up
ara
ÜYELER
DİĞER

Roman Kitapları

Yeni Çıkan Roman Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Roman kitapları

En İyi Roman Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Roman kitapları
9.2
Suç ve Ceza, mutlaka okunması gereken dünya klasiklerinden biridir. Hukuk fakültesinde okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Raskolnikov'un maddi imkansızlıklardan dolayı okulunu bırakıp bir suça karışmasının ardından yaşadığı kendi iç hesaplaşması ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır.
8.1
Kitapları 30'dan fazla dile çevrilen ünlü yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak yazdığı aşk romanıdır. Kitap Ella Rubinntain adında orta yaşlı bir ev kadınının okduğu bir tasavvuf kitabından sonra hayatının nasıl değiştiğini ele alıyor.
8.8
Kendisini toplumdan soyutlamış kendi deyimiyle "hasta" bir insan olan isimsiz kahramanımızın neden kendini soyutladığını, insanlardan neden nefret ettiğini, kendi çelişkilerini ve neden kendini yeraltına kapattığını anlatır.
8.1
Mevlana ile Şems-i Tebrizi arasındaki ilişkiyi anlayabileceğiniz cinayetle bağdaştırılan bir roman.
8.6
Osmanlı Devleti'nin en asabi ve sert hükümdarlarından Yavuz sultan Selim ile Safevi Devletinin şahı Şah İsmail arasında ki toprak hırsı yüzünden çıkan Çaldıran Savaşı anlatılmaktadır. Fakat bu iki adamın diğer savaşı ise aynı kadını sevmeleridir.
8.7
Hayata karşı kin ve nefretle dolu olan, suç ve şiddete eğilimli iki arkadaş olan Kinyas ve Kayra'nın Afrika, Amerika ve Türkiye'de geçen hayat hikayeleri anlatılmaktadır.
8.5
Deneme türünün yaratıcısı Montaigne'in süreç içerisinde öğrendikleri, okudukları üzerine çeşitli konularda kısa fikirlerini açıkladığı, her cümlenin altını çizerek okuyacağınız klasik kitaplardan birisidir.
7.0
Kayıp Gül: Ekim Yağmurları kitabının da yazarı Serdar Özkan tarafından kaleme alınan Kayıp Gül kitabı Aile, Sevgi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051141060 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kayıp Gül isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kayıp Gül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Aforizmalar kitabının da yazarı Franz Kafka tarafından kaleme alınan Milena'ya Mektuplar kitabı Roman, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789750711107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milena'ya Mektuplar isimli kitap 395 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Esen Tezel çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Milena'ya Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
İyi ya da kötü öğrenilir mi ya da hepimizin doğasında mı vardır? Çocuklar da bilinçli olarak kötülük yapabilirler mi? Bir adada mahsur kalan çocuklar lider olabilmek ve lider kalabilmek için en fazla ne yapabilirler? Bir cinayetin de yaşandığı bu liderlik yolunda sonunda adadan kurtulan çocuklar gerçekte çocuk mudur artık?

Çok Satan Roman Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Roman kitapları

Diğer Roman Kitapları

8.0
“Aşk meşru bir şey olamaz. O da şiir gibi meşrulaşınca ölür.” “Şiirin Efendisi” Cemal Süreya’nın tren vagonundaki sürgünlüğüyle başlayıp Darphane müdürlüğüne uzanan çalkantılı hayat hikâyesinin bilinmeyen yönlerini bir solukta okuyacaksınız. Üvey anne zulmünden kaçarak yeni bir yaşam kuran Süreya’yı, “Üstü kalsın” diyecek kadar yaşamaktan vazgeçiren neydi? Çok sevdiği oğlu mu? Aşkları, ayrılıkları ve yalnızlığıyla sıra dışı bir şairin fırtınalı denizinde yüzmeye hazır mısınız?
0.0
Züppe ve Avare Bilgeler kitaplarının da yazarı Zehra Yiğit tarafından kaleme alınan Hiçbir Şey Yapmayan Adam kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bileşim Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789752711907 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hiçbir Şey Yapmayan Adam isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Hiçbir Şey Yapmayan Adam kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Züppe kitabının da yazarı Züppe ve Hiçbir Şey Yapmayan Adam kitaplarının da yazarı Zehra Yiğit tarafından kaleme alınan Avare Bilgeler kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bileşim Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789752711990 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Avare Bilgeler isimli kitap 115 sayfadan oluşuyor. Avare Bilgeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zümrüt Bir Evlilikten Manzaralar kitabının da yazarı Ayşe Talay Ongan tarafından kaleme alınan Turkuaz kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İkinci Adam Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786051282572 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Turkuaz isimli kitap 514 sayfadan oluşuyor. Turkuaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
Zümrüdüanka Yoldaşlığı, çok satan fantastik serinin en kalın kitabı olmasına rağmen bir solukta okunabilecek kadar heyecanlı bir olay örgüsüne sahip. Harry, okuldaki dördüncü senesinde, Sihir Bakanlığı'nın okula müdahale etmesi, ağır dersler ve cezalar, okulun güvenliğini tehdit eden karanlık güçler gibi pek çok sorunla mücadele edecek.
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Yemen Türkler Mezarlığı kitabı Roman, Sosyal Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2018 yılında 9789756747094 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yemen Türkler Mezarlığı isimli kitap 204 sayfadan oluşuyor. Yemen Türkler Mezarlığı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Ülkelere Değil Savaşa Düşmanım kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2017 yılında 9789756747773 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ülkelere Değil Savaşa Düşmanım isimli kitap 284 sayfadan oluşuyor. Ülkelere Değil Savaşa Düşmanım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Tarihin Arka Odası Amerika kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2008 yılında 9789756747834 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarihin Arka Odası Amerika isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor. Tarihin Arka Odası Amerika kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Gülümsemek Direnmektir kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9786051400112 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gülümsemek Direnmektir isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Gülümsemek Direnmektir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Denizlerin Davası kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9786051400167 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Denizlerin Davası isimli kitap 132 sayfadan oluşuyor. Denizlerin Davası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Balkanlar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2009 yılında 9789757720256 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Balkanlar isimli kitap 356 sayfadan oluşuyor. Balkanlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Affedersin La Fontaine kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9789756747742 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Affedersin La Fontaine isimli kitap 286 sayfadan oluşuyor. Affedersin La Fontaine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!