up
ara

Osmanlı Kitapları

Yeni Çıkan Osmanlı Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Osmanlı kitapları

En İyi Osmanlı Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Osmanlı kitapları
7.6
Küçük Şeyler kitabının da yazarı Samipaşazade Sezai tarafından kaleme alınan Sergüzeşt kitabı Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789759088828 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sergüzeşt isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sergüzeşt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.2
Namık Kemal'in Osmanlı Tarihi Seti (2 Kitap) kitabının da yazarı Namık Kemal tarafından kaleme alınan İntibah kitabı Divan Edebiyatı, Klasik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055588229 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İntibah isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitap Tekrar Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İntibah kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Dört Güzeller kitabının da yazarı İskender Pala tarafından kaleme alınan Mihmandar kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786055107352 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mihmandar isimli kitap 383 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Mihmandar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Osmanlı İmparatorluğu döneminde musiki anlayışını ele alan, fantastik ve tarihi öğeleri birbiriyle harmanlayarak sürükleyici bir hikaye içinde sunan bir İhsan Oktay Anar romanıdır.
7.4
Talat ile Fitnat'ın Aşkı kitabının da yazarı Şemsettin Sami tarafından kaleme alınan Taaşşuk-u Talat ve Fitnat kitabı Aşk, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Parıltı Yayınları yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Taaşşuk-u Talat ve Fitnat isimli kitap 175 sayfadan oluşuyor. Taaşşuk-u Talat ve Fitnat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.2
Çocuklar İçin Güzel Şiirler kitabının da yazarı Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan Safahat kitabı Hikaye, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nesil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752693319 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Safahat isimli kitap 542 sayfadan oluşuyor. Kitap Başyapıt Niteliği Taşıyan Önemli Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Safahat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Türkan kitabının da yazarı Ayşe Kulin tarafından kaleme alınan Umut - Hayat Akan Bir Sudur kitabı Roman (Yerli), Divan Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789752895638 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Umut - Hayat Akan Bir Sudur isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Umut - Hayat Akan Bir Sudur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
İki Gavs-ı Enam Abdülkadir Geylani ve Abdüsselam El-Esmer kitabının da yazarı Şehbenderzade Filibeli Ahmet Hilmi tarafından kaleme alınan Amak-ı Hayal kitabı Felsefe, Tasavvuf türünde okuyucusu ile buluşuyor. Antik Kitap yayınevinden 2010 yılında 9789756870631 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amak-ı Hayal isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Dursun Gürlek çevirmiştir. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Amak-ı Hayal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Amat kitabının da yazarı İhsan Oktay Anar tarafından kaleme alınan Kitab-ül Hiyel kitabı Roman, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789754705423 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kitab-ül Hiyel isimli kitap 154 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken İhsan Oktay Anar Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kitab-ül Hiyel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Çok Satan Osmanlı Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Osmanlı kitapları

Diğer Osmanlı Kitapları

6.7
Zehra kitabının da yazarı Nabizade Nazım tarafından kaleme alınan Karabibik kitabı Roman (Yerli), Köy türünde okuyucusu ile buluşuyor. Araf Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786059078214 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karabibik isimli kitap 74 sayfadan oluşuyor. Karabibik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yüzbaşı Mehmet Muzaffer ve Afet Okulu kitaplarının da yazarı Metin Soylu tarafından kaleme alınan Piri Reis'in Hazineleri kitabı Gizem, Siyasi Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Truva Yayınları yayınevinden 2006 yılında 9799756237907 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piri Reis'in Hazineleri isimli kitap 258 sayfadan oluşuyor. Piri Reis'in Hazineleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Yüzbaşı Mehmet Muzaffer kitabının da yazarı Metin Soylu tarafından kaleme alınan Piri Reis Haritası'nın Şifresi (Unesco 2013 Dünya Piri Reis Yılı 500. Yıl Anısına Özel Baskı) kitabı Gizem, Atlas türünde okuyucusu ile buluşuyor. Truva Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786055416676 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piri Reis Haritası'nın Şifresi (Unesco 2013 Dünya Piri Reis Yılı 500. Yıl Anısına Özel Baskı) isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Piri Reis Haritası'nın Şifresi (Unesco 2013 Dünya Piri Reis Yılı 500. Yıl Anısına Özel Baskı) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yoldaş Pançuni ve Yoldaş Pançuni-Ermenice Türkçe kitaplarının da yazarı Yervant Odyan tarafından kaleme alınan Abdülhamid ve Sherlock Holmes kitabı Polisiye, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786051417028 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Abdülhamid ve Sherlock Holmes isimli kitap 925 sayfadan oluşuyor. Abdülhamid ve Sherlock Holmes kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yitik Ülkü (3 Cilt Takım) ve Ulustan Devlete kitaplarının da yazarı Erol Toy tarafından kaleme alınan İlk Kırılma kitabı Osmanlı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2012 yılında 9786055525248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlk Kırılma isimli kitap 378 sayfadan oluşuyor. İlk Kırılma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yerel, Bölgesel ve Küresel Meselelere Stratejik Yaklaşım kitabının da yazarı Ersin Yenisu tarafından kaleme alınan Osmanlı - Tarihin Son İmparatorluğu kitabı Osmanlı, Sosyal Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kozalak Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786055027193 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanlı - Tarihin Son İmparatorluğu isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor. Osmanlı - Tarihin Son İmparatorluğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yenikapı Mevlevihanesi Postnişini Şeyh Celaleddin Efendi kitabının da yazarı Yenikapı Mevlevihanesi Postnişini Şeyh Celaleddin Efendi ve Peygamberimizin Hayatı kitaplarının da yazarı Tahir'ül-Mevlevi tarafından kaleme alınan Matbuat Alemindeki Hayatım - İstiklal Mahkemesi Hatıraları kitabı Tarih, Osmanlı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Büyüyen Ay Yayınları yayınevinden 2000 yılında 9786056311840 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Matbuat Alemindeki Hayatım - İstiklal Mahkemesi Hatıraları isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Nurcan Boşdurmaz çevirmiştir. Matbuat Alemindeki Hayatım - İstiklal Mahkemesi Hatıraları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.7
Yeni Bir Hayat kitabının da yazarı Yeni Bir Hayat ve Günümüz Alman Dili Eğitimi ve Edebiyatında Yeni Yaklaşımlar kitaplarının da yazarı Yüksel Kocadoru tarafından kaleme alınan Fatih ve Da Vinci kitabı Sosyal Tarih, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Marka Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9758075985272 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fatih ve Da Vinci isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Fatih ve Da Vinci kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yavuz'un Kavgası ve Osmanlı Sarayında Tarih Yazımı kitaplarının da yazarı H. Erdem Çıpa tarafından kaleme alınan Yavuz'un Kavgası kitabı Osmanlı, Sosyal Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9789750826436 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yavuz'un Kavgası isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Yavuz'un Kavgası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Yavuz'un Çamurlu Kaftanı kitabının da yazarı Yavuz'un Çamurlu Kaftanı ve Adalet Timsali Hazret-i Ömeru'l Faruk (r.a.) kitaplarının da yazarı Soner Demirsoy tarafından kaleme alınan Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale kitabı Osmanlı, Çanakkale Savaşı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Çamlıca Basım Yayın yayınevinden 2014 yılında 9786055101695 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Yalnız Efe kitabının da yazarı Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan Türklük Üzerine Yazılar kitabı Politika, Ulus türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789754944273 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türklük Üzerine Yazılar isimli kitap 175 sayfadan oluşuyor. Türklük Üzerine Yazılar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Yakın Tarihimizi Sorgulamak kitabının da yazarı Yakın Tarihimizi Sorgulamak ve Ana Çizgileriyle Türkiyenin Yakın Tarihi1789-1980 kitaplarının da yazarı Sina Akşin tarafından kaleme alınan Şeriatçı Bir Ayaklanma kitabı Siyasi Tarih, Askeri Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 2015 yılında 9789755330921 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şeriatçı Bir Ayaklanma isimli kitap 332 sayfadan oluşuyor. Şeriatçı Bir Ayaklanma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!