluşuyor. 21. Yüzyılda Türkiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Resmi Tarih Tartışmaları 5 ve Daxuyaniyen Li Ser Rewşenbire Kurd kitaplarının da yazarı İsmail Beşikçi tarafından kaleme alınan Kürt Aydını Üzerine Düşünceler kitabı Azınlıklar, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İsmail Beşikçi Vakfı yayınevinden 2013 yılında 9786056835247 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kürt Aydını Üzerine Düşünceler isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kürt Aydını Üzerine Düşünceler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 6