up
ara
ÜYELER
DİĞER

Çok Satan Öykü (Çeviri) Kitapları

Kitapların raflara eklenme sayıları baz alınarak en çok satan Öykü (Çeviri) kitapları listesi oluşturulmuştur.
8.8
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Satranç kitabı Roman (Çeviri), Satranç türünde okuyucusu ile buluşuyor. 5522 yayınevinden 1970 yılında 9786053606116 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Satranç isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Satranç kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
8.5
Bir martı sadece yemek için yaşar ama martı Jon özgür olabilmek, kendi sınırlarını aşabilmek için yaşıyor. Sürgün edilmesi pahasına bile olsa özgürlük isteğinden vazgeçmiyor ve sonunda amacına ulaşıyor.
8.5
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Amok Koşucusu kitabı Öykü, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789755101453 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amok Koşucusu isimli kitap 189 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İlknur Özdemir çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Amok Koşucusu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Korku kitabı Öykü (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786053325017 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Korku isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Kısacık, Okunası Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Korku kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750708619 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
İdam cezasına çarptırılan isimsiz bir mahkumun bu cezayı 5 hafta öncesinden öğrenmesi ve bu süre içinde nasıl giderek "insanlıktan çıktığını" anlatır roman. İdam cezalarını bir eğlence gibi izleyen halkın yanında idam cezasının kendisi çok masum kalır.
9.0
Taras Bulba kitabının da yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından kaleme alınan Palto kitabı Öykü (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. 1589 yayınevinden 2013 yılında 9786055029302 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Palto isimli kitap 54 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Elif Ersavcı çevirmiştir. Kitap Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Palto kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Kitabın yalnız ve hayalperest kahramanı olan genç adam, St. Petersburg'un sokaklarında Nastenka adında bir kızla karşılaşır ve ona aşık olur. Kitapta bu aşkın, genç adamın hayatında ve iç dünyasında meydana getirdiği değişiklikler anlatılmaktadır.
8.8
Kızlarını varlıklı ailelere gelin vermek isteyen Bayan Bennet'in ve kızlarının bu yolculuktaki aşkları.
8.2
Uzun zamandır balık tutamamış olan yaşlı bir balıkçının açık denizde tek başına büyük bir balığın peşine düşerek gösterdiği cesaretin ve başarının öyküsü.
8.3
Çatıdaki Pencere kitabının da yazarı Jose Saramago tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabı Öykü (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi yayınevinden 2012 yılında 9786054927579 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Adanın Öyküsü isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emrah İmre çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Adanın Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Ay Işığı Sokağı kitabı Öykü (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Remzi Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751416360 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ay Işığı Sokağı isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Ay Işığı Sokağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Taras Bulba kitabının da yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından kaleme alınan Bir Delinin Hatıra Defteri kitabı Roman, Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Varlık Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754340457 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Delinin Hatıra Defteri isimli kitap 101 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yalaza Taluy çevirmiştir. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. Bir Delinin Hatıra Defteri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Carlos Maria Dominguez tarafından kaleme alınan Kağıt Ev kitabı Öykü (Çeviri), Okuma Sevgisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Jaguar Kitap yayınevinden 2015 yılında 9786056501944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kağıt Ev isimli kitap 94 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seda Ersavcı çevirmiştir. Kitap Psikolog ve Psikiyatristlere Tavsiye Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kağıt Ev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan Büyük Umutlar kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750700576 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Büyük Umutlar isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Büyük Umutlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Çocukluğum kitabının da yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından kaleme alınan Diriliş kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akvaryum Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789759088880 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Diriliş isimli kitap 447 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevil İnan Sönmez çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Diriliş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Ormanda bisikleti ile gezerken bisikletinden düşen Andreas’nin birkaç gün sonra ormana taşınması ile başlayan hikayesi anlatılmaktadır.
7.8
Yaprak Fırtınası kitabının da yazarı Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınan Albaya Mektup Yok kitabı Öykü (Çeviri), Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750725616 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Albaya Mektup Yok isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Handan Saraç çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Albaya Mektup Yok kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.2
Bir kadını yitirmenin tüm kadınları yitirmek olduğunu anlatan Haruki Murakami, kadın öldükten sonra artık erkeğin yalnızlığının boy gösterdiğini bununla savaşmanın ne denli zor olduğunu, bundan kurtulmanın mümkün görünmediğini anlattığı bu kitabında yedi kadına yazılmış aşk ve ağıtları bir arada toplamıştır.
8.6
Taras Bulba kitabının da yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol tarafından kaleme alınan Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789944888035 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Sahilde Kafka kitabının da yazarı Haruki Murakami tarafından kaleme alınan Tuhaf Kütüphane kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786050938838 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tuhaf Kütüphane isimli kitap 72 sayfadan oluşuyor. Tuhaf Kütüphane kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
İnsanlarımız kitabının da yazarı Maksim Gorki tarafından kaleme alınan Çocukluğum kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053321910 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocukluğum isimli kitap 282 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mazlum Beyhan çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocukluğum kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Pierre ya da Belirsizlikler kitabının da yazarı Herman Melville tarafından kaleme alınan Katip Bartleby kitabı Öykü (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789750505935 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Katip Bartleby isimli kitap 63 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Münir Göle çevirmiştir. Katip Bartleby kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 29