up
ara
ÜYELER
DİĞER

Hikaye Kitapları

Yeni Çıkan Hikaye Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Hikaye kitapları

En İyi Hikaye Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Hikaye kitapları
9.2
Gezegenler arası seyahate çıkan Küçük Prens , dünyadan geçerken dünyayı ve insanları bir çocuğun hayal dünyasının enginliğiyle anlatır.
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
7.7
Okuldan atılan Holden Caulfield evden kaçma planları yapmaktadır. Kitapta Holden’in üç gün boyunca yaşadıkları anlatılmaktadır. Ailesi ve arkadaşları ile sorunlar yaşayan Holden kız kardeşi ile birlikte bazı sorunların üstesinden gelmeye çalışacaktır.
8.2
Kitapta, insanların yanında yaşamaya başlayan vahşi bir köpeğin ilk başlarda vahşileşmesi, kendi doğasını keşfetmesi ve sonra en son sahibinin sevgisi ve merhameti karşısında evcilleşmesini anlatılır.
8.5
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Gün Olur Asra Bedel kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Beyaz Gemi kitabı Hikaye, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2013 yılında 9789752473003 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beyaz Gemi isimli kitap 174 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Beyaz Gemi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Ulduz Kız ve Kargalar kitabının da yazarı Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Küçük Kara Balık kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755109725 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Kara Balık isimli kitap 60 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Kara Balık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Eylembilim kitabının da yazarı Oğuz Atay tarafından kaleme alınan Korkuyu Beklerken kitabı Aile Hayatı, Aile İlişkileri, Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789754701586 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Korkuyu Beklerken isimli kitap 196 sayfadan oluşuyor. Kitap Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Korkuyu Beklerken kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Değirmen kitabının da yazarı Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan Sırça Köşk - Bütün Yapıtları kitabı Roman, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750806629 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sırça Köşk - Bütün Yapıtları isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sırça Köşk - Bütün Yapıtları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Uzun Hikaye kitabı Öykü (Yerli), Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789759953331 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uzun Hikaye isimli kitap 114 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uzun Hikaye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Hikaye Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Hikaye kitapları

Diğer Hikaye Kitapları

10.0
“Bir bahar günü Sait Faik ve Orhan Veli ile birlikte yaptığımız bir Boğaz gezintisini anımsıyorum. Üsküdar’dan Beykoz’a kadar her iskelede Sait beni sınava çekmişti: ‘Şu iskeleyi anlatmak gerekse neresinden başlarsın?’ Anadoluhisarı İskelesi’nin yanında küçük bir kahve vardır. ‘Haydi’ dedi, ‘mademki hikâyecisin, şu kahvede ilk gözüne çarpan nedir, söyle bakalım?’ Baktım üç dört kişi oturmuş, kâğıt oynuyor, kahve içiyor, duvarda birtakım basma resimler… İran şahının, Atatürk’le resmi falan. ‘Bu resimleri belirtirim’ dedim. Kızdı birden, ‘Ulan!’ dedi, ‘o kenarda tek başına oturan ihtiyar sakallı var ya? İşte asıl hikâye o be?’ ” Oktay Akbal, Şair Dostlarım, 1964.
10.0
“Bir bahar günü Sait Faik ve Orhan Veli ile birlikte yaptığımız bir Boğaz gezintisini anımsıyorum. Üsküdar’dan Beykoz’a kadar her iskelede Sait beni sınava çekmişti: ‘Şu iskeleyi anlatmak gerekse neresinden başlarsın?’ Anadoluhisarı İskelesi’nin yanında küçük bir kahve vardır. ‘Haydi’ dedi, ‘mademki hikâyecisin, şu kahvede ilk gözüne çarpan nedir, söyle bakalım?’ Baktım üç dört kişi oturmuş, kâğıt oynuyor, kahve içiyor, duvarda birtakım basma resimler… İran şahının, Atatürk’le resmi falan. ‘Bu resimleri belirtirim’ dedim. Kızdı birden, ‘Ulan!’ dedi, ‘o kenarda tek başına oturan ihtiyar sakallı var ya? İşte asıl hikâye o be?’ ” Oktay Akbal, Şair Dostlarım, 1964.
7.5
Zülfü Livaneli’den İstanbul’a ve onun yazarlarına, şairlerine saygı duruşu: Gölgeler
0.0
Zeytin Okula Gitmek İstemiyor ve Cingöz'ün Kardeşi Oluyor kitaplarının da yazarı Christian Lamblin tarafından kaleme alınan Cingöz Karanlıktan Korkuyor kitabı Hikaye, Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tudem Eğitim Hizmetleri Ders Kitapları yayınevinden 2009 yılında 9789944697200 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cingöz Karanlıktan Korkuyor isimli kitap 24 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Yağmur Ceylan Uslu çevirmiştir. Cingöz Karanlıktan Korkuyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Zeynep Lal Büyürken - Resimler Rengarenkler kitabının da yazarı İclal Aydın tarafından kaleme alınan Yaz Bitmesin... kitabı Roman, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789753316019 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaz Bitmesin... isimli kitap 159 sayfadan oluşuyor. Yaz Bitmesin... kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Yüreğim Dağlardadır / Yaşamak Vakti ve İnsanlık Komedisi kitaplarının da yazarı William Saroyan tarafından kaleme alınan Tracy'nin Kaplanı kitabı Hikaye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1999 yılında 9789754581621 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tracy'nin Kaplanı isimli kitap 87 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Zeyyat Selimoğlu çevirmiştir. Tracy'nin Kaplanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Yunus Emre'den Yüreğinizi Isıtan Sözler ve Hikayeler kitabının da yazarı Ender H. Derince tarafından kaleme alınan Manolya Kokulu Hikayeler kitabı Öykü (Yerli), Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053847403 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Manolya Kokulu Hikayeler isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Manolya Kokulu Hikayeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
You and You and You kitabının da yazarı Per Nilsson tarafından kaleme alınan Milena Diye Bir Kız Sevdim kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kanat Çocuk yayınevinden 1970 yılında 9789758859948 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milena Diye Bir Kız Sevdim isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ali Arda çevirmiştir. Milena Diye Bir Kız Sevdim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yorgun Mayıs Kısrakları ve Perize-Ezan Vakti Beethoven kitaplarının da yazarı Yılmaz Karakoyunlu tarafından kaleme alınan Ekinler Gece Büyür kitabı Edebiyat, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 6050917208 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ekinler Gece Büyür isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Ekinler Gece Büyür kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Yokuşa Akan Sular kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Hüzün ve Tesadüf kitabı Hikaye, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789759953720 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hüzün ve Tesadüf isimli kitap 90 sayfadan oluşuyor. Hüzün ve Tesadüf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2.0
Yine de Aşk ve İslam'ın Özüne Yolculuk kitaplarının da yazarı Ahmet Mercan tarafından kaleme alınan Emek Ne Demek? kitabı Çocuk, Hikaye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Edam Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789944111515 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Emek Ne Demek? isimli kitap 16 sayfadan oluşuyor. Emek Ne Demek? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yıldızsız Ülke 2 Kunikul'un Peşinde kitabının da yazarı Dilşad Çelebi tarafından kaleme alınan Şatşat Nereye - Yıldızsız Ülke kitabı Hikaye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Egmont Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786050905014 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şatşat Nereye - Yıldızsız Ülke isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Şatşat Nereye - Yıldızsız Ülke kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!