up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tüm Etnoloji Kitapları

Etnoloji üzerine yazılmış toplam 128 kitap listelenmektedir.
9.0
Altın Işık kitabının da yazarı Ziya Gökalp tarafından kaleme alınan Türkçülüğün Esasları kitabı Siyaset, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 0 yılında 9786051551920 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkçülüğün Esasları isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunması Gereken Tarih Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türkçülüğün Esasları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
BuyrukBeloyannis'in Öyküsü kitabının da yazarı Dido Sotiriyu (Dido Sotiriu) tarafından kaleme alınan Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabı Roman (Çeviri), Anı, Hatıra türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789750701337 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Benden Selam Söyle Anadolu'ya isimli kitap 262 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Atilla Tokatlı çevirmiştir. Kitap Kaynak sayılacak kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Benden Selam Söyle Anadolu'ya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Konsantremi Bozma! Medya ve Medyatik Türkçe Notları kitabının da yazarı Emre Kongar tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda Türkiye kitabı Siyaset, Kürt Sorunu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 2012 yılında 9789751406248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 21. Yüzyılda Türkiye isimli kitap 725 sayfadan oluşuyor. 21. Yüzyılda Türkiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ali Tayyar Önder tarafından kaleme alınan Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabı Araştırma - İnceleme, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kripto yayınevinden 2007 yılında 9786054125036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'nin Etnik Yapısı isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Türkiye'nin Etnik Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Çöküş Medeniyetler Nasıl Ayakta Kalır Ya Da Yıkılır? kitabının da yazarı Jared Diamond tarafından kaleme alınan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabı Etnoloji, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akılçelen Kitaplar yayınevinden 2016 yılında 9786055381554 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? isimli kitap 696 sayfadan oluşuyor. Düne Kadar Dünya Eski Toplumlardan Ne Öğrenebiliriz? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) kitabının da yazarı Yerlilerin Gözyaşları (Yerlilerin Yok Edilişinin Kısa Tarihi) ve Kızılderililer kitaplarının da yazarı Bartolomeo De Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabı Tarih, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Şule Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789757796244 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Meryem Ural çevirmiştir. Kızılderililer Nasıl Yok Edildi? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Gümüş Yol kitabının da yazarı Gümüş Yol ve İnci kitaplarının da yazarı Colin Falconer tarafından kaleme alınan Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk kitabı Roman (Çeviri), Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2000 yılında 9789751016409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk isimli kitap 547 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Hilmi Artan çevirmiştir. Aztekler - Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Richard E. Nisbett tarafından kaleme alınan Düşüncenin Coğrafyası kitabı Sosyoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789754342802 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşüncenin Coğrafyası isimli kitap 198 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gül Çağalı Güven çevirmiştir. Düşüncenin Coğrafyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Sözcükler kitabının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabı Antropoloji, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Salyangoz Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9786050040043 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Türk Eliçin çevirmiştir. Yahudi Düşmanı - Antisemitin Portresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Robert B. Edgerton tarafından kaleme alınan Hasta Toplumlar kitabı İnsan ve Toplum, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Buzdağı Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786058487413 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hasta Toplumlar isimli kitap 366 sayfadan oluşuyor. Hasta Toplumlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Alexandre Grigoriantz tarafından kaleme alınan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabı Kafkasya, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Binyıl yayınevinden 2014 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Doğan Yurdakul çevirmiştir. Kafkasya Halkları - Tarihi ve Etnografik Bir Sentez kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Erk Öyküleri kitabının da yazarı Carlos Castaneda tarafından kaleme alınan Ixtlan Yolculuğu kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Söz Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9759549158 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ixtlan Yolculuğu isimli kitap 310 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nevzat Erkmen çevirmiştir. Ixtlan Yolculuğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Resmi Tarih Tartışmaları 5 ve Daxuyaniyen Li Ser Rewşenbire Kurd kitaplarının da yazarı İsmail Beşikçi tarafından kaleme alınan Kürt Aydını Üzerine Düşünceler kitabı Azınlıklar, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İsmail Beşikçi Vakfı yayınevinden 2013 yılında 9786056835247 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kürt Aydını Üzerine Düşünceler isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kürt Aydını Üzerine Düşünceler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Bartolome de Las Casas tarafından kaleme alınan Kızılderili Katliamı kitabı Azınlıklar, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Babıali Kültür Yayıncılığı yayınevinden 2005 yılında 9789758486830 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderili Katliamı isimli kitap 136 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ömer Faruk Birpınar çevirmiştir. Kızılderili Katliamı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Georges de Maleville tarafından kaleme alınan 1915 Osmanlı-Rus Ermeni Trajedisi Fransız Avukatın Ermeni Tezleri Karşısında Türkiye Savunması kitabı Politika, Azınlıklar türünde okuyucusu ile buluşuyor. Toplumsal Dönüşüm Yayınları yayınevinden 2006 yılında 9789758269150 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 1915 Osmanlı-Rus Ermeni Trajedisi Fransız Avukatın Ermeni Tezleri Karşısında Türkiye Savunması isimli kitap 146 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nejdet Bakkaloğlu çevirmiştir. 1915 Osmanlı-Rus Ermeni Trajedisi Fransız Avukatın Ermeni Tezleri Karşısında Türkiye Savunması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Türk - Ermeni İlişkileri Bibliyografyası, Bibliography of Turco - Armenian Relations kitabının da yazarı Erdal İlter tarafından kaleme alınan Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri kitabı Sol Siyaset, Ermeni Meselesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turan Kültür Vakfı Yayınları yayınevinden 1995 yılında 9789757893080 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Sosyalist Ermeniler ve Silahlanma Faaliyetleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Sinema, Benim Memleketim ve Türk Tarihinden Sayfalar kitaplarının da yazarı Fatih Akın tarafından kaleme alınan Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabı Etnoloji, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kum Saati Yayıncılık yayınevinden 2010 yılında 9789756199213 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Azınlık Politikaları isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Azınlık Politikaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Gelecek Tasavvurumuz ve Ortadoğu İntifadası kitabının da yazarı Hamza Türkmen tarafından kaleme alınan Ulusçuluk Çıkmazı kitabı Siyaset, Politika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ekin Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789758507573 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ulusçuluk Çıkmazı isimli kitap 237 sayfadan oluşuyor. Ulusçuluk Çıkmazı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Modern Dünya En Büyük Ekonomik Kriz kitabının da yazarı Vedat Akman tarafından kaleme alınan Bence Black & White kitabı Din, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Düşünen Adam Yayınları yayınevinden 1993 yılında 1233220 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bence Black & White isimli kitap 105 sayfadan oluşuyor. Bence Black & White kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Dennis Renault tarafından kaleme alınan Kızılderili Bilgeliği kitabı İnsan ve Toplum, Antropoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Meta Basım Yayım yayınevinden 2002 yılında 9789758584055 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızılderili Bilgeliği isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bora Ercan çevirmiştir. Kızılderili Bilgeliği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Folklor Teori ve Tarih kitabının da yazarı Vladimir Propp tarafından kaleme alınan Masalın Biçimbilimi kitabı Araştırma - İnceleme, Masal türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944883160 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Masalın Biçimbilimi isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Kitap Sinemayla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken En İyi Sinema Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Masalın Biçimbilimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Sözcükler kitabının da yazarı Sözcükler ve Le mur kitaplarının da yazarı Jean Paul Sartre tarafından kaleme alınan Yahudi Sorunu kitabı Siyaset, Azınlıklar türünde okuyucusu ile buluşuyor. İleri Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789756288368 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yahudi Sorunu isimli kitap 121 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Serap Yeşiltuna çevirmiştir. Yahudi Sorunu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Hayatta Kalanlar ve Barış Sıcağı Kardeşlik, Sevgi, Barış Şiirleri kitaplarının da yazarı Kemal Yalçın tarafından kaleme alınan Emanet Çeyiz Mübadele İnsanları kitabı Politika, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Birzamanlar Yayıncılık yayınevinden 2006 yılında 9789756158036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Emanet Çeyiz Mübadele İnsanları isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Emanet Çeyiz Mübadele İnsanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Mavi Kuşu Gören Var mı kitabının da yazarı Mavi Kuşu Gören Var mı ve Piyango kitaplarının da yazarı Çetin Öner tarafından kaleme alınan Şu Bizim Çerkesler kitabı Sosyoloji, Etnoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789758440733 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şu Bizim Çerkesler isimli kitap 105 sayfadan oluşuyor. Şu Bizim Çerkesler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Ruth M. Underhill tarafından kaleme alınan Papago Kadını kitabı Etnoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789753314985 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Papago Kadını isimli kitap 205 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Çiğdem Girgiç Çalap çevirmiştir. Papago Kadını kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 6