up
ara
ÜYELER
DİĞER

Orta Doğu Kitapları

Yeni Çıkan Orta Doğu Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Orta Doğu kitapları

En İyi Orta Doğu Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Orta Doğu kitapları
8.7
Kitapta Ömer Hayyam'ın hayatı ve yazdığı rubailerin peşine düşen Benjamin ve Şirin'in hikayesi anlatılmaktadır.
8.8
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Vladimir Bartol tarafından kaleme alınan Fedailerin Kalesi Alamut kitabı Tarihi Roman, Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786054188970 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fedailerin Kalesi Alamut isimli kitap 510 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Fedailerin Kalesi Alamut kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Afrikalı Leo kitabı Roman (Çeviri), Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753631570 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Afrikalı Leo isimli kitap 337 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevim Raşa çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Afrikalı Leo kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Çocuk Sevgisi Uğruna kitabının da yazarı Betty Mahmudi tarafından kaleme alınan Kızım Olmadan Asla kitabı Roman, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sonsuz Kitap yayınevinden 0 yılında 9786053845010 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızım Olmadan Asla isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Çiğdem Samsunlu çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kızım Olmadan Asla kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.7
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Saide Kuds tarafından kaleme alınan Kimya Hatun kitabı Tasavvuf, Ödüllü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sonsuz Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786053844204 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kimya Hatun isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Veysel Başçı çevirmiştir. Kitap Zaman kaybı olan kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kimya Hatun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
İnsanoğlu İsa kitabının da yazarı Halil Cibran tarafından kaleme alınan Kum ve Köpük kitabı Roman, Şiir türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053320937 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kum ve Köpük isimli kitap 83 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kenan Sarıalioğlu çevirmiştir. Kitap Kısacık, Okunası Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kum ve Köpük kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı kitabının da yazarı İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan İlber Ortaylı Seyahatnamesi kitabı Tarih, Gezi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786050808568 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlber Ortaylı Seyahatnamesi isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İlber Ortaylı Seyahatnamesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.1
İnsanoğlu İsa kitabının da yazarı Halil Cibran tarafından kaleme alınan Gezgin kitabı Roman, Doğu Felsefesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053326199 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gezgin isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor. Kitap Kısacık, Okunası Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gezgin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
İnsanoğlu İsa kitabının da yazarı Halil Cibran tarafından kaleme alınan Kırık Kanatlar kitabı Araştırma - İnceleme, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Anahtar Kitaplar Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789757787969 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırık Kanatlar isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kırık Kanatlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Semitizm ve Anti-Semitizm: Çatışma ve Önyargıya Dair kitabının da yazarı Bernard Lewis tarafından kaleme alınan Ortadoğu kitabı Tarih, Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkadaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755094427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ortadoğu isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selan Y. Kölay çevirmiştir. Ortadoğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Orta Doğu Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Orta Doğu kitapları

Diğer Orta Doğu Kitapları

0.0
Zulümdar kitabının da yazarı Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan İran Raporu kitabı Politika, Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2005 yılında 9789756747889 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İran Raporu isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. İran Raporu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Yüzyıllık Kuşatma kitabının da yazarı İbrahim Karagül tarafından kaleme alınan Hesaplaşma Yüzyılı Mezhepler Çatışması kitabı Orta Doğu , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789752635241 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hesaplaşma Yüzyılı Mezhepler Çatışması isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Hesaplaşma Yüzyılı Mezhepler Çatışması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Afrikalı Leo kitabı Roman (Çeviri), Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753631570 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Afrikalı Leo isimli kitap 337 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevim Raşa çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Afrikalı Leo kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yeni Komşumuz Kürdistan kitabının da yazarı Simla Yerlikaya tarafından kaleme alınan Şehirler Düşerken kitabı Savaş, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Tekin Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789944611589 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şehirler Düşerken isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Şehirler Düşerken kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yasaklı Kadın kitabının da yazarı Melike Mukaddem tarafından kaleme alınan Düşler ve Katiller kitabı Orta Doğu , Arap, Arap Dünyası türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789754341607 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşler ve Katiller isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Filiz Nayır Deniztekin çevirmiştir. Düşler ve Katiller kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Yaralarım Aşktandır kitabının da yazarı Füruğ Ferruhzad tarafından kaleme alınan Sonsuz Gün Batımında kitabı Roman (Çeviri), Arap, Arap Dünyası türünde okuyucusu ile buluşuyor. Telos Yayıncılık yayınevinden 2014 yılında 9786058564343 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sonsuz Gün Batımında isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Kenan Karabulut çevirmiştir. Sonsuz Gün Batımında kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Uluslararası İlişkiler Üzerine Okumalar kitabının da yazarı Uluslararası İlişkiler Üzerine Okumalar ve Dış Politika Denemeleri kitaplarının da yazarı Yusuf Sayın tarafından kaleme alınan Ortadoğu'da Türkiye ve İran'ın İşbirliği İmkanları kitabı Siyaset, Uluslararası İlişkiler türünde okuyucusu ile buluşuyor. Çizgi Kitabevi yayınevinden 2015 yılında 9786059108065 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ortadoğu'da Türkiye ve İran'ın İşbirliği İmkanları isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor. Ortadoğu'da Türkiye ve İran'ın İşbirliği İmkanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Tuzak kitabının da yazarı Ram Oren tarafından kaleme alınan Afrika Prensesi kitabı Roman (Çeviri), Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Goa yayınevinden 2004 yılında 9789759064167 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Afrika Prensesi isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nita Kurrant çevirmiştir. Afrika Prensesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Türk Soykırımında Fransız Ermeni İlişkileriBelgeler, Mektuplar ve Resmi Yazışmalarla kitabının da yazarı Ali Özoğlu tarafından kaleme alınan Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK kitabı Din, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Toplumsal Dönüşüm Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789756448960 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala-PKK kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Türk Dış Politikasında Strateji Arayışları kitabının da yazarı Mehmet Seyfettin Erol tarafından kaleme alınan Yeni Büyük Oyun kitabı Tarih, Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Barış Platin Basın Yayın yayınevinden 1970 yılında 9789944137270 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeni Büyük Oyun isimli kitap 491 sayfadan oluşuyor. Yeni Büyük Oyun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Turan Orduları Başkomutanı Enver Paşa kitabının da yazarı Tolga Savaş tarafından kaleme alınan İsrail Ortadoğu ve Kürtler kitabı Politika, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kamer Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786059113090 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İsrail Ortadoğu ve Kürtler isimli kitap 269 sayfadan oluşuyor. İsrail Ortadoğu ve Kürtler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Terör ve Dünyada Terör kitaplarının da yazarı Emin Demirel tarafından kaleme alınan Ölüm Arabaları kitabı Siyaset, Arap, Arap Dünyası türünde okuyucusu ile buluşuyor. IQ Kültür-Sanat Yayıncılık yayınevinden 2003 yılında 9789756618875 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Arabaları isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Ölüm Arabaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!