up
ara
ÜYELER
DİĞER

Klasik Kitapları

Yeni Çıkan Klasik Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Klasik kitapları

En İyi Klasik Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Klasik kitapları
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
8.6
Ailesinin öldürülmesinden sonra yanında yaşamaya başladığı ailenin tek kızı Muazzez'le aşk yaşamaya başlayan Kuyucaklı Yusuf'un hikayesi anlatılmaktadır.
8.8
Kendisini toplumdan soyutlamış kendi deyimiyle "hasta" bir insan olan isimsiz kahramanımızın neden kendini soyutladığını, insanlardan neden nefret ettiğini, kendi çelişkilerini ve neden kendini yeraltına kapattığını anlatır.
8.5
Büyülü güçlere sahip bir çingenenin akraba evliliği yüzünden domuz kuyruklu bir ailenin yüz yıllık lanetli ve yalnız hayatını anlattığı yazılara göre bu ailenin ve lanetlerinin son bulması için bütün ailenin yok olması gerekmektedir. Ve ailenin son üyesi bu yazıları bulduğunda dışarıda bir fırtına esmeye başlar. Artık ailenin son ferdinin de ölme zamanı gelmiştir.
7.6
Küçük Şeyler kitabının da yazarı Samipaşazade Sezai tarafından kaleme alınan Sergüzeşt kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789759088828 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sergüzeşt isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sergüzeşt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Otuzunda Kadın kitabının da yazarı Honore de Balzac tarafından kaleme alınan Vadideki Zambak kitabı Klasik, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755101798 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vadideki Zambak isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Tahsin Yücel çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Vadideki Zambak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
İnsanlarımız kitabının da yazarı Maksim Gorki tarafından kaleme alınan Ana kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9789752973381 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ana isimli kitap 332 sayfadan oluşuyor. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Ana kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
1930’larda ABD’de ortaya çıkan Büyük Göç’e ve bu göçün beraberinde getirdiği toplumsal sorunlara değinirken daha iyi bir yaşam hayali ile Oklahoma’dan Kaliforniya’ya doğru yola çıkan Joad ailesinin öyküsünü anlatır.
8.9
Alexandre Dumas'ın yazdığı tarihi kurgu romanı Monte Kristo Kontu'nda haksız yere tutuklanarak yıllarını hücrede geçirdikten sonra kaçmayı başaran ve zengin olarak intikam almak üzere geri dönen Edmond Dantes'in hikayesi anlatılıyor.

Çok Satan Klasik Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Klasik kitapları

Diğer Klasik Kitapları

7.0
Yeşil Işın kitabının da yazarı Antonin Varenne tarafından kaleme alınan Düşkünler kitabı Roman, Klasik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2012 yılında 9786050909968 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşkünler isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Işıl Türkşen çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Düşkünler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Uçarı, yaramaz ve büyüdükçe çok güzelleşen Çalıkuşu Feride'nin hayatı, aşkı, öğretmenlik yılları ve arka plandaki Anadolu halkının yaşayışını, 1.Dünya Savaşını ve Osmanlı'nın son zamanlarını konu alan roman bir Türk Klasik Romanıdır.
7.5
The War of the Worlds kitabının da yazarı The War of the Worlds ve En Güzel Hayalet Hikayeleri kitaplarının da yazarı H. G. Wells tarafından kaleme alınan Dünyalar Savaşı kitabı Klasik, Bilim Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2015 yılında 9786053757412 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyalar Savaşı isimli kitap 247 sayfadan oluşuyor. Dünyalar Savaşı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Tatlı Perşembe kitabının da yazarı Tatlı Perşembe ve Bilinmeyen Bir Tanrıya kitaplarının da yazarı John Steinbeck tarafından kaleme alınan The Grapes of Wrath kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Penguin yayınevinden 2014 yılında 9780141185064 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan The Grapes of Wrath isimli kitap 476 sayfadan oluşuyor. The Grapes of Wrath kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Sevda Peşinde / Kadın Erkekleşince kitabının da yazarı Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan Şıpsevdi Bütün Eserleri 3 kitabı Klasik, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752894761 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şıpsevdi Bütün Eserleri 3 isimli kitap 475 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şıpsevdi Bütün Eserleri 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Şairin Ölümü kitabının da yazarı Mihail Yuryeviç Lermontov tarafından kaleme alınan Zamanımızın Bir Kahramanı kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789750710513 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zamanımızın Bir Kahramanı isimli kitap 188 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ülkü Tamer çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Zamanımızın Bir Kahramanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Rüya Roman ve Düşsel Öykü kitaplarının da yazarı Arthur Schnitzler tarafından kaleme alınan Yunan Dansçı Kız kitabı Öykü, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2015 yılında 9786059315852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yunan Dansçı Kız isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Yunan Dansçı Kız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Robinson Crusoe (İngilizce) kitabının da yazarı Robinson Crusoe (İngilizce) ve Veba Yılı Günlüğü kitaplarının da yazarı Daniel Defoe tarafından kaleme alınan Rabinson Crusoe'nun Yeni Maceraları kitabı Roman (Çeviri), Klasik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2016 yılında 9786051554419 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Rabinson Crusoe'nun Yeni Maceraları isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Belma Aksun çevirmiştir. Rabinson Crusoe'nun Yeni Maceraları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Rahip Mouret'nin Günahı kitabının da yazarı Emile Zola tarafından kaleme alınan Germinal kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oda Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753853491 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Germinal isimli kitap 524 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nesrin Altınova çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Germinal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Pride and Prejudice ve Persuasion kitaplarının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan İkna kitabı Roman (Çeviri), Klasik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi yayınevinden 2016 yılında 9786059658409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İkna isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Serim As Özdemir çevirmiştir. İkna kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Pompeius'un Yetkisi Hakkında ve Dostluk Üzerine kitaplarının da yazarı Marcus Tullius Cicero tarafından kaleme alınan Yükümlülükler Üzerine kitabı İlkçağ Felsefesi, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9786053608653 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yükümlülükler Üzerine isimli kitap 196 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye C. Cengiz Çevik çevirmiştir. Yükümlülükler Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!